V komerčním tunelu, která strana je nejlepší pro pěstování rajčat?

Na které straně v komerčním skleníku je nejlepší pěstovat rajčata? Diskuse o rajčatech v polytunnelis je docela zábavná kvůli specifikacím plodiny. Bylo řečeno, že pěstování rajčat není pro slabé povahy.

Je pravda, že potřebují konkrétní pokyny, protože péče o rajčata se může od jiných plodin lišit. Jedním z aspektů, které je třeba se podívat, je nejlepší stránka pro pěstování rostliny.

Jaký je nejlepší způsob pěstování rajčat ve skleníku?

Díky několika přístupům je zásadní najít nejlepší způsob pěstování rajčat ve skleníku.

  • Zpočátku pro produkci ovoce musí být teplota skleníku maximálně 65 stupňů Fahrenheita v noci a 80 stupňů Fahrenheita během dne. To může zahrnovat chlazení polytunnelů po celý den a noční ohřívání, v závislosti na oblasti, ve které se nacházíte.
  • Dalším důležitým aspektem, který je třeba sledovat, je cirkulace vzduchu. Můžete použít odsávací ventilátory a správné rozteče rostlin. Cirkulace také pomáhá udržovat správnou vlhkost, aby se snížil výskyt chorob.
  • Chcete-li získat správný počet rajčat a prodloužit své vegetační období, naplánujte střídání dvou plodin. To znamená, že podzimní plodiny musí být vysety brzy v červenci nebo začátkem června, a pokud máte jarní plodinu, musí být vysety v prosinci a do poloviny ledna.
  • Transplantace musí být zasazeny na vlhkou půdu, takže stonek musí být zakryt přibližně asi půl palce nad předchozí linií půdy. Než rostliny dosáhnou výšky jedné stopy, musí mít zaveden mřížový systém.

Která strana je nejlepší pro pěstování rajčat?

Pěstovat rajčata v polytunnelis je známo, že mají větší poptávku na jednotku za jednotku než jakékoli pole nebo plodina. Produkční návyky by měly zahrnovat značné množství času, s odhadovaným průměrem práce pro skleník o rozměrech 30 stop a 100 stop, přibližně 25 hodin týdně.

S pěstitelskými zkušenostmi by měl být čas zkrácen. Při přesazování a sklizni plodin je zapotřebí více času, ale od přesazení ke sklizni je pro každou rostlinu zapotřebí méně času. Ujistěte se, že jste provedli adekvátní práci a pracovní opatření před prací, která je nutná.

A co půdní systém? Struktura vašeho tunelu musí být postavena nad pozemkem. V těchto systémech není nutné provádět žádné výkopové práce a dům musí být postaven tak, aby odpovídal sklonu pozemku. Hnojení a stalking jsou identické s polními rajčaty a domy postavené by měly umožňovat nejlepší větrání.

V této části zahrnuje na každém konci dvojitě široké dveře s ventilátory umístěnými dostatečně vysoko na obou koncích, čímž se snižuje možnost větrání studeného vzduchu na pěstované rostliny. Takové domy mají také boční rolovací kapacitu nebo okna pro zvýšení ventilace.

Je třeba, aby rostliny rajčat byly ve skleníku?

Jakmile pominula rizika mrazu, měli byste být schopni umístit své rostliny rajčat venku, ale mohou se zlepšit, když budete v polytunnelor přes noc v interiéru až do léta, protože denní teploty začnou klesat pod 17 stupňů Celsia.

Pokud chcete pěstovat rajčata v květináčích venku, dávejte pozor, aby rostliny příliš nevysychaly nebo nepřetékaly. Pamatujte, že rajčata nejsou do nepravidelného zalévání, stejně jako zalévání. Ojedinělé zalévání může způsobit hnilobu na konci květu nebo se ovoce může rozdělit. Vyvarujte se také zalévání ve večerních hodinách. Rajčata mohou v noci spotřebovat méně vody a nejlépe je polévat ráno a brzy odpoledne.

Pokud zahradník neroste v jednom ze sázecích strojů a nevyužívá ve vodě rozpustné rostlinné živiny, musí existovat hnojiva, která rostliny krmí, dokud nebudou ustavena. Můžete použít vysoce potašové hnojivo pro rajčata, abyste podpořili více kvetení a vývoje ovoce.

Jaké je nejlepší rajče, které vyroste ve skleníku?

Sungold

Je známo, že Sungold, který spadá do kategorie cherry rajčat, brzy dozrává směrem ke zlatavě oranžovému, připravenému k sklizni v létě. Vyznačují se extra sladkou chutí, je známo, že zůstávají silnější a rozšířenější než jiné odrůdy třešní a lze je připravit na sklizeň dvakrát týdně, jakmile začnou produkovat ovoce.

<;Ferline

Ferline je velká odrůda, která v posledních studiích předvádí toleranci. Mohou produkovat těžké plodiny zbarvené tmavě červeně, plody kulatých tvarů a váhu 150 gramů. Ovoce také produkuje nejlepší příchutě. Tato rajčata jsou ideální pro pěstování doma i venku.

Černý opál

Poté jsou rajčata Black Opal šlechtěna z tradičních odrůd, které zahrnují černou třešeň, a přestože jsou chutná, i když jsou surová, při vaření nebo grilování se přemění na červená rajčata.

Ailsa Craig

S otevřenými vlastnostmi opylování patří rajčata Ailsa Craig mezi nejdostupnější odrůdy na trhu. V kombinaci s hlubokou chutí rajčete má správnou směs sladkosti a kyselosti.

Gardener’s Delight

Cordonova odrůda rajčat, Gardener’s Delight, poroste nejlépe, když je prořezáte ve vegetačním období. Jsou také typu Bush.

Můžete pěstovat rajčata v zimě ve skleníku?

Je neuvěřitelně možné pěstovat rajčata během zimy ve vašem polytunnel, ale to může být nákladné. Náklady mohou zahrnovat dodatečné osvětlení a vytápění, kromě nákladů na skleník. Možnost zahradníků a zemědělců pro tato rajčata a pro vaši kultivaci uspět je pěstovat je ve vnitřních nádobách.

Na které straně v komerčním skleníku je nejlepší pěstovat rajčata? Musíte vzít v úvahu preference těchto rostlin. Cílem by vždy mělo být pěstování toho nejlepšího a produkce správných plodin, které hledáte. Každý zahradník musí být vybaven těmi nejlepšími informacemi.