Péče o orchideje: Jak zachránit mrtvou orchidej

Chcete vědět, jak zachránit mrtvou orchidej? Bohužel neexistuje způsob, jak si můžete nechat orchidej, pokud je již mrtvá. Ale můžete Orchideje jsou nepochybně krásné, ale mohou vypadat drsně, když začnou chřadnout. Všimnete si, že jejich listy začnou vadnout a žloutnout, pupeny mohou začít padat nebo vaše rostliny vůbec nekvetou.

Může to odrazovat, pokud vaše rostliny začnou chřadnout, ale než je vyhodíte, zkontrolujte, zda nevykazují známky života, a identifikujte potenciální problémy. Po identifikaci se můžete pokusit vyřešit problémy, jako jsou napadení škůdci a nemoci. Tímto způsobem můžete obnovit zdraví svých orchidejí.

Zkontrolujte známky života

Svou rostlinu orchidejí můžete zachránit, pouze pokud existují známky života. Je normální, že některé orchideje po odkvětu odhodí listy, a pokud kvetení přeskočily, neznamená to, že je vaše orchidej mrtvá. Jedním z nejlepších způsobů, jak zkontrolovat, zda jsou vaše orchideje stále naživu, je zkontrolovat jejich barvu.

Zelené stonky jsou známkou života. Měli byste také zkontrolovat kořeny – pevné a bledé kořeny jsou zdravé kořeny, zatímco hnědé a mokré znamená, že jsou mrtvé a vaše rostlina nebude schopna absorbovat vodu a živiny.

Identifikujte problém

Nejlepší způsob, jak zachránit vaši rostlinu, je identifikovat problém, abyste jej mohli napravit. Pokud například vaše orchideje nekvitnou, může být nutné je přesadit nebo potřebovat více či méně slunečního světla a vody. Pokud pupeny klesnou ještě předtím, než vůbec rozkvetou, může být nutné, aby vaše orchideje byly přeneseny do vhodnějšího prostředí. Někdy to může být také proto, že vaše orchideje trpí otravou ethylenem v důsledku úniku plynu, cigaretového kouře nebo blízkého dozrávajícího ovoce. Zbarvení a skvrny na listech mohou být známkou napadení chorobami nebo škůdci.

Co musíte udělat

Tady je to, co musíte udělat, abyste zachránili své orchideje, než bude příliš pozdě:

Tip č. 1. Polévejte své orchideje správně a pravidelně

Zalijte své orchideje vlažnou vodou, dokud nevyteče přes dno hrnce. Množství vody však závisí na typu orchideje, kterou jste zasadili. Některé orchideje musí být vždy vlhké, zatímco jiné rádi před dalším zaléváním vyschnou.

Tip č. 2. Udržujte teplotu pod kontrolou

Orchideje potřebují přibližně 10 až 15 minut nepřímého slunečního záření. V létě se vašim orchidejím nejlépe daří při teplotě 70 stupňů F. V zimním období by vaše orchideje neměly být v prostředí chladnějším než 60 stupňů F ráno a 50 stupňů večer.

Tip č. 3. Odstraňte hroty, pokud nevidíte květiny do dvou měsíců

Pokud do dvou měsíců ještě žádné květy nejsou, odstraňte hroty zastřižením mezi stonkem a masitými listy.

Tip č. 4. Oplodnit

Naplňte své orchideje v horní části média a nakrmte je komerčním jídlem pro orchideje. Vložte jídlo do mísy a promíchejte jej s 50% vodou nebo postupujte podle pokynů uvedených na obalu. Nasypejte rostlinnou stravu do půdy (nebo jakéhokoli prostředku na výsadbu), dokud vsákne do kořenů.

Tip č. 5. Podle potřeby vyměňte zalévací médium

Pokud jste provedli kroky jedna až čtyři, ale stále to nefunguje, zkuste u větších rostlin změnit zalévací médium na kůru orchidejí. U menších funguje nejlépe pomocí mechu. Pokud jsou kořeny vaší orchideje poškozené, můžete kořeny nahradit drátem. Odstraňte shnilé kořeny a dejte drát kolem základny vaší rostliny a do půdy. Poté vložte své orchideje zpět do hrnce.

Proč byste pro své rostliny měli používat minipolytunnel?

Existuje několik důvodů, proč by zahradníci jako vy mohli mít prospěch z používání mini skleníku. Z toho vyplývá několik důvodů, proč byste měli vyzkoušet zahradu Polytunnel Garden:

Ideální pro zahrádkáře s malým prostorem na zahradě

Pokud máte omezený prostor, ale chcete pěstovat své plodiny, můžete k tomu použít minipolytunnel. Má standardní velikost asi šest stop, ale existují i ​​menší možnosti. Můžete je umístit kamkoli – na balkony, terasy, paluby nebo dokonce na desky stolů.

Chraňte své rostliny před hmyzem a chorobami

Jako každá jiná rostlina, i orchideje jsou náchylné k napadení škůdci a mohou také nakazit choroby ze sousedních rostlin. Pokud je budete držet uvnitř apolytunnel, snížíte tím riziko přilákání hmyzu a plísně, takže vaše rostliny zůstanou vždy zdravé.

Pěstujte své rostliny po celý rok

Minipolytunnel umožňuje ovládat klima uvnitř. Pomocí chladicích a vytápěcích systémů, pěstování světel atd. Si můžete vytvořit vlastní mikroklima, které vám umožní pěstovat rostliny kdykoli během roku. Například můžete v chladném období pěstovat rostliny v teplém počasí a naopak.

Chraňte své rostliny před nepředvídatelným počasím

Jedna bouře může zničit vše, pro co jste tvrdě pracovali. Udržování rostlin uvnitř apolytunnelcan je chrání před mrazem, sněhem, silným deštěm a celkově špatným počasím. Jakmile se počasí zlepší, můžete tyto rostliny znovu přesadit do své zahrady.

Sečteno a podtrženo, jak zachránit mrtvou orchidej

Jak tedy zachránit mrtvou orchidej? Vyschlou rostlinu můžete zachránit, pouze pokud stále existují známky života. Zjistěte hlavní příčinu problému a pokuste se jej napravit. Pokud to uděláte správně, budete moci svou orchidej přivést zpět k životu.