Jak čistit pouzdra na polštáře ve 2 snadných krocích

Musíte se naučit, jak čistit polštáře ve dvou krocích. To je důležité, protože některé polštáře, jako jsou ty od Tempurpedic, nelze prát. Existují také materiály na polštáře, které nelze navlhčit, takže čisté polštáře můžete udržovat pouze pomocí omyvatelných polštářů.

Zatímco vystavení slunci, utírání nebo vysávání může rychle vyčistit polštáře, existují některé postupy, jak je důkladně dezinfikovat. Níže uvedený průvodce jim zabrání, aby byly špinavé, a můžete také obnovit povlečení na polštáře se skvrnami a zápachem. Můžete se také rozhodnout je prát ručně nebo použít pračku.

Jak čistit pouzdra na polštáře praním

Krok # 1. Připravte a ošetřete

Zkontrolujte značku

Chcete si připravit materiály a povlaky na polštáře, než začnete prát. Pamatujte, že povlaky na polštáře mohou používat různé látky, takže se musíte seznámit se správnými doporučeními pro jejich čištění. Kromě toho musíte zkontrolovat štítek od výrobce, zda lze polštář prát na prvním místě.

Odstraňte skvrnu

Po oddělení polštáře od polštáře jej můžete nejprve ošetřit, abyste odstranili skvrny a změnu barvy. Tento potah slouží jako bariéra polštáře, takže není divu, že obsahuje různé zbytky. Můžete použít odstraňovač skvrn a zabarvení upravit štětcem nebo dokonce tekutým mýdlem s octem.

Namočte a deodorujte

Poté naplňte vanu horkou vodou, jedlou sodou a jemným čisticím prostředkem, abyste zajistili vyčištění vláken. To také způsobí deodorizaci materiálu, zvláště když je třeba polštář důkladně očistit. Drhněte látku na sebe a zkontrolujte povrchy, pokud jste je důkladně otřeli.

Krok # 2. Umyjte a osušte

Opláchnutí a praní

Poté, co vydrhnete a deodorujete povlak na polštář, namočte jej přes noc nebo méně do jiného umyvadla s vodou, dokud se voda nevyčeří. Podle doporučení výrobce můžete pokračovat v praní polštáře v pračce v šetrném cyklu s jemným čisticím prostředkem. Tím se odstraní zbytky a zbytky čisticího prostředku na materiálu.

Důkladně osušte

Pokud polštář nelze prát v pračce, můžete ho prát ručně. Poté materiál důkladně opláchněte, dokud nebude bez zbytků mýdla. Pro sušení jej můžete provzdušnit venku nebo někde s dobrou cirkulací vzduchu.

Jinak použijte sušičku podle štítku na polštáři. Pamatujte, že používání jemného nastavení a čisticích prostředků je nejbezpečnějším způsobem, jak umýt a udržovat polštáře čisté. V některých případech si materiál poradí s horkou vodou, běžným čisticím prostředkem a typickým nastavením sušičky.

Co jsou žluté skvrny na polštáři?

Možná vás zajímá, proč praní povlečení vyžaduje předúpravu, jak je popsáno v prvním kroku. Bez ohledu na to, zda si všimnete hrstky skvrn nebo ne, tento postup zajistí, aby byl váš materiál polštáře důkladně čistý. Tím se také vyřeší ty odolné žluté skvrny na látce.

Pamatujte, že polštáře jsou každou noc vystaveny vlhkosti, potu, olejům a slinám. Jakkoli to zní hrubě, mohou způsobit žluté skvrny, které se obtížně odstraňují. Denní nošení a přímé sluneční světlo však mohou také způsobit změnu barvy.

Jak čistit hedvábný polštář

Ne každý má rád použití bavlněných nebo polyesterových materiálů na polštář. Luxusnější možností, která je šetrná k pokožce, je hedvábný povlak na polštář, ale lidé jej často přehlížejí, protože jeho čištění je složitější. Vždy však můžete jemně prát ručně, abyste zabránili poškození vláken.

Pokud jsou na něm skvrny, použijte prsty a naneste na materiál trochu čisticího prostředku. Nechte ho máčet po dobu 15 minut a hedvábný povlak na polštář můžete umýt bez ždímání nebo kroucení. Během celého procesu používejte studenou vodu a přeskočte používání drsných čisticích prostředků, jako je bělidlo.

Tkaninu důkladně opláchněte a za slunečného dne hedvábí osušte venku. Sušení na vzduchu je nejlepší způsob, jak hedvábí sušit, protože teplo může materiál poškodit. V opačném případě použijte rychle nejšetrnější a nejteplejší sušičku a dokončete proces sušení někde větraný.

Jak udržovat polštáře čisté

Chcete-li, aby se špína na povlečení na polštáře neopakovala, můžete udělat jednoduché postupy. Například chcete zajistit, aby prádlo, které používáte, bylo také pravidelně dobře čištěno pomocí okysličeného bělidla, abyste odstranili zbytky a odradili skvrny. A pokud jde o povlak na polštář, nikdy nepoužívejte aviváže nebo sušicí plachty, protože podporují hromadění olejů.

Přínosem budou i vaše polštáře, pokud je budete měnit každý týden. Tímto způsobem snížíte nahromadění špíny, špíny a dalších mizerných látek na vláknech. Sprchování každou noc před spaním je také jednoduchý, ale účinný postup, jak snížit nečistoty, pot, make-up, oleje nebo vlasové přípravky na polštáři.

Závěr

Povlak na polštář zajišťuje, že náš polštář je dobře chráněn před nečistotami, oleji a jinými ošklivými látkami, které se mohou hromadit v průběhu času. Učení, jak čistit polštáře, proto musí zajistit správnou hygienu a pomoci polštáři vydržet déle. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je praní materiálů.

Začněte předčištěním skvrn štětcem a tekutým mýdlem a poté látku namočte do horké vody, sody bikarbóny a čisticího prostředku, abyste ji zbavili zápachu a odstranili zbytky. Po této počáteční přípravě můžete povlak na polštář umístit do pračky podle pokynů na štítku.

Až budete hotovi, můžete sušičku použít nebo povlak na polštář umístit venku, abyste ji důkladně vysušili. Abyste polštáře udrželi svěží, snažte se je vyměňovat každý týden a vždy se před spaním sprchujte. To snižuje nahromadění nečistot a špíny pro snazší čištění.