Jaká je nejlepší teplota pro růst zeleniny v polytunnel

Už jste vlastnili apolytunnel? Jaká je nejlepší rostoucí teplota pro zeleninu ve skleníku? Je třeba vzít v úvahu mnoho odpovědností, včetně této diskuse.

Zdraví znamená bohatství, a pokud hledáte způsoby, jak pěstovat zeleninu čerstvou z farmy na stůl, musíte znát opatření a pokyny. Od toho, co je zelenina ideální pro skleníky, až po znalost správného teplotního rozmezí, tento blog obsahuje vše pro každého farmáře a zahradníka.

Jaké zelenině se ve skleníku daří?

Zahradní specialisté vám řeknou, že pěstování zeleniny v polytunnel může být výzvou, ale můžete se s tím snadno vypořádat. Berte na vědomí, že nejlepší zelenina k pěstování v polytunnelare, kterou můžete konzumovat a prodávat na trhu. Musí být schopni prospívat i uvnitř.

Mezi nejlepší zeleninu patří:

  • Papriky
  • Jahody
  • Salát
  • Rajčata
  • Fazole
  • Hrášek
  • Okurky

Jaká je nejlepší rostoucí teplota zeleniny ve skleníku?

Nejlepší teplota, která musí být ve vašem polytunnelis při 85 stupních Fahrenheita, takže regulace teploty by měla být první lekcí, kterou musíte vědět, protože udržujete stabilní teplotu ve skleníku.

Správné větrání je také zásadní při péči o vaše rostliny, protože to mohou sdílet odborníci na rostliny. Polytunnelcan nabízí ideální prostředí, ale zůstává povinností udržovat v této oblasti správné teplotní úrovně.

Mnoho z těchto skleníků slouží ke zdroji energie ze slunce při ohřevu vzduchu uvnitř, i když existují další zdroje tepla, které můžete mít u elektrických nebo plynových ohřívačů. Podobně jako u vašeho automobilu se může interiér budovy v teplých, slunečných dnech rychle zahřát na více než 100 stupňů Fahrenheita, takže je nutné regulovat teplotu, aby rostliny neutrpěly.

Skleníky by také měly mít ventilační otvory, jak jste již dříve slyšeli, buď horní větrací otvor, který otevírá poklop přímo ve stropu, nebo boční ventilační otvory, stejně jako ventilátory, které vytlačují horký vzduch a vítají chladnější vzduch. Můžete upřednostňovat ventilační otvory, které fungují automaticky nebo ručně.

Manuální systémy jsou cenově dostupnější, ale nezapomeňte vždy během dne zavírat a zavírat ventilační otvory, když je zavíráte během noci. Existují jednotlivci, kteří mohou uvažovat o této práci navíc, a pro ty, kteří nejsou doma každý den, to může být problém, zvláště když se počasí náhle změní.

Uvědomte si, že je známo, že automatické ventilační systémy fungují na čidlech, která nakopnou ventilátory nebo topné systémy, pokud teplota v systému stoupne nebo poklesne pod omezení. Mělo by to být podobné tomu, jak existuje váš systém vytápění a chlazení domu.

Můžete pěstovat zeleninu v Apolytunnel po celý rok?

Thepolytunnelis je upřednostňovaným doplňkem vaší zeleninové plantáže a umožňuje zahradníkům maximálně využívat sluneční světlo. I ty nejmenší nevytápěné stavby mohou zahradníkům umožnit prodloužit roční období s polytunnely, které produkují nejlepší plodiny pro širokou škálu zeleniny.

Nejlepší skleníky jsou ty, které můžete používat většinu času v roce. Vyhřívané skleníky umožní maximální využití po celý rok, ale jen zřídka budou nákladově efektivní.

Pozdní zima brzy na jaře

Až dorazí teplejší počasí, nezapomeňte zasít odolné rostliny, včetně zelí, celeru, raného póru, růžičkové kapusty, hlávkového salátu, cibule a hrášku. K zajištění správného klíčení můžete použít svůj vyhřívaný propagátor.

