Jak zůstat v teple na nafukovací matraci. 5 nejlepších způsobů

Pokud chcete vědět, jak se zahřát na nafukovací matraci, máme pět technik, které můžete vyzkoušet. Dokonce je můžete udělat všechny, pokud je noc extra chladná! A nejlepší ze všeho je, že jsou na vzduchu bezpečné, takže se nemusíte bát slz nebo děr.

Ti, kteří jsou venku v kempu a přinesli nafukovací matraci jako velikost královny, o kterou se mohou podělit, mohou také zvážit tyto techniky, aby byla noc pohodlnější. Dozvíte se dokonce, proč jsou nafukovací matrace chladné na spaní. Bez dalších okolků jsou zde všechny cenné tipy, které vám pomohou zahřát se na nafukovací matraci!

Jak zůstat na nafukovací matraci v bezpečí a efektivně

Zahřejte postel

První způsob, jak se zahřát na nafukovací matraci, je zahřát samotnou matraci. Ale než zvednete obočí a zeptáte se, jestli je to bezpečné, aniž byste poškodili materiál nafukovacích postelí, je tento první trik zcela vhodný pro nafukovací matrace. Nebudete to vystavovat prudkému teplu, ale místo toho budete postupovat jemnou cestou.

Naplňte láhev s vodou horkou vodou a umístěte ji mezi listy a nafukovací postel asi 15 minut před spánkem. Láhev s horkou vodou by měla zahřát matraci, aniž by ji potenciálně poškodila. Pamatujte, že nemusíte používat vroucí vodu, protože manipulace s ní může být také nebezpečná.

Noste teplé oblečení

Nyní, když jste postel jemně vyhřáli, je další věcí, kterou můžete udělat, aby vám nebylo zima, oblékat se ve vrstvách. Jedná se o zjevnější postup, zvláště pokud je podnebí mrazivé, ale někdy stačí, jak se obléknete, abyste zůstali v teple na nafukovací matraci. Dodatečná vrstva oděvu bude také sloužit jako bariéra mezi postelí pro efektivnější udržování tělesného tepla.

Přidejte matraci

Co když vás tyto dvě počáteční techniky stále nechají chladným? Další věcí, kterou můžete udělat pro zlepšení spánku a udržení tepla na nafukovací posteli, je přidání matrace. Nejlepší materiál, který můžete použít, je zejména matrace z paměťové pěny.

Pamatujte, že samotná paměťová pěna je teplá, takže se většina lidí rozhodne pro výrobky naplněné gelem, aby se při spánku cítila chladněji. Avšak právě tato vlastnost paměťové pěny je to, co můžete využít ve svůj prospěch v mrazivé noci. Na trhu je také mnoho druhů mulčovačů, takže si můžete vybrat, co zlepší celkový pocit vaší postele.

Vrstva se spacákem

Kromě matrace můžete místo toho umístit spací pytel nad nebo pod nafukovací matraci. Materiál a tloušťka spacáku by měly regulovat vaši teplotu na nafukovací posteli, pokud je nahoře. Na druhou stranu bude jeho umístění pod nafukovací matraci sloužit jako bariéra proti studenému povrchu.

Použijte přikrývku

Posledním způsobem, jak se na nafukovací matraci zahřát, je použít k přikrývce kromě přikrývky i přikrývku. Začněte přikrývkou a poté ji přikryjte prostěradlem, které ji udrží na místě po celou noc. Tento další materiál pokrývající vinylovou nebo plastovou vnější stranu nafukovací matrace by měl přidat více tepla a zlepšit regulaci teploty.

Jsou spánkové postele na lůžku studené?

Nafukovací postele jsou na spaní studené, zvláště když je položíte přímo na zem. Pokud je chladné počasí, můžete očekávat, že vaše vzduchová postel ztratí teplo podlahou. Vzduch uvnitř matrace bude také studený, takže se při jeho používání bude uživatel cítit chladněji.

Airbeds jsou spíše tenčí než jiné matrace a materiál, který používají, jako je plast nebo vinyl, nebude stačit k zablokování studeného vzduchu uvnitř. Z tohoto kontaktu se studeným vzduchem ztratíte tělesné teplo, a proto jsou na postelích na spánku studené postele. Čím chladnější bude teplota venku, tím chladnější bude vzduch zachycený uvnitř matrace.

Proč tak chladně spím na nafukovací matraci?

Spánek na nafukovací matraci je pro vás chladný, protože, jak již bylo zmíněno, materiál není dostatečně silný, aby udržoval vaše tělesné teplo proti studenému vzduchu zachycenému uvnitř postele. Pokud si nafukovací matraci neizolujete, bude vám chladno, protože bude stejně chladná jako venkovní teplota. Proto je nejlepší udělat pět výše zmíněných tipů a držet matraci mimo podlahu, zejména v chladných měsících.

Můžete dát vyhřívanou přikrývku na nafukovací matraci?

Pokud to situace vyžaduje, můžete na nafukovací matraci použít vyhřívanou deku. Ale z bezpečnostních důvodů by většina lidí doporučila, pouze pokud máte matraci, která může přímo udržovat vyhřívanou přikrývku mimo nafukovací postel. Navíc si vždy přečtěte příručku k matraci, pokud má výrobce informace o používání vyhřívaných přikrývek.

Závěr

Nafukovací matrace mají špatnou izolaci, díky níž mohou být chladné noci chladnější. Jak se zahřát na nafukovací matraci? Můžete začít tím, co je zřejmé, jako je oblékání ve vrstvách a vrstvení postele přikrývkou.

Můžete však také použít matraci, spací pytel nebo dokonce zahřát samotnou matraci pomocí láhve s horkou vodou. Tyto techniky by měly být bezpečné, ale účinné, ale vždy si přečtěte příručku k matraci.