Jak zjistit, kdy sklízet malé zelené zelené tunelky

Vynikající indikátor toho, kdy sklízet zelenou trávu smallpolytunnelis kontrolou výšky rostlin. Po 25 až 40 dnech od jejich prvního zasazení zkontrolujte délku; ideální velikost pro sklizeň je 4 až 6 palců.

Než půjdeme dále, musíme nejprve pochopit, co jsou dětské greeny. Jak název napovídá, jsou to děti. Tyto zelené listy jsou měkká zelenina o velikosti kousnutí, která se sklízí mnohem dříve než její protějšky zralých listů.

Abyste mohli správně zjistit, zda je vaše zelená zelenina připravena ke sklizni, ujistěte se, že jste při jejím pěstování dodrželi správné kroky.

Čas sklizně zelených dětí v malém skleníku

Perfektní prostředí pro pěstování zelené zeleniny je na chladném místě. Apolytunnelis skvělý příklad; musí být chladno, ale ne chladno, zejména v noci. Nízkoteplotní oblast může zpomalit růst zeleniny, ale stále si zachovává její svěží, svěží a zářivé chutě.

Otázkou však je, jaký je jejich nejefektivnější způsob růstu.

Metoda cut-and-come-again

Existuje metoda zvaná cut-and-come-again. Říká se, že je to nejúčinnější metoda sklizně zelené zeleniny pro vaše dítě. Jediné, co musíte udělat, je jemně shlukovat listy prsty a asi o palec nad linií půdy zeleninu odříznout.

„Proč nevytrhneme celou zeleninu?“ můžete se zeptat. Je to proto, že ze zbývající části rostliny z ní vyroste nová. To je důvod, proč je název metody cut-and-come-again, protože v příštích třech až čtyřech týdnech přijdete znovu na další dávku připravených dětských zelených.

Často je to jen do druhého řezání, ale existují případy, kdy dosáhne třetího. Pokud se chcete dostat ke třetímu řezu, věnujte velmi pozornost a pečlivě se starejte o svoji zelenou. Vždy zajistěte, aby vaše rostliny byly zdravé a vlhké, a to postřikem zředěným organickým hnojivem.

Jak zjistit, že rostliny jsou hotové

Dokončeno v tomto smyslu je být zcela k ničemu, nebo už nemůže znovu růst. Jak jsem uvedl výše, maximální doba, kdy můžete své dítě sklízet zeleně, jsou tři. Když vidíte, jak vaše rostliny zeslábnou a zhnědnou, znamená to, že je musíte nechat jít.

Ale nevyhazujte oslabené rostliny. Mohou se proměnit v hnojivo pro vaši půdu. Místo toho, abyste je vybrali, je spojte do půdy a znovu zasaďte nová semena.

Tipy, jak zajistit, aby bylo vaše dítě zdravé zelené

Než budete moci sklízet zeleň, musíte se ujistit, že je zdravé. I když dosáhne svého dospělého období, stále je zbytečné, pokud vůbec nejsou zdravé.

Po zachování jejich zdraví můžete nyní určit, kdy sklízet zelenou malou skleník. Tady jsou kroky:

# 1 Zajistěte, aby byla půda zdravá

Než cokoli jiného, ​​vždy zkontrolujte stav půdy. Vzhledem k tomu, že pěstujete zeleninu svého dítěte v malém skleníku, mohlo by prostředí ovlivnit stav vaší půdy v tácku. Nejlepším druhem půdy pro dětskou zeleň je suchá, kterou můžete hladce hrabat.

Při pohledu na různé případy, kdy je půda příliš vlhká, má sklon hnilobit vaše semena. Naštěstí se skleníkem můžete regulovat teplotu a vlhkost uvnitř. Méně starostí s příliš vlhkou půdou není.

# 2 Poskytněte rostlinám živiny

Pro lidi jako my jsou to rostliny, na které se obracíme kvůli živinám. V jejich případě však dětské zelené vyžadují, aby pro jejich zdravý a zdravý růst byly prvky jako dusík, draslík a fosfor. Mezi těmito třemi se rostliny při svém růstu nejvíce spoléhají na dusík.

Nejlepším způsobem, jak dodávat dusík do kořenů dětských zelených, je hnojení půdy hnilobným zvířecím hnojem nebo hotovým kompostem. K tomu přidejte, jakmile se semena objeví, posypte nahoře kompost pro přidanou výživu.

# 3 Poskytování primárního a sekundárního krytí

Prominentní důvod, proč byste měli zvážit výsadbu uvnitř apolytunnelis pro řízenou teplotu. Pěstováním vaší zelené zeleniny uvnitř vám polytunnel již poskytl primární krytí. Sekundární kryt je to, co umístíte na misky s rostlinami, aby to urychlilo jejich růst a zlepšilo proces klíčení.

Baby greeny, které dobře rostou v malém skleníku

V této části pochopíme některé ze zelených plodů, které můžete sklízet v malém skleníku.

1. Kale

Kale je nejlepší pro celoroční výsadbu. Klíčí, když půda dosáhne 40 ° F nebo vyšší. Listová zelenina rychle roste uvnitř skleníku. Chcete-li zjistit, kdy sklízet kapusta, změřte výšku listů. Pokud dosáhnou čtyř palců, pak jsou připraveni na sklizeň.

2. Rukola

Tato zelenina se také nazývá raketa. Když je rukola vysazena venku, na jaře klíčí v nejchladnější půdě. Ale v malém skleníku jsou tato semínka zelené zeleniny zaseta dříve.

3. Salát

Nejdůležitější složkou každého salátu je salát. K dnešnímu dni existuje spousta odrůd s rozdíly v chuti, barvě a struktuře. Vezměte na vědomí, že při výsadbě salátu ve skleníku jsou některé druhy lepší než jiné.

<

Zelenina pro kojence se nejlépe vysazuje v kontrolovaném prostředí. Proto je apolytunnel jedním z nejlepších míst, kde je můžete opustit. Není tak těžké říci, zda je vaše zelená zelenina připravena ke sklizni, pokud se ujistíte, že jste se o ni velmi starali a čas od času kontrolujte její výšku.

Je to jednoduché a snadno sledovatelné. Stačí vědět, kdy sklízet malé zelené skleníky, abyste mohli sklízet to, co jste zaseli.