Kdy snížit nekonečné letní hortenzie

Vědět, kdy na začátku podzimu omezit nekonečné letní hortenzie, jim pomůže omladit. Stejně jako ostatní trvalky se i nekonečným letním hortenziím dobře daří v tunelů, ale stále vyžaduje důsledné postupy řízení. To zahrnuje správné řezání nebo prořezávání, protože tyto květiny mají při této praxi dobrý užitek.

Nekonečné letní hortenzie jsou trvalky, které jsou nejlepší pro zóny 4 až 9. Jelikož je pěstujete ve skleníku, můžete předcházet možným problémům s venkovními podmínkami. Kvete déle než jiné hortenzie a můžete z toho těžit při správné péči a udržovat ideální prostředí uvnitř.

Kdy správně omezit nekonečné letní hortenzie

Obecně můžete omezit nekonečné letní hortenzie, když vybledne kvetoucí stonek. Jednou z jedinečných a milovaných vlastností nekonečných letních hortenzií je to, že kvetou o 10 až 12 týdnů déle než jiné hortenzie. Když odříznete vybledlou kvetoucí stonku zpět, podpoří to nový růst a kvetoucí pupeny.

Mohou rebloomovat po celé jaro a léto a používat nové i staré přírůstky. To znamená, že dřevnaté i nové stonky jsou užitečné pro kvetení a váš tunel bude barevný od jara do podzimu. Znáte však správné způsoby, jak snížit na jaře nebo na podzim.

Jaro

Brzy na jaře si všimnete, že trvalky budou plné mrtvých stonků. Nedělejte však chybu, když rostliny porostete, protože tyto dřevité stonky budou stále kvést. Chcete se vyhnout usekávání pupenů, které mohou kvést, a místo toho nechat vzniknout nový růst a překonat mrtvé vypadající větve.

Jaro není nejlepší čas na snížení. Místo toho počkejte počátkem léta déle, než useknete mrtvé špičky. To udrží hortenzie kvetoucí a prosperující, jak by měly být.

Podzim

Nejlepší čas na omezení nekonečných letních hortenzií je brzy na podzim. Proč v tomto ročním období? Když po ukončení kvetení odříznete rostliny, můžete ovládat jejich velikost a tvar.

Ve srovnání s mylným řezáním na začátku jara také nebudete riskovat, že nebudete kvést pupeny. Na podzim máte možnost usušené květinové hlavy odříznout. Pamatujte však, že pokud vytrhnete trvalky na zem, bude trvat až do jara, než pupeny dospějí.

Pro některé zahradníky je také typické nechat v zimě místo sušených květů.

Jak stříhat nekonečné letní hortenzie

Prořezávání vašich nekonečných letních hortenzií v polytunnel umožňuje plně využít jeho schopnosti kvést déle a omlazovat pro lepší zdraví. Například můžete v létě ořezávat rostliny řezáním nejstarších stonků až k základně. Tímto způsobem pomůžete hortenzi lépe se větvit a podpořit plnost.

V této praxi je však háček. Zkontrolujte svou zónu odolnosti a pokud je váš stav v zóně 4 nebo 5, nemusíte stříhat, pokud to není nutné. Jak již bylo zmíněno dříve, můžete ihned po odkvětu stříhat.

Prořezávání na jaře není běžnou praxí. Místo toho své rostliny udržujete odstraněním odumřelých stonků. Pokud potřebujete oživit poškozené nebo staré hortenzie, zastřihněte všechny větve až k základně.

Rostliny v nadcházející sezóně nebudou kvést, ale to po letech podpoří zdravější květy. Někteří zahradníci také v květnu doporučují prořezávání, aby pomohli pupenům, které přežily zimu, objevit se. Můžete také utratit utracené květiny, abyste podpořili nastavení pupenů pro kvetení po celou sezónu.

Jak přezimovat nekonečné letní hortenzie

Pokud žijete v severní části země, měli byste se také naučit, jak správně přezimovat nekonečné letní hortenzie. Všichni víme, jak je polytunnel užitečný pro přezimování většiny plodin, ale znalost správných postupů jedinečných pro tyto trvalky zajistí úspěch přezimování. Mějte však na paměti, že níže uvedené informace jsou nejlepší, pokud přezimujete v prvním roce.

Po 15. srpnu musíte přestat používat hnojiva, abyste pomohli rostlinám připravit se na zimu. Pro zalévání je udržování půdy vlhké optimální na podzim, dokud země nezmrzne. Když rostliny na konci listopadu usnou, zakryjte je mulčováním a na jaře je odkryjte.

Nenechte se okamžitě odradit, pokud rostlina potřebuje čas na růst ze základny nebo starých větví. Teplo na konci jara pomůže rostlinám růst. Jakmile k tomu dojde, odřízněte staré větve.

Závěr

Jedním z důvodů, proč jsou nekonečné letní hortenzie velmi oblíbené, je to, že dlouho kvetou a rostou na starých i nových stoncích. Thepolytunnelalready pomáhá maximalizovat tuto vlastnost, ale musíte se naučit, kdy omezit nekonečné letní hortenzie. Obecně řezáte rostliny zpět, když kvetoucí stonek vybledne.

Můžete však nejlépe ovládat velikost a tvar trvalek, když je po ukončení kvetení odříznete. To je obvykle na začátku podzimu. Kromě toho si udělejte čas na stříhání a přezimování vašich hortenzií, aby se jim dařilo správně a aby byly vaše barvy tunelů barevné.

Nekonečné letní hortenzie jsou také typicky odpouštějící, pokud stříháte ve špatnou dobu, a nedávno vysazené trvalky budou dokonce nejlépe prospívat, pokud to necháte na pokoji.