Seznam rostlin na tunel, které můžete pěstovat

Pro seznam rostlin tunelů jsem vybral řadu rostlin, které by vášnivý amatér mohl považovat za možné předměty pro skleník. Bylo rozhodnuto, aby vyhovovalo teplému nebo chladnému domu, a já jsem naznačil, že teploty by měly usnadnit výběr.

[lwptoc numeration = „decimalnested“]

Rostliny rostoucí v greenhous

Abutilon (indický sléz) Polokřovinatá, polotvrdá trvalka se zvonovitými květy visícími na paždí listů na krátkých stopkách. Některé druhy se pěstují pro svou hodnotu listů. Druhy a odrůdy: megapotamicum, červené a žluté; A. striatum Thomsonii, zelené a žluté listy; A. Savitzii, stříbrné, žluté a zelené listy. Většina ostatních spadá do skupiny zvané hybridy. Šíření řízky a ze semen. Půda: obyčejný zalévací kompost s přidaným poněkud více hlíny. Teplota v zimě 45 °. Akácie (Mimosa) Keřovité rostliny z tvrdého dřeva, kvetoucí na jaře. Květy různě tvarované, ale všechny docela krásné. Některé z nich jsou ideální pro kulturu hrnců v chladném domě. Hlavními požadavky jsou voda a jídlo na jaře a v létě. Druh: A. armata, A. Baileyana, A. decurrens dealbata (proutí stříbrná), A. Drummondii, A. longifolia, A. lophantha (Albizzia) a A. Riceana. Je vyžadována velmi hlinitá, úrodná půda, pevné zalévání a dostatečné jarní stříkání. Propagace: Napůl zralými řízky odebranými v létě nebo ze semen.

Achimenes

Patří do rodiny gesneria, jedná se o užitečnou rostlinu pro warmpolytunnelor chladného domu v létě. Jeho různě zbarvené trubkovité květy v mnoha odstínech a měkké listy tvoří zajímavý předmět v květináčích nebo pánvích. Druh: A. longiflora (fialově modrá), A. grandiflora (červenofialová). Existuje mnoho druhů. Kompost by měl obsahovat alespoň jednu třetinu rašeliny. Při rozvoji růstu jsou nutné teplé a vlhké podmínky. Hlízy se na podzim vysuší a začnou znovu na jaře – množení semenem nebo přesazením.

Agapanthus

Jedná se o modře kvetoucí rostlinu s dlouhými stonky, s řemínkovitými listy a mnoha květy lilie vyzařujícími z horní části stonku. Má silné, masité kořeny a v létě vyžaduje dostatek vody; ale musí být v zimě udržována téměř suchá. Je téměř mrazuvzdorný a je tedy dobrým předmětem pro chladné domy, ale zimní teplota by neměla klesnout pod bod mrazu. Půda by měla být bohatá hlína s pouze mírným přídavkem rašeliny nebo listové formy. Propagace je dělením.

Ageratum

Tato známá podestýlka roste a kvete výjimečně dobře v 3palcovém květináči a je možné ji využít mnohem více. Zasejte na podzim a velmi brzy na jaře a v zimě roste při teplotě nejméně 40 °. Vyhovuje mu jakýkoli obyčejný kompost.

Alonsoa (květ masky)

Toto je další ze zanedbaných letniček, kterému se daří dobře v 5 nebo 6 palcových květináčích. Vysety v září, rostliny kvetou v květnu, nejužitečnějšími druhy jsou A. Warscewiczii, s hlubokými lososově červenými květy.

Anthericum (sv. Bernard Lily)

Jeden druh, A. Liliago, stojí za zvážení jako pokojová rostlina pro chladný dům. Jeho květy nejsou příliš nápadné, ale díky jejich počtu je pěstování této rostliny velkým potěšením. V zimě vydrží teploty až 40 °. Má rád bohatou hlínu jako kořenové médium. Propagace dělením nebo ze semen.

Antirrhinum (Snapdragon)

Pěstování ze semen zasetých v září a dávajících mladým rostlinám v zimě geniální teplotu asi 45 ° by mělo zajistit dobré vzorky v plném květu v dubnu. Půda by měla být na hlinité straně a bohatá. Vyberte si ze skupiny známé jako A. ma jus.

