Co je to krásná deka: 3 snadné tipy pro nové rodiče

Kojenci rádi lpí na roztomilé dece. Možná se divíte: „Co je to roztomilá deka?“ Lovey je cokoli, co má dítě silnou zálibu, aby se cítilo v bezpečí. V tomto případě se jedná o přikrývky šité na míru pro pohodlí dítěte. Představte si to jako bezpečnostní přikrývku pro vaše malé dítě.

Vše, co potřebujete vědět o Lovey Deky

Láska v kostce

Než budeme mluvit o dece, které se vaše dítě může držet po většinu svých raných let, pojďme si promluvit o pojmu lásky.

Měli jste někdy v dětství konkrétní předmět, bez kterého byste nemohli nikam jít? Termín pro tyto objekty je „zamilovaný“.

Loveys jsou v jistém smyslu „talismany pro štěstí“, které si děti nebo malé děti náhodně nosí, ale to pro ně není vše. Mohou pomoci malému dítěti cítit se bezpečněji, když čelí neznámosti.

Například kojenci se stále přizpůsobují okolnímu světu a mohou se jen těžko přizpůsobit všemu, co změní jejich známé prostředí nebo rutinu.

Pokud je váš drobec v lásce, může se ho držet, aby zmírnil nepohodlí, které má, když přijde něco nového.

Například je čas, aby se dítě přesunulo z postýlky do postele, nebo musí dítě poprvé jít do jeslí. Láska po ruce usnadní přechod jak dítěti, tak jeho rodině.

Z tohoto důvodu se lásky nazývají také „přechodné objekty“.

Co je to roztomilá deka?

První myšlenka, která se objeví, když řeknete, že „eye “může být vycpané zvíře, ale oblíbené jsou také oblíbené deky. Uvedené přikrývky jsou malé a obvykle mají něco jako měkkou kouli – obvykle navrženou jako zvířecí hlavu – připevněnou, která slouží jako rukojeť při přenášení.

Stručně řečeno, fungují jako přikrývka a vycpaná hračka, kterou může váš drobec použít, když spí a nosí.

Vzhledem k tomu, že roztomilé přikrývky jsou funkčnější před spaním, mohou při spánku podporovat samostatnost. V raných fázích může dítě potřebovat větší podporu rodičů, takže jakmile trochu zestárne, může se místo přítomnosti svých rodičů držet své láskyplné deky.

Jak využít krásné deky?

Spací rutiny

Vaše dítě si možná bude chtít vzít svou roztomilou přikrývku, jakmile si na ni zvykne, ale je lepší si tuto roztomilou přikrývku vyhradit na spaní.

Když to uděláte, dítě si to spojí se spánkem a usnadní vám a vašemu dítěti určené časy zdřímnutí.

Můžete jej také použít například pro lety. Pokud potřebujete někam odletět se svým dítětem, můžete mu pomocí jeho lásky pomoci spát na sedadlech letadla.

<

Nejlepší je očekávat, že vaše dítě může ztratit tuto roztomilou přikrývku. Buďte připraveni jít nakupovat náhradu, zvláště když má vaše dítě pevné připevnění ke ztracené láskyplné dece.

Možnost ztráty roztomilé deky není jediným důvodem, proč získat náhradu. Lovey bude muset být vyčištěn nebo v určitém okamžiku bude třeba šití.

Když je dítě k němu připevněno, nemusí zvládnout, že na něj bude muset velmi dobře čekat. Náhrada může dítě uklidnit, když máte první milou přikrývku umytou nebo opravenou.

<

Pokud si koupíte zamilovanou poprvé, bude nějakou dobu trvat, než si na ni vaše dítě zvykne.

Než začnete měnit jejich prostředí nebo rutinu, kde by je mohla jejich láskyplná deka uklidnit, dejte jim nejprve si na to zvyknout, aby si je mohli spojit s pocitem důvěrnosti a bezpečí.

Může to trvat několik týdnů a v některých případech si nemusí vytvořit pouto s milou přikrývkou. Pokud si to po delší době neoblíbí, nebojte se.

Každé dítě bude mít svůj způsob, jak se přizpůsobit neznámým situacím, a někdy láskyplná deka nebude fungovat.

V jakém věku může dítě spát s roztomilou přikrývkou?

I když je lovey pro dítě vynikajícím nápadem, neměli byste svému dítěti před prvními narozeninami dát láskyplnou přikrývku.

Během prvních několika měsíců je mobilita dítěte omezená. Z tohoto důvodu Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby kojenec mladší než jeden rok neměl v postýlkách nic jiného než pevnou matraci.

Cokoli jiného, ​​například hračky, polštáře, přikrývky, by mohly vaše dítě vystavit riziku udušení.

Kolem prvních narozenin se dítě může ve svých postýlkách pohybovat volněji, takže riziko udušení je minimální. V tomto okamžiku už můžete pro svého drobce vybrat půvabnou přikrývku.

<

Lovely přikrývky jsou vždy skvělý nápad, jak svým dětem poskytnout pocit pohodlí. To znamená, že pro své dítě nutně nepotřebujete získat krásnou přikrývku, ale můžete se podívat na to, jak je uklidnit v nových situacích.

Otázka, kterou si noví nebo očekávající rodiče mohou položit, je: „Co je to roztomilá deka?“ Nyní, když víte, můžete zkontrolovat místní obchody, kde najdete milované, které by mohly vyhovovat vašemu dítěti.