Co je norková deka? 5 oblíbených typů, které potřebujete znát

Existují různé druhy přikrývek, takže by vás mohlo zajímat, co je norková přikrývka?

Akryl je primárním materiálem norkových přikrývek. Akryl je plyšový materiál, který je známý svou hřejivostí a měkkostí.

Norkové přikrývky jsou oblíbené v Číně a Koreji. Cítí se jako pravá norková kožešina, ale jsou to jen syntetické látky.

V tomto článku budeme hovořit o tom, čím jsou norkové přikrývky přitažlivé, jejich různé druhy. Probereme také jejich výhody a průvodce nákupem, který vám pomůže najít tu správnou norkovou deku pro vás.

Přejete si vědět více? Pokračujte ve čtení až do konce.

Co je norková deka a čím je přitažlivá?

Díky přikrývkám je náš spánek ještě pohodlnější a hřejivý. Deky, které nabízejí tyto dvě vlastnosti, jsou zákazníky vyhledávané.

Proto je dobré vědět, že norkové deky je nabízejí! Na rozdíl od jejího názvu nebyla při výrobě této deky zraněna žádná zvířata. Neobsahuje žádnou zvířecí srst.

Materiál je tkaný akrylem, který působí jako norková kožešina. Obecně je to 85% akryl a 15% polyester. Polyester ho chrání před pomačkáním, zatímco akryl ho dodává měkkým.

To, co lidi přitahuje k používání norkových přikrývek, je jejich měkkost, což je známá vlastnost korejských norkových přikrývek.

Typy norkových přikrývek

Norkové přikrývky dobře plní své přikrývky. Měli byste však také znát různé typy norkových přikrývek, které by vyhovovaly vašim preferencím přikrývek. Tady jsou některé z nich.

  • Korejská norková deka – Tento typ norkové deky je standardem kvality mezi norkovými dekami. Jsou měkké a svůdné díky jejich svěží směsi akrylu a polyesteru.

Říká se jim však hlavně ‚korejské‘ norkové přikrývky, protože jsou vyráběny a vyváženy z Koreje.

  • vietnamská norková přikrývka – tato dohání trh s norkovými přikrývkami. Je nová, ale kvalitativně se pohybuje mezi čínskými a korejskými norkovými přikrývkami. Z hlediska kvality je dost dobrý.

Také se tak jmenuje, protože se vyrábí a vyváží z Vietnamu.

  • Deka z čínského norka – Tato je známá vedle korejských přikrývek z norků, ale ne tolik jako ta předchozí. Má podprůměrnou kvalitu ve srovnání s korejskými norkovými přikrývkami.

Deka z čínského norka se vyrábí hlavně z polyesteru, což znamená, že není tak měkká jako přikrývky z korejského norka. Díky tomu jsou však praktičtější.

  • Jednovrstvá norková deka – přesně tak zní její název, jednovrstvá. Tento typ norkové přikrývky je ideální pro nepříliš chladné noci!
  • Dvouvrstvá norková deka – Oproti jednovrstvé je silnější, protože má dvě vrstvy. Díky tomu je ideální pro těžké zimy, kdy potřebujete extra teplo.

Jaké jsou výhody norkových přikrývek?

Stejně jako všechny přikrývky, norkové přikrývky se cítíte pohodlně. Co ji však odlišuje od ostatních přikrývek, je to, že její měkkost poskytuje dodatečný uklidňující a relaxační pocit.

Díky tomu bude vstávání z postele náročnější. Spánek je však pohodlnější a teplejší.

Co je třeba zvážit při nákupu norkových přikrývek?

Osobní vkus je jedna věc, kterou je třeba vzít v úvahu při nákupu norkových přikrývek. Nejlepší je však mít jistotu, zda je měkkost, hebkost a hedvábnost přikrývky podle vašeho vkusu.

Přikrývku budete používat ve svém maximálně uvolněném stavu. Proto by to mělo odpovídat vaší úrovni pohodlí.

Další věc, kterou je třeba zvážit, je vrstva a velikost. K tomu je nejlepší vzít v úvahu také počasí.

K dispozici je také úroveň vrstvy. Dvouvrstvé norkové deky jsou oboustranné a mají vzory na obou stranách. Dodávají nejen estetiku, ale také teplo.

V neposlední řadě musíte zvážit svůj rozpočet. Než se ponoříte do trhu s norkovými přikrývkami, je lepší nejprve prozkoumat.

Je nutné mít spravedlivý odhad vašeho rozpočtu. Je to tak, že si můžete zúžit výběr, kterou deku koupit.

Můžete denně používat norkové přikrývky?

Norkové přikrývky nabízejí teplo. Není proto divu, že si lidé myslí, že je to jen na zimu.

Denně však můžete používat norkové přikrývky. Jsou také odolné, a proto vydrží každodenní používání. Jsou nenáročné na údržbu i přes svůj luxusní vzhled.

Jak se starat o norkové přikrývky?

Norkové přikrývky nejsou náročné na čištění. Většinu z nich lze prát v pračce a sušit v sušičce. Stačí je vyprat ve studené vodě a sušit v sušičce na mírném ohni.

Co se týče pracích prostředků, ujistěte se, že nepoužíváte silné prací prostředky s bělidlem. Silné prací prostředky mohou negativně ovlivnit design a barvu vaší přikrývky. Proto byste měli místo toho použít jemný prací prostředek.

Po vyprání bývají norkové přikrývky těžké, ale to neznamená, že byste měli vodu vyždímat, abyste je vysušili. Při zavěšení je nechte přirozeně vyschnout. K dispozici je také možnost sušení v sušičce při nízké teplotě!

Závěr

Celkově vzato, doufáme, že jsme odpověděli na vaši otázku, co je norková deka. Je to styl a pohodlí vetkané do jedné skvělé deky. Je to ideální deka, která vám poskytne ten nejlepší zážitek ze spánku!