Tarragon Magical Properties: Co by měl vědět

Ve vašem skleníku roste nádherná a prospěšná rostlina známá jako estragon. Jaké by mohly být tyto magické vlastnosti estragonu? V tomto článku se dozvíte více o této fantastické bylině. Zjistíte také, proč je milován jak v medicíně, tak v kuchyni.

Pokud však nejste specialistou na rostliny, botaniky, o nichž je známo, že jsou, a ocitnete se v prostoru s několika rostlinami po celém světě, je neuvěřitelně náročné určit, o jaké rostliny jde. Nemluvě o tom, že obvykle o rostlinách nemluvíte každý den, pokud to není součástí vašeho studijního oboru.

Estragon v kostce

Estragon, původem z Evropy, Skandinávie a regionů v Severní Americe, je rostlina charakteristická tím, že má listy, které jsou úzké, mírně vločkovité a zužující se listy vyrůstající z dlouhé a štíhlé stonky. Pokud narazíte na rostliny, které vypadají takto, měly by to být pravděpodobně estragony.

Proč byste měli mluvit o estragonu? Jsou na rozdíl od jiných rostlin. Tyto bylinky nabízejí zdravotní výhody, jsou krásné ke kultivaci ve skleníku a jsou dokonalými ingrediencemi pro různé recepty v kuchyni.

Použití estragonu

Než se vydáte na to, co dělá na zahradě a v kuchyni, je užitečné se seznámit s jeho rozmanitým využitím. Estragon je bylina, kuchyňská přísada, součást make-upu a kosmetiky, éterický olej a doplněk zdraví.

Lidé trpící zvracením a nevolností po chirurgickém zákroku mohou po operaci použít na krku estragon smíchaný se zázvorem a kardamomem, aby zmírnili tyto příznaky. Odborníci na zdraví však tvrdí, že účinky na zdraví se mohou lišit v závislosti na lécích, které užíváte. Pokud užíváte léky proti bolesti, pak se tyto dopady mohou lišit.

Rostlina je také nejlepší k léčbě a zmírnění problémů s trávením, menstruačních potíží, zubů, zadržování vody a dalších zdravotních potíží.

Různé typy estragonu

Existují tři druhy estragonu a každý z nich má svůj jedinečný charakter a chut.

Francouzský estragon

Mírné oblasti mají hojnost francouzského estragonu a většinou se používají k vaření. Estragony tohoto druhu mohou dorůst až do výšky 24 palců s úzkými listy dlouhými dva palce. Mají svěží zelené odstíny, odolnější barvy než většina odrůd.

Pokud jde o jejich květy, jsou to sterilní, drobné a světle zelené, pěstované spíše z kořenového dělení než ze semen.

Ruský estragon

Ruský estragon je z hlediska charakteristik přibližný francouzským odrůdám. Rozdíl začíná jeho rozpětím, dosahujícím výšky až 35 palců. Rostliny tohoto druhu se mohou v těchto oblastech šířit rychleji.

Listy jsou ve srovnání s francouzským typem delší, užší a hrubší.

Mexický estragon

Četli jste správně. Existuje také to, co je známo jako mexický estragon nebo jinak nazývaný mexický měsíček měsíčku. Pokud je mezi estragonovými bylinami třetí říše, musí to být právě tento typ.

Mexické odrůdy mohou dorůst až do výšky 35 palců a tato odrůda se může pěstovat každoročně v mírných podmínkách a jako vytrvalá rostlina v teplejším podnebí. Listy jsou tři palce dlouhé, se zlatými hlavami květů zbarvenými žlutě.

Na rozdíl od jiných druhů jsou květiny mexického estragonu jedlé.

Magické vlastnosti estragonu

A pak má tyto „magické“ vlastnosti, které dělá pro zdraví a jiné účely. V oblasti naturopatie je estragon široce uznávaný a trochu sedí na trůnu. Tato vytrvalá rostlina nabízí více výhod pro zdraví než je představivost.

 • Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Zaprvé pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a reguluje ji zlepšením citlivosti na inzulín. Inzulin je hormon, který transportuje glukózu do vašich buněk, aby mohly být použity jako energie
 • Může pomoci zlepšit spánek. Podmínky, jako je apnoe a nespavost, patří mezi výzvy, s nimiž se lidé setkávají, když dřímají na noc. Špatné spánkové vzorce zvyšují pravděpodobnost vzniku cukrovky 2. typu a srdečních onemocnění. Existují volně prodejné prášky na spaní a pak existují rostliny estragonu. O těchto bylinách je známo, že mají přirozené sedativní vlastnosti, které vás zastrčí do postele pro váš zdravý spánek
 • Uvolněte bolest z osteoartrózy. Tento problém s kostmi postihuje miliony lidí na celém světě. Zdá se, že užívání estragonových doplňků a receptů na vaření s využitím tohoto opětovného použití může dobře zmírnit bolestivé účinky tohoto zdravotního stavu
 • Lze jej transformovat do několika receptů. I když si přečtete nejoblíbenější recepty, estragon se na sadě ingrediencí často neobjevuje. V bylinném léčení je však vysoce ceněn. Ve skutečnosti existují různé recepty, které můžete s estragonem udělat, a my se o nich dozvídáme více v následujících odstavcích

Jak to chutná

Bylina je velmi oblíbená ve francouzské kuchyni a receptech. Má velmi výraznou chuť charakterizovanou intenzivní chutí, která je směsí jemné vanilky a sladkého anýzu. V místní kuchyni se estragon často vyskytuje u petrželky, kerblíku a pažitky.

Po několik staletí je chuť estragonu jedním z těch, které lze porazit. Obecně obsahuje směs sladkosti a hořkosti. Obzvláště někdo, kdo se vaření věnuje mnoho let, si může na svých pokrmech všimnout náznaků lékořice a vanilky pro dvojí kontrastní přitažlivost tepla a chladu.

Pro ostatní si všimli jeho máty podobné chuti v kombinaci s příchutí sena. Jiní však z estragonu rozpoznávají terpentýnové tóny a pepřové příchutě. Jsou zde také náznaky eukalyptu, které je odlišují od anýzu nebo fenyklu. Na druhé straně je vůně vůně lékořice nebo anýzu s nádechem celeru a máty.

Nutriční údaje

Bylina je také známá jako „dračí mladina“ a je velmi oblíbenou kulinářskou přísadou, která se také používá jako příchuť, zejména ve středomořských receptech. Tato aromatická rostlina roste trvale a je bohatá na antioxidanty a fytonutrienty, které pomáhají podporovat zdraví a zmírňovat nemoci.

Zde jsou výživové informace estragonu z USDA:

Částka na 100 g

Kalorie 295

% denní hodnoty *

Celkový tuk 7 g
10%

 • Nasycený tuk 1,9 g

9%

 • Polynenasycený tuk 3,7 g
 • Mononenasycený tuk 0,5 g

Cholesterol 0 mg
0%

Sodík 62 mg
2%

Draslík 3 020 mg
86%

Celkový obsah sacharidů 50 g
16%

 • vláknina 7 g

28%

Bílkoviny 23 g
46%

Vitamin A
84%

Vápník
113%

Vitamín D
0%

Kobalamin
0%

Vitamín C
83%

Žehlička
179%

Vitamin B-6
120%

Hořčík
86%

Procentní denní hodnoty jsou založeny na 2 000 kalorické stravě. Vaše denní hodnoty mohou být vyšší nebo nižší, v závislosti na vašich kalorických potřebách.

Vaření a léčení pomocí estragonu

Estragon je k dispozici v čerstvých i sušených odrůdách. Vonná bylina v Evropě a v Americe je dokonalým doplňkem k pokrmům v kombinaci s jehněčím, kuřecím, telecím a dalším masem. Rostlina také dobře míchá s vejci a pokrmy z mořských plodů.

Mít tuto bylinu s citronem a octem je chutný pár pro salátové dresinky, marinády a další. Magické vlastnosti estragonu jsou ideální pro kuchyň.

Kulinářská historie této byliny je úžasná. Tato sladká aromatická bylina roste mimo evropský kontinent s mongolskou invazí a od té doby se recepty rozšířily do celého světa.

Bylo to ve 14. století, kdy byl estragon přivezen do Francie a od té doby byl pěstován. Vzhledem k tomu, že Francie byla tehdy ve spojení s asijskými zeměmi, byla vyvážena pro použití v kuchyni. Dnes je skvělým doplňkem k salátům, obloha, zeleninové koření a trávicí tonikum.

Bylina se stala ještě slavnější, když byla začleněna do francouzské kuchyně, včetně receptů jako chaufroid, poulet a estragon a bearnaise. Dokonce i dijonská hořčice má náznaky této byliny. V 15. století se rostlina stala oblíbenou přísadou v evropských kuchyních a poskytovala zdravotní přínosy pro játra a pro srdce.