Aristolochia (Holanďanův dýmek)

Druh A. trvání (někdy nazývaný A. Sipho) je obdivuhodným horolezcem pro chladný skleník. Má žluté, trubkovité květy, podle nichž dostává své jméno. Půda musí být hlinitá a bohatá. Hodně vody na jaře a v létě, s menším množstvím na podzim a velmi malým množstvím v zimě, by mělo chránit rostlinu před semeny nebo řízky.

Arum Lily

Botanický název je zantedeschia, ale zahrnuji tuto rostlinu, protože je to tak dobře známé jméno. Nejlépe pěstovat v domě udržovaném na minimálně 50 ° v zimě. Kořeny jsou odpočívány od dubna do srpna a po tuto dobu jsou umístěny v příkopu venku. Na konci července promočte vodou, v srpnu repujte a pěstujte v chladném majáku. Půda, bohatá hlinitá směs.

Azalka

Z velkého množství druhů, které jsou k dispozici, se nejčastěji používají pro květináče A. indica, vyžadující teplý dům, pokud má kvést v zimním období (i když v chladném domě docela bezpečný, ale později kvetoucí), A. Mollis a mnoho hybridy japonských druhů. Některé z nejlepších z nich by měly být vybírány a pěstovány rok co rok. Hlavními body jsou injekční stříkačky každý den po rozkvětu, stojící venku, když jsou mrazy, a repotace každé dva roky. Hodně vody ve vegetačním období, které je od března do srpna. Půda: 2 díly jílu, dva díly rašeliny a 1 díl písku. Šíření řízky nebo roubováním.

Babiana

Jedná se o malé rostoucí cibulovité nebo korové rostliny, ideální pro pěstování v květináčích. Hrnec v září a růst, jak je navrženo pro frézie. Propagujte pomocí kompenzací. Bartonia Perfektní roční pro květináče, kvetoucí v dubnu, pokud je zaseto v předchozím září a pěstuje celou zimu v chladném domě. Pěstujte jednu rostlinu v 6palcovém květináči, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Obyčejný kompost bude vyhovovat, ale zásadní je pevné zalévání, dostatek světla a vzduchu.

Begonia

Velmi velká rodina, která nabízí mnoho druhů vhodných pro různé teploty. Pro typ domu, který amatéři nejčastěji používají, navrhuji následující výběr: B. semperflorens (vláknité kořeny), B. fuchsioides (vláknité), B. metadata (vláknité), B. weltomensis (polohlízovité) a, samozřejmě, mnoho hlíznatých hybridů, nabíraných, jednoduchých a dvojitých. Hlízovité kořeny se v zimě vysuší a hlízy se uloží do písku. Vláknité druhy jsou v zimě udržovány téměř suché, ale ne tak docela. Oba typy začaly běžným růstem v teplém domě na jaře; bohatá půda a pevné zalévání jsou nezbytné. Jsou rozmnožovány řízky a dělením. Zimně kvetoucí druhy by měly být ponechány těm, kteří jsou odborníky a mají teplé domy.

Beloperone (The Shrimp Plant)

Tato rostlina potřebuje teplý dům, aby ji mohla dobře pěstovat, a nejde ani tak o její květiny, jako o lososové listeny, které je téměř přitahují. Vyhovuje jí jakákoli dobrá půda a zásoby lze zvýšit pomocí řízků v létě. Boronia Voňavé keřovité rostliny, které lze přizpůsobit kultivaci v květináči, vše z Austrálie. Padne padesát padesát směsí hlíny a rašeliny a bude do ní přidán hrubý písek. Cool-house léčba je ideální. Druh: B. elatior (růžově červená), B. heterophylla (červená), B. megastigma (růžová). Propagujte tím, že na jaře vezmete řízky.

Popínavé rostliny

Atraktivní popínavá rostlina, ale nejlépe v domě udržovaném na 45-48 ° v zimě. Pokud roste v domě, vždy roste lépe, protože nesnáší omezení kořenů. Nejlepší je trénovat v blízkosti střešního skla. Bude vyhovovat kompost převážně z hlíny, ale důkladně vyčerpaný. Šíří se řízky zakořeněnými v teple. Odrůdy B. glabra jsou vynikající.

