Autosedačka z kojenců na batole Kdy vyměnit? Průvodce, který si musíte přečíst

autosedačku z kojence na batole kdy vyměnit? Obecně platí, že děti by měly jezdit v autosedačce proti směru jízdy, dokud jim nejsou dva roky nebo dokud nedosáhnou maximálních hmotnostních a výškových limitů pro jejich konvertibilní autosedačku.

Pokud se domníváte, že nohy vašeho dítěte jsou v křeči, když je otočeno proti směru jízdy, možná je načase je vyměnit tak, aby směřovaly dopředu.

Není však kam spěchat! Jen se ujistěte, že při přechodu z kojenecké na batolecí autosedačku dodržujete těchto pět pravidel:

-Ujistěte se, že je sedadlo otočeno proti směru jízdy.

– Popruhy musí být na nebo pod rameny vašeho dítěte a těsně přiléhat na jeho boky.

-Vaše dětská autosedačka má základnu, která se snadno zacvakne do opěradla dospělého sedadla v jakémkoli vozidle bez potřeby dalšího vybavení.

-Pokud používáte konektory LATCH, přesuňte je do spodních ukotvení, pokud jsou u nového modelu autosedačky k dispozici (viz návod). Pokud ne, pokračujte pouze s kotevními body horního popruhu, dokud dítě nedosáhne maximální hmotnosti nebo výšky pro režim posilovače polohy konvertibilního pásu.

Jakmile dosáhnou tohoto limitu, zcela odstraňte ukotvení horního popruhu, aby nemohlo způsobit zranění během nehody tím, že by se ponořilo pod břišní část bezpečnostního pásu. Nepoužívejte současně spodní a horní popruhy.

-Počkejte, až jim budou dva roky nebo dosáhnou maximální hmotnosti jejich autosedačky, než je otočíte čelem dopředu (proti směru jízdy).

Jaké jsou požadavky na autosedačku po směru jízdy?

Malé děti by měly jezdit v autosedačce po směru jízdy, dokud nedosáhnou maximální výšky a hmotnosti pro jejich sedadlo. To je obvykle kolem čtyř let nebo když dítě překročí výškový nebo váhový limit své konvertibilní autosedačky proti směru jízdy, což může být již ve věku dvou let, ale ne později než čtyři roky.

Výjimkou z tohoto pravidla je, pokud pediatr vašeho dítěte řekne, že je v pořádku, aby zůstalo v autosedačce s postrojem, protože potřebuje více podpory kvůli nemoci (například svalová dystrofie) nebo fyzickému postižení, které ztěžuje používání postroje pro horní část těla. nebezpečné nebo neúčinné.

Pokud chcete, aby vaše dítě jezdilo pouze s břišním pásem po dosažení některé z výše uvedených fází, promluvte si nejprve se svým pediatrem.

Kdy mohu svůj Graco 4ever otočit dopředu?

Když jsou vašemu dítěti alespoň dva roky a váží 22-65 liber.

Jak dlouho jsou děti v autě čelem vzad?

Americká akademie pediatrů doporučuje, aby děti čelily zadní části vozu, dokud jim nejsou alespoň dva roky.

Může moje jednoleté dítě sedět v autosedačce po směru jízdy?

Ano. Podle Americké akademie pediatrie (AAP) mohou děti jezdit v autosedačce po směru jízdy, dokud nebudou mít alespoň 20 liber a jeden rok.

Je to proto, že pro děti je bezpečnější, aby se před druhými narozeninami otočily čelem dopředu než proti směru jízdy. Sedačky orientované zády ke směru jízdy udržují při nehodách všechny síly mimo hlavu vašeho dítěte; tím se však při nehodě přiblíží k bodu nárazu.

Studie AAA ukazuje, že kojenci mladší dvou let, kteří byli účastníky srážky s vozidlem při jízdě s rodiči, dopadli lépe, než kdyby byli připoutáni bezpečnostními pásy pro dospělé nebo dokonce některými dětskými autosedačkami.

