Co napsat do dětské knížky od tety? Nápady

Co napsat do dětské knížky od tety? Dětská knížka není jen deník, do kterého si zapisujete podrobnosti o životě vašeho miminka.

Může také sloužit jako náhled do jeho osobnosti a dokonce vám pomůže je lépe poznat! To znamená, co přesně dáme do dětských knížek? Zde je několik nápadů, jak psát o vašem malém:

– Dětská jména – Všichni máme seznamy jmen, která se nám líbí, ale ještě jsme se nerozhodli. Zahrňte tyto seznamy do svého dětského deníku, takže až přijde čas na pojmenování (nebo jiné důležité události), bude z čeho vybírat!

Pokud je to možné, zahrňte také obrázky – později na řadě jsou skvělé upomínkové předměty. K tomu nepotřebujete žádný propracovaný software; Microsoft Word nebo Poznámkový blok budou fungovat dobře.

– Podrobnosti o narození – Tohle je nutnost! Zaznamenejte si datum a čas narození, váhu, délku a další související informace, o které vás lékař může požádat. Můžete také zahrnout skeny stop a otisků rukou, pokud je máte po ruce (a nejste příliš hákliví na to, abyste si ušpinili ruce).

– Dětské milníky – Jakmile vaše ratolest začne dosahovat vývojových milníků, nezapomeňte si je zapsat! Může to být cokoli, od prvních kroků až po vyslovení prvních slov. Nezapomeňte si tyto významné události vyfotit, abyste se na ně mohli později s láskou (a smyslem pro humor) podívat.

– První miminka – Někteří rodiče rádi zaznamenávají všechna prvenství svého miminka, od data a času, kdy se poprvé převalilo v posteli, až po den, kdy udělalo své první krůčky. Je to skvělý způsob, jak zaznamenat důležité milníky! Pokud chcete, můžete přidat i obrázky – a kdo by nechtěl?

– Seznam oblíbených dětí – Každé dítě má oblíbené věci, které rádo dělá. Mohlo by to být hraní si s hračkami nebo sledování karikatur v televizi. Zahrňte tyto položky do svého deníku, abyste si později mohli promluvit o něčem konkrétním, o čem s nimi budete vzpomínat na raná léta strávená spolu jako vztah matky a syna/dcery.

– Rodičovské tipy – Tento je určen pro zkušenější rodiče. Pokud jste narazili na něco, co vám a vašemu dítěti dělá dobře, podělte se o to s ostatními matkami!

Nepochybně ocení každou radu nebo tip, který jim může trochu usnadnit život. Kdo ví, možná se vaše rodičovské dovednosti jednou objeví i v časopise (držíme si palce).

Pointa je následující: Neexistuje žádný špatný způsob, jak vést dětský deník. Dokud si budete zapisovat, co je pro vás důležité, všechno ostatní zapadne na své místo. Takže buďte kreativní a bavte se s tím! A co je nejdůležitější, užijte si každou chvíli strávenou spojením s vaším prckem.

Co dáváte do dětské knížky?

Dětská knížka je skvělý způsob, jak zachytit všechny vzpomínky vašeho dítěte. Můžete zahrnout fotografie, informace o narození a příběhy o vašem dítěti. Zde je několik nápadů, co si dát do dětské knížky:

-Fotky vašeho dítěte od narození až do současnosti

– Informace o narození včetně hmotnosti, délky, doby doručení atd.

– První slova a kroky

– Oblíbené věci (jídlo, hračky, aktivity)

-Ocenění a úspěchy

– Fotografie embrya nebo ultrazvuku

-Nemocniční náramek nebo jiné upomínkové předměty z pobytu v nemocnici

-Karty a dopisy od rodiny a přátel

-Písně nebo básně, které byly pro vás zvláštní během těhotenství nebo jako novopečeného rodiče

-Citáty, které s vámi rezonovaly během vaší cesty jako rodiče

-Tipy nebo rady od ostatních rodičů

-Rodičovské filozofie, které pro vás fungují dobře

-Časová osa prvního roku vašeho dítěte, měsíc po měsíci

-Oblíbené fotografie z prvního ročníku

– Kresby nebo umělecká díla vytvořená vaším dítětem

-Školní projekty a vysvědčení

-Mimoškolní aktivity a koníčky

-Zvláštní vzpomínky (první školní den, prázdniny, prázdniny atd.)

Možnosti jsou nekonečné, pokud jde o to, co můžete do své dětské knihy vložit. Je to skvělý způsob, jak zachytit všechny úžasné okamžiky a vzpomínky na první roky vašeho dítěte. Ujistěte se, že začněte brzy, abyste měli spoustu času na jeho naplnění!

Co píšete do knihy vzpomínek na miminko?

Jednou ze skvělých věcí na knize vzpomínek je, že do ní můžete zahrnout téměř vše, co chcete. Neexistují žádná pravidla! Mohli jste si zapsat vzpomínky z doby, kdy se miminko narodilo, nebo dokonce ještě před jeho narozením.

Nebo, pokud máte blízko k nastávajícím rodičům, můžete přidat vtipné historky nebo přání pro novorozence. Zde je několik nápadů, jak začít:

-Zapište si své myšlenky na to, stát se tetou nebo strýcem.

-Zahrňte své fotografie s dítětem nebo staré fotografie rodičů dítěte

-Připojte ultrazvukové obrázky, nemocniční náramky a další upomínkové předměty z těhotenství.

-Nahrávejte zprávy pro dítě od přátel a rodinných příslušníků.

Co napíšu do dárkové knihy?

Nyní, když víte, jak vyrobit dárkovou knihu, co do ní napíšete? Odpověď na tuto otázku závisí na příležitosti a vztahu zúčastněných osob. Pokud dáváte svým rodičům dárkovou knihu, možná budete chtít napsat něco jako „Všechno nejlepší k výročí!

Díky, že jsi tu pro mě vždycky.“ Pokud dáváte dárkovou knihu svému nejlepšímu příteli, možná budete chtít napsat něco vtipného nebo sentimentálního jako „Děkuji, že jste mou skálou v těžkých časech.“

Nevím, co bych si bez vás počal.“ Bez ohledu na to, kdo je obdarovaný, nezapomeňte přidat osobní nádech, díky kterému se bude cítit výjimečně. Ostatně o tom je dárková kniha!

Pokud hledáte nápady, zde je několik věcí, které můžete napsat do dárkové knihy:

-Poděkování

– Poselství povzbuzení

– Všechno nejlepší k výročí nebo narozeninová zpráva

-Zpráva o brzkém uzdravení

– Milostný dopis

Ať už se rozhodnete napsat cokoliv, ujistěte se, že to vychází ze srdce. Vždyť na tom záleží nejvíc!