Co zahrnout do knihy pro první rok dítěte

Co zahrnout do knížky pro první rok? Kniha pro miminko do prvního roku je skvělý způsob, jak zachytit všechny vzácné vzpomínky vašeho miminka. Když budete dokumentovat první rok vašeho děťátka, nezapomeňte uvést následující:

Fotografie – Každý měsíc pořizujte fotky svého miminka a sestavujte je do fotoalba. To vám pomůže sledovat růst a změny vašeho dítěte během prvního roku.

– Každý měsíc pořizujte fotky svého miminka a sestavujte je do fotoalba. To vám pomůže sledovat růst a změny vašeho dítěte během prvního roku.

Milníky – zaznamenejte do knihy milníky svého dítěte, například když se poprvé posadí nebo řekne své první slovo. Později to bude drahá památka.

– Zaznamenejte do knihy milníky svého dítěte, například když se poprvé posadí nebo řekne své první slovo. Později to bude drahá památka.

Otisky rukou – Odeberte otisky rukou svého dítěte v různém věku, abyste mohli sledovat růst a vývoj v průběhu času. Můžete porovnávat tyto otisky rok co rok, abyste viděli, jak rychle vaše dítě roste!

– Odeberte otisky rukou svého dítěte v různém věku, abyste mohli sledovat růst a vývoj v průběhu času. Můžete porovnávat tyto otisky rok co rok, abyste viděli, jak rychle vaše dítě roste!

Lékařské informace – Zahrňte všechny důležité lékařské informace o schůzkách, výstřelech a dalších léčbách, které proběhly během prvního roku jejich života, abyste je měli všechny na jednom vhodném místě.

Tuto část průběžně aktualizujte také po celý rok, aby lékař vašeho dítěte přesně věděl, co se stalo, kdy a jak často k jednotlivým událostem došlo. Zahrňte všechny důležité lékařské informace o schůzkách, výstřelech a dalších léčbách, které proběhly během prvního roku jejich života, abyste je měli vše na jednom vhodném místě.

Vývojové milníky – zdokumentujte vývojové milníky, jako je převrácení nebo procházení pro pozdější použití!

Co napsat nenarozenému miminku za knihu o miminku?

Napsání vzkazu do knížky o miminku bude něco, na co se budete ohlížet, až bude vaše dítě starší. Možná si dokonce budou chtít v budoucnu číst tyto malé poznámky a zprávy od svých přátel, rodiny a dalších, kterým na nich záleží.

Koneckonců, to, co dnes napíšete, pro ně bude zítra pravděpodobně znamenat víc než právě teď. Může jim to dokonce pomoci překonat psychicky těžké chvíle, kdy se cítí na dně nebo jsou z něčeho smutní.

Takže se ujistěte, že jakýkoli vzkaz, který za sebou zanecháte, se dotkne srdce někoho jiného, ​​protože neexistují žádné limity pro to, kolik lásky může změnit život!

Zde je příklad: „Doufám, že se vám tento dopis jednou dostane do rukou.“ Jsem tak rád, že jsme se potkali během mého života a jsem nadšený, že uvidím všechny ty úžasné věci, které na tomto světě uděláte. Gratuluji, maličká!

Jedna z nejlepších částí na psaní zprávy nenarozenému dítěti je, že můžete být kreativní, jak chcete! Nemusíte se bát, že budou posuzovat váš rukopis nebo jestli to zní dostatečně „kašatě“. Stačí napsat, co jde od srdce, a je pravděpodobné, že to bude krásné, ať se děje cokoliv.

Dokud budete mít na paměti tyto tři rady: buďte upřímní, zůstaňte optimističtí a vyhněte se jakýmkoli kontroverzním tématům; váš dopis se určitě dotkne budoucích rodičů (a možná někdy i dítěte)!

Jaké knihy by mělo moje čtyřměsíční dítě číst?

Jsem zaměstnaná matka s malými dětmi. Chci pomoci svému dítěti učit se a rozvíjet se čtením knih, ale je těžké vědět, zda knihy, které kupuji, pomáhají nebo ne. Jak si mohu být jistý, že tyto knihy budou mít vliv na život mého dítěte?

Prvním krokem při výběru té správné knihy pro vaše ratolesti je zvážit, zda vůbec nemá nějaké opoždění ve vývoji.

Pokud ano, budete potřebovat jiné materiály, než jaké by byly nejvhodnější pro typické vývojově normální dítě, protože některé věci mohou vyžadovat více času a pozornosti, než je budete moci provádět dostatečně dobře nezávisle bez pomoci rodičů (např. mluvit).

Některé typy knih navíc nemusí být vhodné, protože mohou způsobit zmatek a úzkost, pokud se používají nesprávně – například kartičky, které učí barvy, ale zobrazují pouze jednu barvu na každé kartě místo toho, aby ukazovaly všechny tři dohromady).

Jaké mám vývojové zpoždění?

To je důležitá otázka, kterou si musíte položit, než začnete nakupovat jakýkoli typ materiálu ke čtení. Ne každé dítě bude mít stejné potřeby, pokud jde o učení, jak se vyvíjejí, takže se ujistěte, že to, co kupujete, odráží tyto rozdíly!

Například dítě bez jakýchkoli prodlev může potřebovat méně pomoci od rodičů nebo opatrovníků než někdo, kdo má problémy s motorickými dovednostmi (např. problémy s jemnou motorickou koordinací), aby se naučilo správně mluvit, protože jejich těla tyto svaly nevyužívají tak efektivně.

Pokud si nejste jisti, kde začít, požádejte svého pediatra o doporučení ke specialistovi nebo se podívejte na místní služby včasné intervence ve vaší oblasti.

Mnoho komunit má prostředky speciálně navržené tak, aby pomohly rodičům malých dětí, které zaostávají ve vývoji, aby se mohly vrátit na správnou cestu.

Jakmile víte, které oblasti vyžadují zvláštní pozornost, je čas najít ty správné typy knih, které se na tyto dovednosti zaměřují! Existuje mnoho různých knižních žánrů – od deskových knížek určených pro kojence a batolata až po kapitoly psané pro děti ve věku základní školy.