AAP doporučuje držet kojence zády ke směru jízdy tak dlouho, jak je to možné, až do věku 12 měsíců nebo do doby, než přerostou výškové a váhové limity jejich konvertibilní sedačky obrácené proti směru jízdy.

Kdy může moje dítě sedět po směru jízdy?

Vaše dítě může začít sedět dopředu, jakmile bude mít alespoň 22 liber. a jeden rok věku, nebo když jejich ramena dosáhnou horních otvorů pro postroj – podle toho, co nastane dříve.

Měli by být schopni sedět vzpřímeně bez pomoci po dobu hodiny, aniž by se unavili, než je přesunete na sedadlo s postrojem po směru jízdy (nebo konvertibilní autosedačku).

Jakmile vaše dítě překročí limit výšky na své autosedačce zády ke směru jízdy (kolem 18 měsíců), je obecně bezpečné je přepnout na tento typ zádržného systému; někteří rodiče se však místo toho rozhodnou přejít přímo z dětské autosedačky na konvertibilní autosedačku, pokud se jejich děti stále vejdou do jejích výškových limitů.

Pokud vaše dítě nesplňuje tyto požadavky, ale váží více než 20 liber, zeptejte se výrobce své autosedačky, zda doporučuje jeho přesunutí do konvertibilní autosedačky.

V jaké výšce přepnete na orientaci po směru jízdy?

Obecně platí, že když je vašemu dítěti asi jeden rok a dosáhne 20 liber (asi devět kilogramů), můžete přejít na orientaci po směru jízdy. Tato výška se může lišit v závislosti na pokynech výrobce autosedačky.

Jak dlouho může 4měsíční dítě cestovat v autosedačce?

Toto je jedna z nejčastějších otázek, které dostáváme. Americká akademie pediatrů doporučuje, aby kojenci jezdili v autosedačkách zády ke směru jízdy, dokud jim nejsou dva roky nebo dokud nedosáhnou maximální hmotnosti/výšky pro jejich sedadlo (podle toho, co nastane dříve).

O tomto pravidle se vedly určité debaty, ale je opravdu důležité, abyste se vždy řídili pokyny výrobce, když používáte dětský zádržný systém, jako je autosedačka nebo dětská autosedačka. A pokud si nejste jisti, kterým směrem se s věkovým doporučením vydat, buďte obezřetní a udržujte své dítě otočené proti směru jízdy déle!

Nemá cenu riskovat zranění jen proto, že někdo jiný řekne, že je to v pořádku dříve, než navrhují výrobci; nebudete schopni ovládat ostatní lidi na silnicích dostatečně bezpečně, aby bylo vaše dítě v bezpečí.

Jak dlouho byste měli jet se svým dítětem vzadu?

To je otázka, kterou si klade mnoho rodičů, a záleží na vašem dítěti. Obecně však odborníci na autosedačky doporučují držet miminka v sedadlech proti směru jízdy co nejdéle.

Kdy by měla být autosedačka po směru jízdy?

Vzhledem k tomu, že děti mohou zůstat otočené proti směru jízdy až do věku dvou let, odpověď na tuto otázku je o něco složitější.

Obecně řečeno, i když se doporučuje, abyste své děťátko drželi čelem k sobě co nejdéle, protože kosti a svaly na jejich krku ještě nejsou dostatečně silné, aby je správně podpíraly a přitom zůstaly v bezpečí před zraněním nebo paralýzou v případě nehody. .

Čím déle budete čekat, než přepnete na autosedačku po směru jízdy, tím lépe na tom budou všichni!

Měla by být dětská sedačka za řidičem nebo spolujezdcem?

Mnoho rodičů neví, kam umístit dětské autosedačky. Níže uvedená infografika ukazuje nejbezpečnější způsob, jak mohou děti jezdit v autosedačce, která je vždy za řidičem. Pokud to nevidíte, klikněte sem a přečtěte si více nebo navštivte naše webové stránky ještě dnes!