Browallia

Snadno pěstované modré a bílé květované předměty se nejlépe zasévají na jaře. Dva nejužitečnější jsou B. speciosa major a B. viscosa ‚Sapphire ‚. Jakýkoli dobrý kompost jim bude vyhovovat.

Brunfelsia

Keřovité rostliny s krásnými nálevkovitými modrými květy, které v zimě vyžadují minimální teplotu 50 ° a určitou vlhkost v atmosféře. Půda musí být bohatá, musí se skládat ze 3 částí hlíny, 1 hrubé rašeliny, trochu sušené krávy nebo koňského hnoje a dostatečného množství hrubého písku, aby byla půda dobře odvodněná. Měl by být vybrán druh B. calycina a jeho odrůdy. Šíření řízky zasáhlo v teplé jámě.

Calceolaria (papuče)

Typ, který přitahuje většinu zahradníků, je známý jako bylinná kalceolárie, která má v květnu a červnu obrovské váčky. Chcete-li je dobře pěstovat, zasejte semeno v červenci, vypíchněte je a zchladněte, dokud nebudou dostatečně velké na květináče. Poté vložte do velikosti 3 palce a nakonec do velikosti 6 nebo 7 palců. Vždy používejte dobře rozbitou hlínu, pouze se čtvrtinou plísně nebo rašeliny a dostatečným množstvím písku pro odvodnění. Udržujte chladné a čisté. Keřovité druhy lze pěstovat také ze semen nebo řízků. C. nana je vynikající pro malé domy.

Měsíček (měsíček lékařský)

Roční, který nejenže dělá dobrou květináč, ale kvete koncem zimy a brzy na jaře od srpnového setí. Následné setí zajistí sled kvetení. Je nezbytné, aby použitá půda byla téměř celá hlína. Zchladnout.

Camellia

Tento krásný keř je předmětem finepolytunnel, zejména pro chladný dům. Zalévací zemina musí být dobře odvodněná a musí se skládat ze 3 dílů vláknité hlíny, 1 dílu listové formy (nebo rašeliny) a nějaké hrubé drti. Hrnec pevně. Rostliny mohou stát většinu roku venku, ale během období kvetení by měly být uvnitř od listopadu do března. Propagace je roubováním.

Zvonek (zvonek)

Tento druhý, považovaný za bienále, bude dělat rostliny vysoké 6 stop v 8palcových květináčích a mezi tímto a miniaturami jsou stovky druhů a odrůd, z nichž si můžete vybrat.

Canna (indická střela)

Jemná tropická rostlina se snadnou kultivací, která dává hroty nesoucí ušlechtilou hmotu nádherně zbarvených květů. Ačkoli tropický, roste. Skvěle v chladném domě. Masité kořeny, které jsou v zimě odpočívané v suché půdě, se zalévají do 7palcových nádob. V březnu napojena a denně postřikována. Brzy rozbalí své zdobené listy as dostatečným zaléváním a krmení bude rychle rozkvétat. Hroty rostou 3 nebo 4 stopy vysoké a poskytují dlouhou dobu lesku, než se na podzim vysuší. Propagace se dělí nebo ze semen.

Karafiáty

Toto téma je příliš velké na to, aby se jím mohlo zabývat během několika řádků. Pouze web se s tím dokáže skutečně vypořádat a existuje mnoho vynikajících. Na zimu a na jaře by měl být pěstován neustále kvetoucí typ a měl by jim být věnován dům; za nimi následují hranice, typ „Chalupa“ a všechny ty hybridy mezi karafiátem a růžovými, které, stejně jako skupina Allwoodii, tvoří. Jemné hrnkové rostliny. Půda pro všechny typy musí být téměř celá hlinitá, v případě potřeby se musí přidat vápno. Propagace je vrstvením, řízky a semenem.

