Seznam rostlin na tunel: Vše, co potřebujete vědět!

Chcete znát seznam rostlinných rostlin? Seznam rostlin, které v létě rostou v polytunnelis, je obrovský, takže je možné dosáhnout celoroční produktivity.

Můžete pěstovat různé rostliny, jako jsou papriky, byliny, dýně, lilky, zelená cibule, okras, melouny, fazole, zelenina a rajčata. Letní sezóna nemusí být pro farmáře problémem, protože tunel umožňuje pěstovat tyto různé plodiny.

Když začne léto, nemusíte zastavovat produktivitu ve svém tunelu. Ve skutečnosti by se hodně plodin v horku dobře dařilo. Ujistěte se však, že stále kontrolujete podmínky tunelů, protože velmi vysoké teploty mohou ovlivnit zdraví rostlin.

Zde je seznam skleníkových rostlin:

Rajčata

Plodiny, jako jsou rajčata, pocházejí z teplých míst, díky nimž jsou vhodné pro pěstování v polytunnelinském létě. Přišli z jihu A

Amerika, kde jsou teploty vysoké. Proto budou stále zdravě růst uvnitř polytunu během teplého léta.

Papriky

Odrůdy pepře, jako jsou feferonky a papriky, také pocházejí z teplých oblastí. Ve skutečnosti semena feferonky dokonce dávají přednost klíčení teplé teploty. Na paprikách je skvělé to, že podle toho, jak je ve vašem skleníku horké, je můžete sklízet čerstvé nebo sušené.

Zelení

Většina zelených, které použijete do salátu, dobře roste v polytunnelinovém létě. Zahrnují odrůdy salátu, římské řepy, zelí, řeřichy a chřestu tolerantní k teplu. Mohou rychle růst, pokud jim dodáte dobrou hydrataci zaměřením jejich kořenů vodou.

Byliny

Mnoho bylin od kopru, petrželky, pažitky, tymiánu, oregana, majoránky, šalvěje, rozmarýnu a bazalky se během léta daří v apolytuně. Uvědomte si však, že bylinky jako tymián a oregano nepotřebují tolik vody jako rostliny jako bazalka. Nicméně teplo v polytunnelcan vám pomůže uchovat řízky těchto bylin.

Fazole

Odrůdy fazolí, jako jsou fazole dlouhé a zelené fazole, dobře rostou v teple. Kvůli své produktivitě vytvářejí v létě skvělé plodiny pro polytunnelin. Pokud chcete každé léto dosáhnout dobré sklizně, fazole jsou vynikající volbou.

Squash a cukety

Teplý stav v polytunách během léta je skvělý pro squash a cuketu. Odrůdy jako Trombetta se budou dobře hodit k ostatním letním plodinám ve skleníku.

Lilek

Některé odrůdy lilku pocházely z jihovýchodní Asie. Tyto dlouhé a úzké lilky v létě dobře vzkvétají. Nezapomeňte je okamžitě sklízet, jakmile si všimnete, že kůže plodů se otupí.

Okras

Okras pocházel z Afriky, což z nich dělá dobrého kandidáta na výsadbu v polytunách během léta. V závislosti na odrůdě můžete lusky často sklízet.

Zelená cibule

Při správné péči bude zelená cibule dobře růst v polytunnelinském létě. Jen se ujistěte, že sazenice jsou dobře rozložené v uvolněné půdě s hnojivem.

Melouny

Odrůdy melounů, jako je meloun, medovka a meloun, jsou plodnými plody, které rostou v polytunách během léta. Stále však musíte zkontrolovat, zda stav vnitřku zajišťuje správné větrání, aby se nepřehřívalo.

Můžete použít ApolytunnelIn The Summer?

Krása farmářství na bázi polytunnelů je v tom, že je můžete používat i v létě. Ve srovnání s polním pěstováním máte vždy určitou kontrolu nad podmínkami ve skleníku. Musíte jen vědět, jak udržujete apolytunnelcool v létě a jaké plodiny se v tomto stavu dobře daří.

Použití apolytunnelinu znamená léto, abyste se ujistili, že vnitřní podmínky budou i nadále obyvatelné pro letní plodiny, které jste si vybrali. To může znamenat kontrolu ventilace a vlhkosti, přidání stínu a vyšetření na škůdce.

Jak udržujete ApolytunnelCool v létě?

