Co napsat novému miminku do knihy

Co napsat novému miminku do knihy? Když přivítáte na svět nové miminko, je přirozené, že si chcete tuto příležitost připomenout speciální knihou.

Existuje tolik skvělých knih, ze kterých si můžete vybrat, ale co byste měli do jedné napsat, když je to vaše poprvé? Zde je několik nápadů:

  • Blahopřejeme k vašemu novému příchodu! Moc se na vás těšíme a nemůžeme se dočkat, až se s vaším prckem setkáme.
  • Vítej na světě, zlatíčko! Jste milováni víc, než byste kdy věděli.
  • Ať je to jen začátek dlouhého a šťastného společného života. Gratulujeme!

Toto je jen několik návrhů – můžete si svou zprávu přizpůsobit, jak chcete. Ať už zvolíte jakákoli slova, doufáme, že vám přinesou radost a štěstí, když začnete svou rodinnou cestu. Gratulujeme!

Ukázky fotoknih pro miminko v prvním roce

Pokud hledáte inspiraci nebo jen chcete vidět nějaké příklady toho, jak může vypadat fotokniha miminka v prvním roce, podívejte se na ukázková alba níže.

Tato alba dali dohromady rodiče, kteří pomocí našeho online nástroje pro tvorbu fotoknih vytvořili své vlastní knihy. Doufáme, že vám dají nějaké nápady a pomohou vám začít s vaším vlastním albem.

Ukázkové album #01

Toto album obsahuje fotografie z prvních čtyř měsíců dítěte. Obal má jednoduchý design se jménem a datem narození vytištěným černým písmem.

Uvnitř jsou dvě stránky na každý měsíc, na každé je jedna velká fotografie a pod fotografií prostor pro pár poznámek.

Ukázkové album #02

Toto album začíná fotkou miminka na obálce a obsahuje fotografie od prvních týdnů až do prvních narozenin miminka.

Design je barevný a hravý, se spoustou grafiky a fontů. Na každý měsíc jsou dvě stránky, jako v ukázkovém albu #01.

Ukázkové album #03

Toto album působí klasičtěji, s tlumenými barvami a jednoduchým designem. Obsahuje fotografie z prvních šesti měsíců dítěte.

Na každý měsíc jsou také dvě stránky, stejně jako u ostatních alb.

Jaký styl fotoknihy máte nejraději? Chcete vytvořit album, které pokryje celý první rok vašeho miminka, nebo jen prvních pár měsíců? Přečtěte si související články jako Jak si předplatit dětskou knížku a Jak doručit vlastní dětskou knížku!

Jak vytvoříte fotoalbum pro miminko?

K vytvoření fotoalba pro vaše miminko budete potřebovat několik věcí. Budete potřebovat nějaká fotoalba, fotky vašeho miminka a nějaké samolepky nebo fixy.

Chcete-li začít, najděte album, které má správnou velikost pro vaše fotografie. Můžete najít malá fotoalba, do kterých se vejde asi 20-30 fotek, nebo velká fotoalba, do kterých se vejde až 100 fotek. Vyberte si album, které vyhovuje vašim potřebám a stylu.

Pak shromážděte nějaké obrázky svého dítěte! Můžete pořídit nové fotografie nebo použít staré. Je to na tobě! Pokud používáte staré fotografie, naskenujte je do počítače nebo je vyfoťte telefonem, abyste měli digitální kopii. To je zvláště důležité, pokud plánujete umístit své album na internet nebo jej sdílet s ostatními.

Jakmile budete mít své fotky, je čas začít skládat album dohromady! Pokud používáte samolepky, vyberte si pár, které se vám líbí, a umístěte je kamkoli na fotografii. Pokud používáte fix, napište na své fotky něco roztomilého nebo sentimentálního. Můžete napsat jméno a datum narození vašeho dítěte nebo speciální zprávu pro ně.

Jakmile dokončíte přidávání nálepek nebo psaní zpráv na své fotografie, je čas je vložit do alba! Stačí je zasunout do štěrbin v albu a zavřít. Jsi hotový! Nyní se můžete svým rozkošným dětským fotoalbem pochlubit všem!

Co píšete do ročenky dítěte?

Jednou z nejoblíbenějších otázek, na kterou se ptáme, je, co píšete do ročenky pro miminko? Vymyslet něco osobního a nezapomenutelného pro vaše děťátko může být skličující úkol. Zde je několik nápadů, jak začít:

– Napište o prvním roce života vašeho dítěte. Jaké byly některé z jejich milníků? Jaké byly vaše oblíbené společné chvíle?

-Zahrňte fotografie z celého roku. To vám pomůže zachytit všechny ty zvláštní okamžiky, které tak rychle letí!

-Vytvořte seznam „prvenství“ pro vaše dítě. To může zahrnovat věci jako jejich první slovo, první krok atd.

-Zaznamenejte vzpomínky rodiny a přátel na vaše dítě. Požádejte je, aby se podělili o oblíbenou vzpomínku nebo příběh o vašem dítěti.

– Napište svému dítěti dopis. Může to být něco, co jim uložíte, aby si je mohli přečíst, až budou starší.

Možnosti jsou nekonečné, pokud jde o to, co napíšete do dětské ročenky! Udělejte si čas na zamyšlení nad všemi úžasnými věcmi, kterých vaše dítě dosáhlo v prvním roce, a zaznamenejte tyto vzpomínky písemně. Šťastné psaní!