Věková hranice pro chov králíků: ukazatele k zapamatování

Jedním z důležitých bodů, které je třeba si všimnout, pokud jde o králíky, je věková hranice chovu králíků. Znalost věkové hranice vám umožní ujistit se, že konečný výstup je vysoce kvalitní a že berete v úvahu klíčové milníky v chovu králíků.

Důležité je také ustájení králíků. Jejich úkryt ovlivní jejich aktivity a musí mít prostředí a prostředí, které tato stvoření potřebují.

Různé typy králíků

V tomto odvětví existuje několik druhů králíků a v tomto vydání příspěvku vás seznámíme.

1. Americký králík

Poprvé majitelé a chovatelé králíků možná budou chtít mít amerického králíka, protože je to fantastická volba kvůli jejich sladkým osobnostem. Dejte si pozor na děti, protože u této věkové skupiny se nedoporučuje péče o králíky, protože jsou plaché a mohou kousat, pokud o ně není postaráno správným způsobem.

2. Belgický králík zajíc

Další na řadě je belgický králík zajíc, velmi historické plemeno, jehož historie sahá až do 17. století. Jako jeden z nejstarších plemen se těmto králíkům nejlépe daří venku ve správném rozestupu a zdrojích potravy. Jejich osobnost je považována za nervózní a může lidi snadno zastrašit, pokud neoznámí svou přítomnost.

3. Blanc de Hotot

Samotný název králíka Blanc de Hotot pochází z Francie a je také známý jako králík „černé oční linky“. Děti je mohou vlastnit a s jejich výraznými požadavky na čištění je s nimi vždy skvělé a zábavné.

4. Kalifornští králíci

O těchto kalifornských králících je známo, že patří k nejlepším králíkům, kteří se chovají, když se jedná o jejich maso. Tito králíci jsou hybridy činčily a himálaje. A díky své husté srsti jim umožňuje užívat si doma i venku. Tito králíci milují čas na hraní a mazlení.

5. Kostkovaný obří králík

Na druhou stranu, kostkovaní obří králíci jsou tvorové o hmotnosti 13 liber, ideální pro péči o dospělé. Pokud jde o jejich osobnost, jsou tito králíci považováni za velmi nezávislé a méně láskyplné, ale přesto mohou být jemní. Tyto králíky můžete snadno spatřit od ostatních, protože mají skvrny na nose.

6. Holandský králík

Holandský králík, který byl vyvinut v Anglii v průběhu 19. století, je také velmi populární. Jsou extrémně společenští, takže udržovat je příliš mnoho v jejich kleci nemusí být skvělý nápad. Jsou také velmi pohodoví a je známo, že se o ně děti starají.

7. Angličtina Lop

Pak máte anglické lop, přátelské králíky, díky nimž si vysloužili přezdívku „pes králičího světa“. Mají titul, který se vyznačuje tím, že mají dlouhé uši, a není divu, že vyžadují vysokou úroveň údržby. Kromě toho je také nutné pravidelně vyšetřovat jejich uši a pečovat o nehty na té nejlepší úrovni.

8. English Spot

Z dálky vypadají angličtí skvrnití králíci, jako by se mračili. Ale tento králíček je blízký každé rodině a zaslouží si, aby byli občas vyvedeni mimo své klece.

Často kladené otázky

Může být králík na chov příliš starý?

Pokud jde o věkovou hranici chovu králíků, je králík příliš starý na to, aby se choval? Odborníci nedoporučují chovat staré králíky. Říkají, že chov starších králíků může být náchylný k infarktu a může jen plýtvat vašimi zdroji. Průměrný mezní věk chovu je do čtyř let.

Jaký je nejstarší věk, kdy může králík otěhotnět?

Může to být maximálně devět měsíců. Malá plemena samic králíků mohou otěhotnět mezi čtyřmi až pěti měsíci, zatímco samci králíků jsou připraveni k chovu po šesti měsících. Středně velké samice králíků se mohou začít chovat v pěti až šesti měsících, přičemž střední peníze začínají v sedmi měsících.

Těžší plemeno se navíc připravuje v šesti až osmi měsících, zatímco těžké peníze se považují za sexuálně dospělé v devíti měsících.

Věková hranice pro chov králíků: Může králík otěhotnět ve věku 3 měsíců?

Ne přesně ve třech měsících, ale menší plemena králíků mohou otěhotnět ve věku tři a půl roku.

Mohu chovat svého králíka za 4 měsíce?

Ano, ale ideální čas na chov králíka začíná v jejich pátém měsíci. Čtyři měsíce lze pro tyto králíky a majitele považovat za zcela nezralé, mohou mít výsledky, které nejsou zcela ideální pro jejich požadavky.

Jak zjistím, zda je můj králičí kamarád úspěšný?

Existují ukazatele, které ukazují, že páření králíků bylo úspěšné. Například to poznáte z pádu a gruntu. Můžete si také všimnout, že z dolaru se stane všechno to macho, a může několikrát narazit na podlahu klece. V některých případech může dojít ke střelbě dolaru, ale přesto bude chybět.

S ohledem na správnou věkovou hranici chovu králíků a podle těchto pokynů můžete zjistit, zda bylo páření úspěšné nebo ne. Pro ostatní chovatele to byl úspěch, pokud dolar spadl dozadu nebo na jednu stranu. Pokud však jen hrbí ženské plemeno a nespadne, páření nemusí být provedeno.

Dosáhněte svého králičího úspěchu na Krostrade.com

S Krostrade.com můžete mít zdroje, které potřebujete k správnému chovu králíků. Vědět o věkové hranici chovu králíků činí tento podnik velmi úspěšným.

Pochopte, že váš králík je také součástí rodiny a během doby, kdy je ve vaší péči, musí být dobře chován. Je třeba vzít v úvahu jejich barvu, velikost, typ kožešiny, osobnost a další jejich vlastnosti.

Dostat se do zpracování králičího masa a připravit plemeno na zpracování masa je jiný příběh. Mít správné zdroje a know-how týkající se věkové hranice chovu králíků splní to, co pro tato plemena chcete.