Jak vybrat knihu pro vaše dítě od narození do 24 měsíců

Jak vybrat knihu pro miminko od narození do 24 měsíců? Při výběru knih pro vaše dítě je třeba zvážit několik věcí. První je věk vašeho miminka.

Budete chtít vybrat knihy, které jsou vývojově vhodné pro věk vašeho dítěte. Druhým je úroveň zájmu vašeho dítěte.

Některá miminka se zajímají o zvířata, jiná se zajímají o vozidla nebo lidi. Výběr knih na základě zájmů vašeho dítěte pomůže udržet je v kontaktu s knihou.

Nakonec budete chtít zvážit velikost a trvanlivost knihy. Děti jsou na knihy často velmi náročné, a proto je důležité vybrat knihu, která vydrží nějaké opotřebení.

Jak žádáte o knihu pro miminko?

Nejdůležitější věcí, na kterou je třeba pamatovat, když žádáte o knihy pro miminko, je být konkrétní. Může být užitečné zahrnout příležitost (např. „Mám miminko a rád bych nějaké knihy!“) nebo dokonce téma večírku, pokud nějaké existuje.

Vaši hosté tak budou přesně vědět, co hledáte, a mohou si být jisti, že pro vás dostanou něco, co budete milovat a používat.

Pokud máte registr, nezapomeňte jej uvést na pozvánkách nebo ve své žádosti, aby hosté snadno viděli, co potřebujete. Pokud nemáte registr, nevadí! Stále můžete dát svým hostům vědět, jaké knihy byste chtěli, tím, že jim poskytnete několik návrhů.

Co píšete do věnování knihy?

Do věnování knihy můžete napsat mnoho různých věcí, ale je důležité se ujistit, že jde o něco smysluplného. Věnování je způsob, jak někomu nebo něčemu ukázat své uznání, takže by mělo být osobní a upřímné. Zde je několik tipů, co můžete napsat do věnování knihy:

-Napište, jak vás daný člověk inspiroval

-Mluvte o tom, jak vám daná osoba pomohla dosáhnout vašich snů

-Vyjádřete svou vděčnost za podporu a povzbuzení, které vám daná osoba poskytla

-Vyprávějte příběh o tom, jak tato osoba změnila váš život

– Podělte se o to, proč je pro vás tento člověk výjimečný

Bez ohledu na to, co se rozhodnete napsat, ujistěte se, že to vychází ze srdce. Věnování je zvláštní způsob, jak vyjádřit své uznání, takže si udělejte čas, aby se to počítalo.

Máte nějaké další tipy, co napsat do věnování knihy? Podělte se o ně s námi v komentářích níže!

Co dáváte na zadní stranu dětské knihy?

V ideálním případě by zadní strana dětské knihy obsahovala stručné shrnutí příběhu a také nějaké recenze od jiných dětí, které ji četly.

To může potenciálním čtenářům pomoci rozhodnout se, zda je kniha něčím, co by je bavilo. Kromě toho je zadní obálka skvělým místem pro autora nebo ilustrátora, aby vložil krátký životopis. Mladí čtenáři tak mohou nahlédnout do toho, kdo vytvořil knihu, kterou drží.

Zadní strana knihy pro děti by měla být v konečném důsledku lákavá a informativní, aniž by prozrazovala příliš mnoho. Mělo by být navrženo tak, aby vzbudilo zájem zamýšleného publika a nechalo ho chtít víc. S těmito věcmi na paměti si určitě vytvoříte vítěznou zadní obálku pro vaši příští dětskou knihu!

Jak napíšete dopis z knihy pro děti?

Při psaní dopisu pro děti byste měli mít na paměti několik věcí. Za prvé, pamatujte, že děti se stále učí číst a psát, takže váš dopis by měl být jednoduchý a snadno srozumitelný.

Zadruhé, je důležité být srozumitelný a stručný – zaměřte se na jeden nebo dva hlavní body, kterým se chcete věnovat, a nebuďte příliš rozvláční. Za třetí, ujistěte se, že je váš rukopis čitelný – děti budou mít problém rozluštit chaotické písmo. Konečně se u toho bavte! Dopis pro děti nemusí být vážný – nechte svou osobnost zazářit.

Co píšete v dárku pro dětskou knihu?

Dětský knižní dárek by měl být něčím osobním a výjimečným. Měla by to být knížka, kterou si dítě zamiluje a bude ji milovat po mnoho let. Zde je několik tipů, co napsat do dárku pro dětskou knihu:

– Pište od srdce. Děti vycítí, že jste opravdoví, takže se ujistěte, že vaše zpráva pochází z místa upřímnosti.

– Nechte to krátké a sladké. Pár dobře zvolených slov je lepších než dlouhá, nesourodá zpráva, kterou si dítě stejně nezapamatuje.

– Udělejte to specifické pro dítě. Zmiňte něco o nich nebo jejich zájmech ve své zprávě, aby věděli, že je určena právě jim.

S těmito tipy na mysli můžete napsat dětský knižní dárek, který bude opravdu milovat. Věnujte chvíli přemýšlení o tom, co by pro dítě nejvíce znamenalo, a jděte od toho. Nejdůležitější je dát jim najevo, jak moc vám na nich záleží.

Máte nějaké další tipy na psaní dětského knižního dárku? Podívejte se na další články o tom, kde vyrobit krásnou fotoknihu pro miminko a Co píšete miminku do knížky!