Jak okyselit vodu pro vaše rostliny

Zajímá vás, jak okyselit vodu pro vaše rostliny? Pokud ano, pak je tento článek pro vás.

Okyselením vody, kterou dáváte rostlinám, maximalizujete dostupnost živin. To znamená, že vaše rostliny mají snadný přístup k potřebným živinám, které potřebují, což jim umožňuje rychlejší a větší růst. Pokud jste se snažili pěstovat své rostliny, hledaným řešením může být okyselená voda.

Tipy, jak okyselit vodu pro vaše rostliny

Tip č. 1: Zjistěte vše, co potřebujete vědět o úrovních pH

Hodnota pH roztoku udává jeho kyselost nebo zásaditost. Hodnota pH se obvykle pohybuje mezi 0-14. Pokud má roztok hodnotu pH mezi 0-7, je kyselý.

Pokud však má hodnotu pH mezi 7-14, je to zásadité. Roztok s hodnotou pH 7 je považován za neutrální.

Cola a ocet mají hodnotu pH 3; proto jsou kyselé. Mýdlo má hodnotu pH 8, což znamená, že je zásadité. Chcete-li úspěšně okyselit vodu, kterou dáváte svým rostlinám, musíte znát správnou hladinu pH, která je pro ně prospěšná.

Rostliny preferují mírně kyselou vodu. To znamená, že voda musí mít hodnotu pH mezi 5 a 6,5. Protože se však v přírodě běžně vyskytuje hodnota pH 5,5, mnoho rostlinných odborníků ji považuje za neutrální.

Tip č. 2: Zjistěte správné množství kyselosti, které je prospěšné pro vaše rostliny

Kyselost hraje důležitou roli při rozkladu organických látek v zemi. Ovlivňuje také způsob čištění potravinových prvků, pesticidů, těžkých kovů a dalších mikroorganismů v pěstitelském mechanismu od země.

Pokud je hodnota pH vaší vody příliš vysoká nebo příliš nízká, může to poškodit vaše rostliny. Je tedy velmi důležité znát správné množství kyselosti, které je dobré pro vaše rostliny, a dosáhnout toho správného.

Jak však víte, že jste na správné cestě? Musíte se seznámit s příznaky, na které byste si měli dávat pozor, což znamená, že vaše voda je příliš kyselá nebo příliš zásaditá.

Mezi příznaky vysokého pH v rostlinách patří například špatná kvalita půdy, špatný půdní život a listy, které zbarvují žlutobílé. Na druhé straně jsou příznaky nízkého pH v rostlinách zvadlé listy, zakrnělý růst, zničené špičky listů, špatný vývoj stonků a změna barvy listů.

Tip č. 3: Zvažte hodnotu pH růstového média kolem vašich rostlin

Ať už své rostliny pěstujete hydroponicky nebo ne, je důležité vzít v úvahu hodnotu pH rostoucího média obklopujícího vaše rostliny. Rostliny obecně prosperují, když je hodnota pH kolem 5,5 nebo 6,5.

Cokoli pod tím nebo nad tím může významně ovlivnit jejich růst. Pokud jste zjistili, že úroveň pH vašeho pěstitelského nástroje není správná, můžete ji opravit několika způsoby:

Používejte hnojiva nebo živiny, které znáte. U rostlin, které se pěstují hydroponicky, musíte počkat hodinu, než provedete další krok. Pokud ale rostete na půdě, počkejte 24 hodin.

Zkontrolujte svůj rostoucí nástroj pomocí testovacího proužku pH nebo počítačové testovací soupravy. Nejprve si přečtěte pokyny za sadou.

Vložte testovací proužek a poté odečtěte hodnotu pH a zkontrolujte, zda je to ideální hodnota pro druh rostliny, kterou pěstujete. To vám pomůže zjistit, zda potřebujete zvýšit nebo snížit pH svého pěstitelského nástroje.

Podle toho, jaký materiál použijete ke změně hodnoty pH, naplňte galon nádoby čistou vodou. Postupujte pečlivě podle pokynů, abyste zajistili správný poměr vody k látce. Může vás požádat, abyste použili jiné množství vody.

Přidejte do vody popel, vápno nebo speciálně vyvinuté řešení, abyste změnili její hodnotu pH. Můžete také přidat látky snižující pH, jako je kyselina fosforečná nebo síra.

Pokud do směsi přidáváte pevný materiál, nezapomeňte nejprve namočit pevný materiál do vody. To mu umožní nalít vaši směs. Posypte rostliny pomocí směsi.

Znovu zkontrolujte pH, abyste zjistili, zda jste správně. Pokud jste to neudělali, možná budete muset vytvořit další směs, dokud se vám to nepodaří. Nejlepší je počkat 30 minut před testováním hydroponicky pěstovaných rostlin a 24 hodin u rostlin pěstovaných v půdě.

Proč byste měli pěstovat své rostliny ve mini skleníku?

Škůdci jako housenky, hlemýždi, krysy a další zvířata mohou vaše rostliny zničit. Světla mohou také infikovat a šířit se do vašich dalších rostlin. Chraňte své rostliny před poškozením.

Zvažte vybudování apolytunnelto pro úspěšné a efektivní pěstování rostlin. Možná si myslíte, že apolytunnel zabírá příliš mnoho místa a jeho výstavba je příliš nákladná.

Ale skleníky přicházejí v různých velikostech. Nemusí to být velké a prostorné. Musí to být jen tak velké, jak to potřebujete.

Pokud máte omezený zahradní prostor, můžete si postavit minipolytunnelinstead. Stále nabízí stejné výhody jako běžné skleníky, kromě toho, že je menší. Můžete jej umístit na balkony, paluby, dvorky nebo dokonce terasy.

Minipolytunnelis je skvělý pro pěstování rostlin před zahájením chladného období. Jakmile bude počasí teplejší a lepší, můžete nyní své zdravé rostliny přesadit do své zahrady!

Je také užitečné pro pěstování citlivých vytrvalých rostlin. Minipolytunnelcan je chrání během zimního období před sněhem a mrazem.

Závěrečné úvahy o tom, jak okyselit vodu

Vědět, jak okyselit vodu pro vaše rostliny, může být velmi prospěšné. Může pomoci vašim rostlinám růst rychleji a větší! Nezapomeňte nejprve otestovat svůj roztok pomocí testu pH, abyste věděli, jak ho musíte ošetřit, abyste dosáhli požadované kyselosti.