Celosia

Ideální hrnková rostlina, která je letní rostlinou a je docela šťastná v chladném domě. Semeno by mělo být zaseto v dubnu a sazenice vysazeny, jakmile jsou hotové, nejprve do 3palcových květináčích a poté, dlouho předtím, než vyhladoví, do 5- nebo 6palcových květináčích. Vyhněte se hladovění a suchu. Použijte bohatou hlínu s přidanou třetinou rašeliny plus hnojivo a písek. Po celou dobu věnujte trochu vlhkosti a jakmile se vytvoří červené nebo zlaté chocholy, poskytněte více vzduchu a téměř plné světlo.

Chorizema

Jedná se o australský keř, který vytváří velkolepou rostlinu a bude trvat roky s normálním převlékáním nebo přesazováním. Potřebuje bohatou hlinitou půdu s přidanou rašelinou a perfektní odvodnění. Být téměř mrazuvzdorný, vyžaduje jen chladný dům a normální pozornost, aby se z něj vyvinul keř zakrytý květinami. V zimě je potřeba málo vody, ale normální zalévání by mělo začít v únoru. Šíření řízky odebranými v létě. Oblíbeným druhem je C. cordatum, s atraktivními květy oranžové a fialové.

Chryzantéma

Opět je zde další rostlina, s níž se nepokusím vypořádat. Je toho tolik, o čem lze říci, že může sloužit pouze dílo, které je jí zcela věnováno, a čtenáři se v této sérii doporučuje odkázat na Příručku amatérského zahradnictví č. 7, polytunnelChrysanthemums, E. Morley Jones. Nicméně, jako apolytunnelplant, je to vynikající květina podzimu, a proto vyžaduje přední pozici. Důraz bude kladen na typy dekorativů, velkokvětých, singlů a možná na typy kaskády a kouzla.

Cineraria

To musí být jeden z nejpopulárnějších rostlin z tunelů tunelů, který v ideálním případě reaguje na chladné podmínky, pokud rostliny nejsou skutečně zmrzlé. Zasévejte semeno v intervalech od dubna do srpna, roste v rámech a použijte velmi hlinitou půdu. Dejte si pozor na to, abyste límec umístili příliš nízko do půdy a vodu od září s nejvyšší opatrností. Všechny druhy se nejlépe pěstují ze semen. Existují vysoké nebo hvězdné formy, trpasličí, velkokvěté, malokvěté a polotrpasličí typy a široká barevná škála.

Clarkia

Jeden z oblíbených ročníků pro hrnce. V říjnu sejte a na zimu hrnec do 3palcových nádob, které nechávejte na polici ve skleníku bez mrazu. Obyčejná půdní směs bude vyhovovat. Kterákoli z novějších odrůd C. elegans bude v květináčích dobře fungovat. Sázejte včas, abyste zabránili nadměrnému houpání a zlomení.

Cobaea (šálky a talíře)

Obdivuhodná popínavá rostlina na střechu chladného nebo studeného skleníku. Nejlépe se s ním zachází jako s ročníkem, který se v únoru vyseje do teplého domu a nejprve se zalévá do 3palcových nádob a nakonec do 8palců. Použijte běžný kompost, ale když jsou velké květináče plné kořenů, krmte je hnojem. Rostlina šplhá za úponky, a pokud jsou k zavěšení dráty nebo dřevěné mříže, není nutná žádná další podpora. Nejlepším druhem je C. scandens, s velkými zvonovitými květy fialově modré, fialové nebo bílé. Propagace je semenem.

Souhrn

Vyvarujte se společného pěstování skleníků a chladíren nebo rostlin závislých na vysoké vlhkosti s těmi, které vyžadují suchou atmosféru.

Nakupujte mladé rostliny ze spolehlivého zdroje a pamatujte, že mnoho dnes dobře zásobených polytunnelt dnes mělo základy takové sbírky položením získávání mnoha rostlin ze semen.

Postupem času si člověk bude přát zažít dobrodružství v méně známých rodinách rostlin a díky znalostem získaným při absolvování začátečnické a základní etapy neexistují pro nadšeného pěstitele žádné limity, pokud má vhodné vytápění a struktura – spojené s jeho nadšením.

Je možné, že potom bude potřebovat podrobnější pomoc při kultivaci určitých rodů, ale jelikož existuje mnoho prací na rostlinách z tunelů tunelů, měly by poskytovat veškerou nezbytnou instrukci a v mnohem větší délce, než je možné u díla této velikosti.