Jak zacházet s roztoči během kvetení

Pěstitelé konopí musí vědět, jak zacházet s roztoči během kvetení pomocí pěti možností. Spider roztoči jsou pravděpodobně jedním z nejotravnějších a nejobávanějších škůdců pěstitelů, protože se neobjevují jen při sušení, ale mohou se také stát během kvetení. Vědět, jak se jich zbavit během sušení a kvetení, je dovednost, kterou byste s tímto podnikem měli mít vždy.

Fáze kvetení, kdy se pupeny začínají tvořit, je zásadní, protože chcete mít kvalitní sklizeň a dobrý výnos. V této fázi vás však mohou postavit tváří v tvář pavoučím roztočům. Je téměř působivé, jak může tento drobný hmyz mít tak významný dopad na výnos.

Komplexní průvodce, jak zacházet s roztoči během kvetení

Možnost č. 1. Prořezávání

První možností, jak se rychle zbavit tohoto problému, je prořezávání listů, zejména když polovina povrchu již není funkční. Jakmile uvidíte známky, jako jsou skvrny a popruhy, je nejlepší listy oříznout a roztoče vysát. Během této doby nemusí být napadení příliš závažné, přesto je však možné odstranit infikované rostliny a roztoče.

Chcete několik dní opakovat prořezávání a ruční odstraňování, abyste zajistili, že jste odstranili veškerý hmyz. Při odstraňování a prořezávání mají pěstitelé v tunelovém tunelu tu výhodu, že snižují teplotu a zpomalují reprodukci roztočů. Tímto způsobem nebudete ohromeni jejich počtem a vymýcení bude mít vyšší úspěšnost.

Možnost č. 2. Praní

Kromě prořezávání a ručního odstraňování roztočů můžete své rostliny také hadět. Jedná se o standardní metodu pro hubení roztočů spider s jinými rostlinami, ale pamatujte, že praní je nezabije. Pokud je vaší prioritou zabití roztočů, můžete použít směs isopropylalkoholu a vody.

Použijte toto řešení se zahradním postřikovačem, ale dávejte pozor, abyste nenarazili na pupeny. Roztoči, kteří přijdou do styku s touto směsí, zemřou a vy je také budete spláchnout a zbavit se pavučin. Zaměřte také na spodní stranu listů, abyste získali vejce.

Možnost č. 3. Užitečný hmyz

Věděli jste, že můžete zavést dravce nebo užitečný hmyz, abyste se vypořádali s roztoči? Pěstitelé mohou představovat berušky, protože se mohou postarat o roztoče, ale nebudou mít vliv na vaše rostliny. Můžete také zkontrolovat další hmyz, který se bude živit roztoči pavouků, včetně dravých roztočů a třásněnek.

Ti, kteří pěstují konopí v interiéru, mohou tuto metodu považovat za užitečnou, protože hmyz se bude nadále živit roztoči pavouka, pokud existují. Můžete však očekávat, že hmyz odejde, pokud bude venku, jakmile zmizí populace roztočů. Tato metoda a předchozí metody budou účinnější, pouze pokud zamoření stále není těžké, nejlépe během počátečního období.

Možnost č. 4. Zahradnické oleje

Zbývající dvě možnosti léčby roztočů během kvetení jsou použití éterických olejů a pesticidů. Zkušení pěstitelé konopí doporučují řadu éterických olejů pro přirozenější přístup k boji proti masivnímu napadení roztoči. Zahradnické oleje, které můžete použít, jsou výtažky z rostlin, včetně rozmarýnu, eukalyptu, máty peprné a skořice.

Přemýšlejte o oleji, jak byste dříve aplikovali roztok alkoholu a vody. Nejlepší je nejprve zředit vodou a aplikovat postřikovačem na listy. Stejně jako řešení umírají roztoči, kteří přijdou do styku s éterickým olejem.

Uvědomte si však, že nechcete stříkat pupeny těmito oleji. Jedním z příkladů je neemový olej s výraznou vůní, takže buďte opatrní, abyste si nezakrývali pupeny, když se chystáte sklízet. Jinak je méně pravděpodobné, že vaše plodiny zachráníte poté, co jste byli přímo vystaveni těmto olejům.

Možnost č. 5. Pesticidy

Podle Colorado State University je používání pesticidů k ​​vymýcení roztočů něco, co musíte praktikovat s velkou opatrností. Je tomu tak proto, že ne všechny pesticidy se klasifikují jako miticidy nebo akaricidy, které jsou určeny ke kontrole roztočů. Ještě více riskujete vývoj roztočů, kteří jsou odolní vůči chemikáliím; kontrola se tak stává problematičtější.

Nezapomeňte zkontrolovat, zda je produkt, který používáte, vhodný pro vaše rostliny, a je nejlepší zacházet s insekticidy jako poslední možnost. Pamatujte, že pěstujete něco, co bude svítit a vdechovat, takže je nejlepší se některým chemikáliím vyhnout. Kromě toho, pokud jste ve fázi, kdy jste blízko sklizně, bude těžké chránit pupeny a zbavit je těchto chemikálií.

Závěr

Každý pěstitel konopí vám může říci jeden z nejobávanějších škůdců, kterými jsou roztoči. Můžete se s nimi setkat v různých fázích, takže se připravte na to, jak zacházet s roztoči během kvetení. V této fázi jste blízko ke sklizni, takže chcete mít dobrý výnos uprostřed těchto drobných problémů.

Máte pět možností, kde prořezávání, mytí a zavádění prospěšného hmyzu mohou řešit populace s nízkými roztoči. Na druhou stranu se můžete uchýlit k éterickým olejům a pesticidům jako své poslední možnosti, pokud je napadení příliš silné. Nezapomeňte na aplikaci a výběr produktu, který neovlivní pupeny.