Plodiny, jako jsou rajčata, paprika, zelenina, byliny, fazole, tykev a cuketa, lilky, okras, zelená cibule a melouny, dobře rostou během léta. Stále je však nutné udržovatolytunnelcool pomocí stínicí látky, správného větrání, chladicího systému a termostatu. Během léta musíte vždy udržovat správnou teplotu uvnitř polytunu.

Stínidlo

Nejjednodušší způsob, jak v létě ochladit váš polytunnelin, je použití odstínové látky. To pomůže snížit intenzitu světla, které proniká do skleníku. Na druhé straně můžete zabránit přehřátí rostlin před intenzivním přímým slunečním zářením.

Sluneční světlo je nezbytné pro fotosyntézu, takže byste měli pochopit, že nemáte za cíl úplnou tmu ve skleníku. Intenzitu světla můžete regulovat tak, že kryt nasadíte během nejteplejších hodin a poté jej odstraníte, jakmile nebude tak intenzivní.

Správné větrání

Větrání v tunelu hraje důležitou roli při jeho ochlazování v létě. Toho lze dosáhnout použitím přirozených nebo mechanických ventilačních systémů. Správné větrání zajistí, že budete moci dovnitř nechat chladný vzduch a horký pak ven ze skleníku.

Přirozené nebo ruční větrání je zajištěno pomocí větracích otvorů, síťoviny nebo obrazovky. Nebo, pokud chcete, můžete také použít mechanické ventilační systémy, které za vás automaticky pracují s ventilačními a odsávacími ventilátory. Přirozené i mechanické ventilační systémy zajistí, že ve svém skleníku zvládnete letní teplotu.

Chladicí systém

V některých oblastech budete muset instalovat chladicí systém, pokud jde o ventilátory, a odpařovací chladicí systémy, aby se regulovala teplota vašeho termostatu. Vaše místo může mít v létě intenzivnější teplo ve srovnání s jinými regiony, takže musíte ve skleníku posílit chladicí systém.

Termostat

Chcete-li udržovat thelytunnelcool v létě, můžete také do svého skleníku umístit termostat. To dělá to, že vám pomůže sledovat podmínky ve vašem skleníku. Tímto způsobem budete vědět, zda ve skleníku potřebujete provést úpravy a zesílení.

Jak mohu chladit Mypolytunnel bez elektřiny?

Možná si pomyslíte, jak by nebylo nákladově efektivní spoléhat se na elektřinu pro chlazení polytunne každé léto. Jak mohu chladit mypolytunnel bez elektřiny? Stínování, ruční ventilace a zamlžování jsou účinné způsoby, jak ochladit polytunne každé léto bez elektřiny.

Stínování

Díky správnému množství stínu můžete kontrolovat teplotu polymeru a zajistit růst kvalitních plodin. Můžete to udělat přidáním odstínové látky nebo odstínové barvy a obojí k práci nevyžaduje elektřinu.

Rostliny vyžadují pro fotosyntézu světlo, takže musíte vědět, kdy byste měli přidat stín a kolik vaše rostliny potřebují. Podnebí ve vašem regionu je také významným faktorem pro zjištění, kolik světla vaše plodiny každé léto dostane.

Stínidlo

Koncept stínování pomocí stínicí látky je stejně přímočarý jako použití velké opony, kterou můžete ve skleníku otevřít nebo zavřít. Můžete jej mít buď uvnitř, nebo venku, v závislosti na vašem klimatu. Například mít každé léto stínící látku efektivněji snížíte intenzivní teplo.

Barva stínu

Odstínová barva je barva, která je schopna blokovat pronikání slunečního záření do skleníku. Budete jej používat mimo skleník a bude to každý rok vyžadovat opětovné použití. Protože je však vymalováno, nelze skutečně upravit množství blokovaného slunečního světla.

Ruční ventilace

Vliv ventilace na proudění vzduchu je důvodem, proč hraje roli při chlazení skleníku. Pokud však nechcete používat elektřinu, máte možnost mít manuální ventilační systém. S manuálním ventilačním systémem budete tím, kdo odpovídá za otevírání a zavírání větracích otvorů.

Je to přímočarý koncept, protože je otevíráte, když je horko, a poté je zavíráte, když se ochladí. Proto chcete otevřít ventilační otvory po východu slunce a poté je zavřít v noci. Pro maximální efektivitu nezapomeňte mít oblast odvětrání bočnice a oblast odvětrání hřebene na 15 až 20% podlahové plochy.

