Jak pěstovat mexickou vřes. 3 kroky k úspěchu

Musíte jen překonat tři kroky, abyste věděli, jak pěstovat mexický vřes. Tato kompaktní trvalka je jedinečná nejen svým vzhledem, ale také tím, jak snadno se jí daří v horkých podmínkách. Mějte však na paměti, že mexickým vřesovým rostlinám se v chladných oblastech nedaří tak dobře.

Než se jich vzdáte, možná vám bude příjemné pěstovat ve skleníku mexického vřesu. Pamatujte, že stabilní vnitřní podmínky v polytunnel jsou ideální pro spouštění rostlin. Může však také poskytnout ochranu rostlinám, které netolerují extrémní podnebí.

Jak zasadit mexickou vřes

Krok # 1. Plánování a příprava

Načasování

Prvním krokem při pěstování vřesu mexického je plánování a příprava, která zaručí úspěch. Chcete si zkontrolovat svůj kalendář, kdy je nejlepší čas na výsadbu vřesu mexického. Pokud je vaše klima podobné středomořským regionům, můžete kdykoli snadno vysadit vřesu mexického.

Je však obecně ideální pro pěstování této rostliny pozdě na podzim, takže se prosadila dříve, než teploty začaly být náročné. A jak můžete předpokládat, budete muset pěstovat mexický vřes na polytunnel, pokud má vaše oblast kruté zimy. Počáteční mexický vřes ze semen uvnitř zaručí květiny v létě.

Umístění

Po určení, kdy zasadit mexický vřes, musíte připravit místo pro vaše rostliny. Nezapomeňte, že umístění je zásadní pro zajištění stálého růstu jakékoli rostliny. Proto může být přínosem začít s mexickým vřesem uvnitř, pokud vaše podnebí kolísá.

Obecně chcete někde s úrodnou a dobře odvodňující půdou. Otestujte svou půdu, abyste provedli nezbytné úpravy a vylepšili její strukturu. Rostlině se nejlépe daří i ve stínu, protože plné slunce ovlivňuje zdraví listů.

Krok # 2. Výsadba

Poté, co jste ve skleníku začali s mexickým vřesem, opatrně sundejte rostlinu z květináče. Před umístěním rostliny do středu otvoru nezapomeňte rozmotat a uvolnit kořeny. Mezi každou rostlinou přidělte prostor tři stopy a horní část kořenového balu by měla být půl palce nad zemí.

Krok # 3. Údržba

Údržba nově vysazených rostlin mexického vřesu se neliší od ostatních rostlin. Chcete udržet půdní vlhkost, abyste pomohli rostlinám usadit se. Určitě však nevytvářejte vlhké prostředí, které by mohlo rostlinu rozkládat.

Přizpůsobte své postupy zavlažování podle počasí. Zralé rostliny vřesu mexického budou tolerovat náročné podmínky, jako je sucho a letní vedro. Nejlepší je však místo toho poskytnout dvě až šest hodin částečného stínu.

Jak propagovat mexickou vřes

Semena

Můžete vypěstovat vřesu mexického ze semen podobně jako u jiných kvetoucích rostlin. K setí použijte květináče se standardní zalévací směsí a poté semena zasypte trochou půdy. Udržujte vlhkost půdy a květináče můžete umístit do polytunnelů, abyste ochránili sazenice před prostředím.

Řezy

Můžete také zakořenit řízky ze zdravé mexické rostliny vřesu. Vezměte čtyřpalcovou část stonku, odstraňte její spodní listy, konec ponořte do kořenového hormonu a poté zasaďte do květináče s hlínou. Pokračujte v zalévání až do založení kořene pro přesazení.

Divize

Divize je vynikající způsob, jak pěstovat mexický vřes a také zabránit rostlinám v přeplnění oblasti. Jemně uvolněte půdu kolem rostliny, abyste usnadnili zvedání, a rozdělte kořenový bal na části pomocí ostrého a sterilního nože. V závislosti na jeho velikosti můžete získat až čtyři divize pro přesazení do kontejnerů nebo na zahradu.

Péče o mexickou vřes

Voda a hnojivo

Mexický vřes sice snáší suché podmínky, ale přesto by bylo optimální udržovat je dobře hydratované. Rostliny můžete zalévat hluboce jednou týdně, ale ujistěte se, že používáte dobře vypouštěcí médium a nádobu. Poté počkejte, až zemina mezi zaléváním vyschne, aby se zabránilo vytváření stojaté vody.

Nezapomeňte upravit frekvenci a množství vody, kterou dáváte rostlinám. Více řečeno, rostliny mexického vřesu by zaschly rychleji, takže je často zalévejte. Můžete také mulčovat každé jaro, abyste udrželi půdní vlhkost a ještě více dusili plevele.

Hnojíte mexického vřesu? Mexický vřes je relativně nenáročný na údržbu a není pečlivý, pokud jde o živiny. Stále však můžete svou rostlinu posílit a udržovat hnojením na jaře, v létě a na podzim vyváženým krmivem.

Prořezávání

Prořezávání mexických vřesů není podmínkou. Velikost a tvar vaší rostliny však můžete udržovat lehkým ořezáváním každé jaro. Tento postup můžete také použít k odebrání nezdravých částí.

Běžné problémy

Jak lze očekávat, mexické vřesovité rostliny nejsou tak náchylné k mnoha chorobám a škůdcům. Stále však chcete udržovat správnou čistotu a pečlivost, abyste zabránili napadení a chorobám. Také by bylo nejlepší udržovat stabilní prostředí, jako je apolytunnelto, aby se zabránilo roztočům nebo plísňovým infekcím.

Závěr

Do své zahrady můžete přidat další barevnou trvalku ve třech jednoduchých krocích. Ti, kteří vědí, jak pěstovat mexický vřes, vám rychle řeknou, že tato rostlina se pěstuje nejsnadněji. Nezapomeňte však naplánovat datum a místo výsadby, abyste zajistili, že podmínky podpoří rozvoj rostliny.

Můžete začít uvnitř a pak někde vysadit mexický vřes s částečným stínem a úrodnou, dobře odvodňující půdou. Zajistěte vlhkost půdy, ale nikdy ji nepřeplňujte. Po založení byste neměli mít problémy s pěstováním mexického vřesu.