Vyhřívané skleníky mohou mít papriky, rajčata a něžnější rostliny, které můžete zasít brzy s propagátorem.

Uprostřed jara

Zatímco apolytunnel může být používán celoročně, a to je záruka, kterou nabízíme, výsev rychle rostoucích něžných rostlin, jako jsou okurky, dýně, tykve a cukety, je nejlepší v polovině jara. Můžete také přidat francouzské fazole, kukuřici kukuřičnou a melouny. Až do pozdního jara nebo začátkem léta budou růst nejlépe. K zajištění klíčení můžete také použít vyhřívaný propagátor.

Je také dobrým tipem na nákup připravených rostlin papriky a rajčat, které lze zavést do nevytápěných skleníků. Bazalku můžete začít zasévat uvnitř, abyste se v létě mohli přestěhovat ven.

Pozdní jaro až začátek letní sezóny

Co můžete udělat, je pěstovat letní rostlinné rostliny do konečných pozic uvnitř. Poté můžete také vytvrdnout a vysadit mladé rostliny pro vaše venkovní plodiny, jakmile prošel mráz.

Uprostřed léta

Sen zahradníka v polovině léta musí mít sklizeň plodin, jako je meloun, francouzská fazole a okurka. Po skončení letních plodin mohou zahrnovat také petržel a kalábry.

Pozdní léto

Pokud to vaše prostory dovolí, můžete v pozdní letní sezóně před podzimním sluncem zasít salát, kořeněné listy salátu, baby karotku a další. V tuto chvíli můžete také začít s výsadbou nových brambor na vánoční období, použít vyhřívané skleníky.

<

Na podzim odstraňte vyčerpanou letní zeleninu, když zasadíte salát do záhonů a vypěstujete pytle připravené na zimní sklizeň. Můžete také zasadit kalábry, francouzské fazole a petržel připravené k tomu, aby sazenice dozrály uvnitř.

Poté můžete zpomalit široké fazole a hrách, aby přezimovaly a vysazovaly se, jakmile se jílovitá půda stane lépe zvládnutelnou brzy na jaře. Během jara zasejte odolné saláty a výhonky hrachu, abyste je mohli sklízet uvnitř. Nakonec přesuňte své bylinky v květináčích a nechte je ořezávat déle. Věci se zlepší, když se budete těmito kroky řídit.

Jakou teplotu by měl ApolytunnelBe v noci používat?

Vezměte v úvahu, že teplota musí být v noci 32 stupňů Celsia (90 stupňů Fahrenheita) a 24 stupňů Fahrenheita (75 stupňů Fahrenheita). Aby se dosáhlo ideálních výsledků, měla by tato teplota pro vaši zeleninu záviset také na plodině, kterou pěstujete při nižších nebo nižších teplotách. Rostliny mohou mít více větví a poupat ve srovnání s rostlinami v teplejších podmínkách.

Jaká teplota je pro skleník příliš chladná?

Správná teplota je naprosto nezbytná. Minimálně musí být vyhřívaný polytunnel bez mrazů při teplotě 37 stupňů Fahrenheita, ale jemné rostliny, jako jsou citrusové stromy, polotvrdé fuchsie a pelargonium, musí mít šťastnější výsledky s minimální teplotou 45 stupňů Fahrenheita, nejbezpečnější při teplotě 50 stupňů Fahrenheita.

Jak mohu v zimě zdarma zahřát Mypolytunnel?

Chcete-li odpovědět na tuto myšlenku, postupujte podle následujících kroků. Najít příležitosti k ohřevu tunelů bez zaplacení nákladů může být obtížné, ale existují levné alternativy, jak toho dosáhnout.

Náklady na vytápění polytunu během zimy mohou být vyšší než úspory, stejně jako výhody jeho vlastní výroby. Proto je skvělé využívat mini skleník, mít králíka v prostoru, instalovat kompostovací seno nebo popelnice, abyste ušetřili náklady.

Díky těmto poznatkům ve vaší sbírce můžete pěstovat zeleninu ve skleníku při ideální teplotě. Začněte ještě dnes.