Zamlžování

Stejně jako my lidé, můžete svůj polytunnel ochladit tlumením. Na tvrdé povrchy budete muset stříkat pouze pokaždé, když se teplota velmi zvýší. Výsledkem je vlhké a vlhké prostředí, které rostlinám pomůže přežít letní horko.

Neexistuje žádné přesné číslo, které byste měli dodržovat, pokud jde o to, jak často nebo jak moc potřebujete zamlžit skleník. Je však dobré, že to děláte současně, když otevíráte a zavíráte ventilační otvory.

Co je pro skleník příliš horké?

Je příliš horké pro tunel, pokud dosáhne teploty nad 40 ° C. Tato teplota bude pro fotosyntézu příliš kritická a poškození bude již v tomto okamžiku nevratné. Dosažení této teploty a vyšší bude pro vaše rostliny škodlivé, takže je důležité skleník ochladit, zejména v létě.

Je třeba zahřívat skleníky?

Skleníky musí být vytápěny, pokud je zima nebo pokud žijete v oblasti s chladným podnebím. Stejně jako u velmi vysokých teplot může i velmi nízká teplota způsobit poškození plodin. Můžete určit vhodný topný systém pro váš tunel pomocí výpočtu jeho požadavků na vytápění.

Jak udržujete Smallpolytunnel v teple?

U malého skleníku se můžete spolehnout na izolaci, solární energii a elektrický ohřívač, který ho udrží v teple. Výběr topného systému závisí na tom, který odpovídá vašim ideálním potřebám a požadavkům. Zvažte, kolik jste ochotni investovat do nákladů a jaký systém pro vás bude dlouhodobě výhodný.

Izolace

Izolace vašeho polytunnellu je jednoduchý, ale účinný způsob, jak ho v případě potřeby zahřát. Zejména dobře izolovaný polytunnel nebude mít žádné problémy, i když v noci může být velmi chladno. Můžete zkontrolovat, zda nedochází k úniku vzduchu, a pomocí izolačních fólií nebo plastových fólií udržujte izolaci.

Sluneční energie

Smallpolytunnel můžete udržovat v teple tak, že jej navrhnete tak, aby byl přímo zasažen sluneční energií. Umístěte svůj polytunnel tak, aby jeho severní stěna byla proti jižní hranici vašeho domova. Poté přidejte do skleníku sud naplněný vodou, který bude sloužit jako cíl pro elektromagnetické záření slunce.

Elektrický ohřívač

Krása s smallpolytunnelis je, že i když používáte elektrický ohřívač, nebylo by to příliš drahé. Je dost malý na to, že používání ohřívače po dobu několika hodin již bude účinné při udržování teploty v teple. Pro pohodlnější způsob ohřevu malého skleníku použijte elektrický ohřívač s časovačem.

Elektrické ohřívače s vestavěným termostatem vám práci ještě usnadní. Koneckonců se zapne, až když bude teplota příliš nízká. To snižuje náklady a zvyšuje pohodlí, zejména když jste pryč.

Co mohu pěstovat ve vyhřívaném skleníku?

Plodiny, které můžete pěstovat ve vyhřívaném polytunneláru podobném těm, které můžete pěstovat v létě. Mezi tyto rostliny patří zelenina, které se daří v teple, například rajčata a odrůdy pepře, jako jsou papriky a jalapeno. Ve vyhřívaném skleníku můžete také pěstovat fazole, tykev, okras a okurky.

Sečteno a podtrženo

Seznam rostlin k pěstování v létě v thelytunnelis složený z rajčat, papriky, zelených, bylin, fazolí, squashu a cukety, lilku, okras, zelené cibule a melounů. Tyto plodiny mají odrůdy, které snášejí teplo, takže je stále můžete pěstovat ve svém polytunnelyearear-round. Je však zásadní udržovat podmínky uvnitř polytunnel, aby byly rostliny zdravé.

Jak tedy udržovat apolytunnelcool v létě? V létě můžete ochladit polytunnelin pomocí stínicí látky, správného větrání, chladicího systému nebo termostatu. Přidání těchto výztuh vám pomůže minimalizovat horko během léta.

Celkově vždy zkontrolujte teplotu v polytunu během roku, kdy se extrémní teplota zvýší. Nechcete, aby polytunnel dosáhl 40 ° C, protože poškozuje schopnost rostlin provádět fotosyntézu. Na druhou stranu musíte také během zimy zahřát polytunu, abyste udrželi oblast obyvatelnou pro vaše plodiny.

Doufejme, že jste se z tohoto seznamu skleníkových rostlin poučili!