Jaké jsou malé houby rostoucí v mém polytunnel

Už jste někdy zpanikařili a řekli: „jaké malé houby rostou v mém skleníku?“ Díky rozsáhlému seznamu odrůd hub je téměř nemožné okamžitě poznat malé houby ve vašem polytunnel. Správná identifikace je přitom zbytečná, protože nepoškodí vaše rostliny.

Nejlepší je však nekonzumovat žádné houby, které vidíte, protože by mohly být jedovaté. Pro zahradníka je typické, že se cítí vyrušený, když vidí houby v zemi, kompostu nebo květináčích ve skleníku. Ale protože pěstování hub jako zdroj potravy je možné, nemělo by být žádným překvapením, když uvidíte, že tyto houby rostou ve vašich plodinách mezi plodinami.

Určení toho, jaké drobné houby rostou v mém skleníku

Podle Davida Fischera, autora knihy Jedlé divoké houby Severní Ameriky: Průvodce polní kuchyní, může mnoho hub růst uvnitř, na mulčovacích postelích nebo na trávníku. Správná identifikace malých nebo malých, které rostou ve vašem polytunnel, by bylo nemožné, takže níže uvádíme druhy hub, které můžete očekávat v podmínkách polytunnel.

Běžné houby, které rostou uvnitř

Typickou malou houbou, která roste uvnitř, je Leucocoprinus birnbaumii. Můžete jej také vidět ve svých květináčích ve skleníku, což mu dává název slunečník na květináči a květináče. Pokud žijete v mírném regionu, máte větší šanci tuto houbu vidět.

Běžné houby, které rostou v mulčovacích postelích

Mulčovací postele jsou také náchylné k výskytu Clitocybe nuda, Coprinus atramentarius, Coprinus micaceus a Lepiota cepaestipes. Nejmenší jsou poslední dva a pouze poslední může způsobit krátkodobé gastrointestinální příznaky. Můžete je spatřit v polytunnel, když je podnebí teplé.

Běžné houby, které rostou na trávnících

Agaricus campestris a Agaricus placomyces jsou běžné houby, které rostou na trávnících nebo na půdě skleníku. I když tyto houby nejsou malé, protože jejich čepice měří 4 až 7 palců, není divu, že rostou v ideálních podmínkách, jako jsou předchozí příklady. Jsou také běžné ve Skalistých horách v západní části Severní Ameriky.

Proč houby rostou ve skleníku?

Existuje mnoho potenciálních důvodů, proč ve svém skleníku rostou houby. Pro začátek můžete zalévat půdu kontaminovanou plísněmi a podmínky ve vašem polytunnelis jsou ideální pro její růst. To je běžný důvod, proč ve svých květináčích vidíte houby, zvláště když je prostředí chladné, vlhké a vlhké.

Ale co houby, které rostou ve vašich vyvýšených postelích ve skleníku? Může to být kvůli organické látce v posteli, kontaminaci zeminou, pohybem ve vzduchu nebo oděvem. Nadměrné zalévání může také způsobit růst hub ve vyvýšených záhonech, protože oblast je vlhká a vlhká.

Jsou houby špatné pro skleník?

Houby jsou houby a jejich vidění v tunelu způsobí přirozeně každému starosti. Dobrou zprávou však je, že houby nejsou pro skleník špatné. Jsou neškodné pro vaše rostliny a dokonce pro ně nabízejí výhody.

Například zlepšují kvalitu půdy, protože pomáhají s jejím obsahem živin. Na rozdíl od plevele nebudou houby soutěžit o živiny v zemi. Místo toho přidávají kompost rozkladem organické hmoty v půdě.

Můžete myslet na houby a rostliny, které mají symbiotický vztah. Poskytují živiny a zvyšují povrch kořenů rostlin a rostliny budou produkovat cukry jako potravu pro houby. Mějte však na paměti, že ve skleníku stále existují škodlivé houby.

Houby jsou dobré houby, zatímco bílá prášková forma je příkladem škodlivé houby, která může být pro vaše rostliny škodlivá. Houby celkově nejsou pro vaše rostliny špatné, ale je lepší se jich zbavit, protože mohou způsobit nepříznivý dojem z tunelů. Kromě toho mohou jiné lidské bytosti a domácí zvířata konzumovat houby, které mohou být škodlivé, protože některé jsou velmi toxické.

Jak ovládat houby ve skleníku

Jak již bylo zmíněno dříve, zalévání je hlavní příčinou růstu hub ve skleníku. Pamatujte, že voda podporuje růst hub, protože se jim nejlépe daří ve vlhkém a vlhkém prostředí. Zároveň dávejte pozor na to, že kontaminujete vaši zalévací půdu nebo mulčovací záhony, protože houby mohou být také přenášeny vzduchem nebo přenášeny prostřednictvím oblečení.

Může být obtížné odstranit zralé houby, protože mohou uvolňovat více spor. Proto můžete ve skleníku odstranit pouze malé houbové čepice nebo použít fungicid. Nakonec zajistěte správné větrání a cirkulaci vzduchu v polytunnel, abyste zabránili růstu plísní.

Závěr

Myšlenka na houby rostoucí ve vašem polytunnel je lákavá. Mohli byste nakonec uvažovat o tom, jaké jsou malé houby rostoucí v mypolytunnelandu, které okamžitě hledají jeho druhy. Existuje však tolik hub, takže identifikace toho, co vidíte správně, je obtížné.

Typickou malou houbou, která roste uvnitř, je Leucocoprinus birnbaumii. Ve skleníku mohou prospívat i jiné druhy, protože jsou k dispozici optimální podmínky růstu. Dobrá zpráva je jiná než nevzhledná, houby nejsou pro vaše rostliny špatné.

Pamatujte na půdu, kterou budete používat, protože to může způsobit kontaminaci ve skleníku. Přeplňování a špatná cirkulace vzduchu jsou dva faktory, které mohou také podporovat růst hub.