Tato bylina známá jako „malý drak Evropy a Asie“ má několik výhod pro vaše zdraví. To zahrnuje práci jako vitamíny, fenoly a třísloviny, které nabízejí své léčivé vlastnosti pro vaši celkovou pohodu. Jednou z největších věcí na bylině je to, že nemá příliš mnoho vedlejších účinků na orgány; místo toho vede tělo k rovnováze a rovnováze. Pokud budou mít vedlejší účinky, budou snadno léčitelné.

Nežádoucí účinky

Přes zdravotní výhody a magické vlastnosti estragonu má tato bylina také své vedlejší účinky. Tyto vedlejší účinky představují způsob, jakým příroda vyvažuje, co dělá a co mohou dělat jiné plodiny.

Dlouhodobé užívání estragonu může být nebezpečné, protože obsahuje chemickou látku vyvolávající rakovinu známou jako estragol. Pro těhotné ženy může být nebezpečné mít estragon jako jídlo nebo lék, takže je nejlepší se během těhotenství vyvarovat konzumace pokrmů s touto přísadou.

Tarragon může také zpomalit srážení krve, což zvyšuje pravděpodobnost krvácení, například pokud jste právě podstoupili chirurgický zákrok. Vzhledem k tomu, že může také způsobit alergické reakce, je nejlepší se poradit se svým lékařem před použitím rostliny jako přísady do potravin.

Estragon: Jak se starat

Jakmile budete mít skleník, bude snazší pěstovat a starat se o estragony.

Pokyny pro výsadbu

 • Pamatujte, že odrůdu francouzského estragonu možná nepěstujete ze semen. Ti, kteří vlastní skleníky, by měli mít možnost tyto rostliny koupit nebo si tuto rostlinu vzít na začátek ze zahradního prostoru přítele. Ideální období pro kultivaci je během podzimního a jarního období.
 • Mají se transplantáty pěstovat v dobře odvodněné půdě, vzdálené přibližně dvě až tři stopy, aby každá rostlina měla prostor pro růst? Dospělá plodina musí pokrývat asi 12 palců půdy
 • Víte, že jste na správné cestě, pokud rostliny rostou asi dva až tři stopy vysoké. Pěstujte estragon vedle zeleniny na zahradě

Jak se starat

 • Zde jsou pokyny pro péči o tyto rostliny. Ujistěte se, že je pravidelně stříháte, abyste zabránili rozkvětu a udrželi jeho výšku asi dvě stopy. Jinak estragon spadne.
 • Pokud žijete v chladnějších oblastech, mulčujte rostlinu později v sezóně, abyste ochránili zimní kořeny.
 • Udržujte rostliny zdravé rozdělením každé tři až čtyři roky během jarní a podzimní sezóny. Pamatujte, že nové rostliny mohou růst z řízků na stonku nebo kořenech.

Tipy pro sklizeň a skladování

 • Nezapomeňte rostliny pravidelně sklízet. Při pravidelném prořezávání postačují dvě nebo tři rostliny. Nové využití estragonu je v létě.
 • Můžete se také rozhodnout listy zmrazit nebo vysušit. Ale pamatujte na to, že pokud je necháte dlouho sušené, může to ztratit chuť. Jakmile jsou listy suché, můžete je roztřídit do vzduchotěsných nádob.

Pěstování estragonu ve skleníku

Je čas, abyste měli skleník sami. Vidíte je ve filmech a televizi, ale věděli jste, že je nyní cenově dostupné instalovat skleník přímo na váš dvorek? Se společností Krostrade budete mít poskytovatele těchto skleníků. Obchod se brzy otevře s ještě větším počtem produktů ve svém katalogu a cateringem na novější trhy po celém světě.

Tato značka poskytuje to nejlepší pro vaši zahradu se skleníky a nábytkem a pro vaše venkovní parky a prostory se stany a stojany na kola. Na této společnosti je skvělé, že nabízí také dodávky hardwaru a zelené energie.

Při budování skleníků se také bere v úvahu udržitelnost. Jak ekologické jsou vaše zahrady? Tento poskytovatel zdrojů také nabízí solární panely za velmi přijatelné ceny. Prohlédněte si kolekci stanů, skleníků a přístřešků pro domácí i komerční použití.

Pokud budete znát tyto podrobnosti, které hovoří o magických vlastnostech estragonu, abyste je mohli používat pro zdraví, pro kuchyň a pro svůj každodenní život, bude to skvělá příležitost mít je ve své zahradě. Pěstujete-li je ve svých nových sklenících, přivádí vás wellness do několika možností.