Kdy sázet travní trávy a jak je udržovat

Vědět, kdy sázet trávy v teplém období, je nesmírně důležité pro ty, kteří žijí v oblastech, kde je po celý rok většinou teplé počasí. Načasování je vše, co se týče výsadby tohoto druhu trav a zajištění toho, aby se jim dobře dařilo. Travní trávy se dodávají ve dvou různých typech, a to v travní a chladné sezóně.

Trávy teplé sezóny, jak název napovídá, jsou trávy, které rostou nejlépe během teplé sezóny nebo když teplota prostředí dosáhne 75 stupňů Fahrenheita. Jelikož jsou to rostliny milující teplo, daří se jim v jižní části Spojených států, kde je slunce po celý rok hojné. Tyto druhy trav můžete běžně pěstovat na většině domů s trávníky, parky a sportovními poli.

Kdy byste měli vysadit trávu své teplé sezóny?

Trávy teplého období jsou nejaktivnější během posledních jarních dnů, během letní sezóny a na začátku podzimu. Jejich nejlepší doba růstu je v polovině léta, kdy jsou teploty na svém vrcholu. Když teploty začnou klesat, některé trávy teplé sezóny nezemřou, ale budou spát, dokud teploty nedosáhnou teplejší úrovně.

Nejlepší doba pro zahájení výsadby nebo instalace travních travin závisí na vaší poloze. Je důležité si uvědomit, že trávy v teplém období klíčí nejlépe v půdě s teplotami od 65 ° F do 70 ° F v noci. Tato teplota během dne obvykle stoupne na 80 ° F, což je optimální teplota pro růst vašich trav.

Načasování je důležité při výsadbě vašich teplých sezónních trav. Při zasazování semen je důležité dát jim alespoň 90 dní na to, aby si zakořenily kořeny a získaly správné množství potřebné výživy, než teplota klesne pod 55 ° F nebo když přijde první podzimní mráz. Semena, která jsou zasazena pozdě, nebudou schopna vytvořit silné kořeny, a proto je pravděpodobnější, že se jim nebude dařit v chladnějších ročních obdobích.

Tipy pro péči o trávy s teplým obdobím

Obecně platí, že traviny v teplém období mají nízkou údržbu ve srovnání s travami v chladném období. Ačkoli rostou nejlépe v teplých teplotách, mohou přežít chladnější období, za předpokladu, že dostanou správnou péči a údržbu. Vaše rostliny v teplé sezóně budou pro každou sezónu potřebovat jiný typ péče, takže je důležité si uvědomit jejich potřeby, abyste zajistili, že se jim bude dařit po celý rok.

Jaro

Při výsadbě nebo obnově rostlin na jaře je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou musíte udělat, je oplodnit je. Během zimy vaše trávy zhnědnou kvůli nedostatku živin v důsledku nižší teploty. Z tohoto důvodu je důležité krmit je správným hnojivem (bohatým na dusík) pro trávy, aby se jim vracely živiny, které ztratily během období klidu.

Léto

Léto je čas na provzdušnění vašich trav. Provzdušňování zlepší růst vaší trávy, protože může zmírnit zhutnění půdy, což umožňuje vzduchu snadno procházet půdou a dosáhnout kořenů trávy. Letní teploty jsou nejoptimálnější pro růst vašich teplých sezónních trav a díky provzdušňování bude růst a vývoj vašich trav lepší.

Podzim / podzim

Jakmile nastane podzimní sezóna, bude pro vaše trávy k dispozici menší slunce, takže zde je nejdůležitější si pamatovat, abyste odstranili spadané listí, které by mohlo tvořit přikrývku nad trávníkem a blokovat sluneční světlo. Určitě nenechávejte spadané listí na trávníku déle než několik dní.

Zima

Během zimy se na vašem trávníku toho moc nedělá, protože vaše trávy budou spát po celou sezónu, pokud nežijete v jižní části země. Pokud jste v předchozí sezóně provedli nezbytnou údržbu, uvidíte, jak se vaše trávy vynoří, až se sníh roztopí.

Pokud žijete dole na jih, nezapomeňte své trávy občas zalévat a hnojit, abyste se ujistili, že dobře rostou a udržují si svěží zelenou barvu. Také se ujistěte, že mají dostatek slunečního světla.

Pěstování trav v hobby sklenících: Je to možné?

Sazenice trávy je možné pěstovat v hobby skleníku, než je přesadíte na trávník. Ve skutečnosti má spuštění vašeho trávníku z již zavedených zátky trávy lepší míru přežití než výsadba semen přímo na trávníku. Zde jsou další výhody pěstování trávy nebo jiných rostlin uvnitř hobby skleníku:

Lepší distribuce světla

Dobrá distribuce světla je jednou z výhod hobby skleníku. Když sluneční světlo zasáhne skleněnou nebo plastovou fólii pokrývající skleník, může to šířit sluneční paprsky a rovnoměrně distribuovat světlo po vašich rostlinách. Tím je zajištěno, že vaše rostliny získají doporučené množství slunečního světla každý den.

Hubení škůdců a prevence nemocí

Vzhledem k tomu, že skleníky pro hobby jsou uzavřené prostory, bude do oblasti, a tedy i do vašich rostlin, moci proniknout méně škůdců. Poskytne také způsob prevence nemocí, protože můžete snadno izolovat nemocné rostliny a zabránit tak infikování zdravých rostlin. S menším počtem škůdců a chorob nebudete muset používat žádné pesticidy.

Ochrana proti extrémním teplotám

Hobby skleníky také chrání rostliny před poškozením extrémními teplotami. Pokud stále zakládáte své teplé sezóny trávy a blíží se chladné období dříve, než se usadí úspěšně, může být hobbypolytunnel ideálním místem pro umístění vaší trávy, aby mohla pokračovat v růstu. Uvnitř můžete regulovat teploty pomocí ventilátorů a vyhřívacích polštářků, což vašim rostlinám zajistí dokonalý stav prostředí.

Kdy vysadit trávy teplé sezóny: Načasování je klíčové

Pokud hledáte odpovědi na to, kdy vysadit travní trávy, je nejlepší najít správné načasování. V zásadě byste měli být schopni vysadit a nechat své trávy ustát před výskytem prvního mrazu ve vaší oblasti. Při výsadbě se ujistěte, že teplota půdy je mezi 65 ° F a 80 ° F, abyste dosáhli optimálních výsledků.