Jak zasadit Encore Azaleas. Nejlepší čtyřkrokový průvodce

Můžete se rychle naučit, jak zasadit azalky do čtyř jednoduchých kroků. Pokud je však budete rozmnožovat ve skleníku, můžete tyto rostliny rychle založit. Můžete začít zakořenit azalky uvnitř a zakořenit je a poté je pomocí následujících technik pěstovat venku.

Samotná sbírka přídavných azalek je rozsáhlá, takže skutečně najdete tu, která odpovídá vašim estetickým a správním požadavkům. Krása přídavných azalek ve srovnání s jinými azalkami však spočívá v tom, že mnohem lépe snášejí podmínky, jako je vystavení slunci. S náležitou péčí od výsadby po údržbu byste si měli užívat tyto rebloomující azalky po celá léta.

Jak zasadit Encore Azaleas pro začátečníky

Krok # 1. Příprava webu

Stejně jako výsadba jiných rostlin musí zahradník nejprve připravit nové místo, než rostliny přinese na místo. Pamatujte, že je ideální, aby rostliny neměly po příjezdu žádnou čekací dobu, protože byste mohli riskovat vysušení kořenů. Takže než cokoli jiného, ​​vykopejte díru asi 8 palců hlubokou a upravte půdu organickým materiálem.

Tím se zlepší plodnost a odvodnění lokality, aby se pomohlo vytvořit přídavné azalky. Měli byste také otestovat půdu na vašem webu, abyste věděli, jaké úpravy jsou nutné. Například mějte na paměti, že přídavné azalky prospívají v kyselé půdě.

Nakonec vyberte místo, které každý den přijímá přibližně 6 hodin slunečního světla. Je však ideální, aby rostliny odpoledne získaly stín, aby nedošlo k poškození rostlin. Poté přidělte mezeru mezi azalky výpočtem jejich požadavků na základě splatnosti.

Krok # 2. Odstranění kontejneru

Jakmile web připravíte, můžete rostliny opatrně vyjmout z kontejneru. Je to proto, že mezi zahradníky je běžnou praxí zahájit přídavné azalky v polytunnel, které jim pomohou množit se z množení. Jakmile dosáhnou správné velikosti, můžete je přesadit na zahradu s minimálním prostorem pro chyby.

Zahájení rostlin v polytunnel bude vždy výhodné, protože je pěstujete ve stabilním prostředí. To by mělo zaručit silné rostliny, které vydrží výzvy venku. Doplňkové azalky z jejich kontejneru můžete snadno odebrat klepnutím na jejich květináče a tím je uvolnit.

Při sklouznutí z hrnce se ujistěte, že držíte základnu kmene rostliny. Poté zkontrolujte zamotání kořenové koule a prsty uvolněte samotnou kouli. Díky tomu bude později pohodlnější rozložit kořeny v díře.

Krok # 3. Výsadba

Nejlepší čas na výsadbu azalek je během podzimu. Tímto způsobem budou zdravé a dostatečně zralé, aby rozkvetly do příštího jara. Pěstování je relativně přímé, protože je prostě umístíte do díry uprostřed rostliny uprostřed.

Zkontrolujte hladinu půdy, protože chcete, aby byl kořenový bal mírně nad ním. Šířka samotné díry by měla být dvakrát větší než hloubka, aby bylo možné předvídat růst vašich přídavných azalek. Jakmile zkontrolujete tyto požadavky, vyplňte a zpevněte oblast kolem rostliny, aby zůstala vzpřímená a stabilní.

Krok č. 4. Údržba

Voda a hnojivo

Posledním krokem pro výsadbu přídavných azalek je jejich zachování, aby se zajistilo založení do příštího jara. Silné sucho ovlivní výkonnost rostliny, proto vždy udržujte půdní vlhkost i během zimy. Můžete také mulčovat, abyste udrželi vlhkost a udrželi plevel na uzdě.

Jakmile je zaveden, pouze voda, pokud je to nutné, aby se zabránilo chorobám a houbovým infekcím. Musíte také pamatovat na mulčování od kmenů, abyste zabránili růstu plísní. A pokud jde o krmení, můžete hnojit po posledním mrazu.

Rovněž by bylo nejlepší hnojit po výsadbě hnojivem rozpustným ve vodě, které vašim rostlinám pomůže růst. Poté přihnojujte každé dva týdny během vegetačního období jako údržbu.

Umístění a ořezávání

Nezapomeňte chránit své rostliny, pokud je současný stav mimořádně větrný. Pokud se nacházíte v zónách výsadby 5 až 6, budete je muset vrátit na jaře během zimy, abyste je chránili před podnebím. Možná byste to měli zvážit při výsadbě venku a rozhodnout se udržovat azalky v polytunnelyearly-round.

Jinak se rostlinám bude dařit bez problémů a budou úspěšně plodit v zónách 6 až 9. Nakonec můžete být zvědaví, pokud potřebujete prořezávat přídavné azalky. Rostliny mohou těžit z prořezávání po každém období kvetení, ale mohou být také zbytečné, v závislosti na hustotě listů.

Běžní škůdci a problémy

Azalky Encore jsou náchylné k chybám krajek azalky a nočním černým vinicím. Jakmile si všimnete těchto škůdců, můžete je insekticidním mýdlem odstranit. Pamatujte, že čím rychleji tyto škůdce oslovíte, tím snazší bude jejich vymýcení.

Závěr

Pokud chcete pro svou jarní zahradu něco jedinečného, ​​zvažte přidání přídavných azalek do vaší kolekce květů. Můžete se rychle naučit, jak zasadit azalky ve čtyřech snadných krocích, a měly by být připraveny se pochlubit během následující sezóny.

Nejlepší strategií je nastartovat rostliny v polytunnelandu a přesadit je na podzim během podzimu. To zaručí vznik a prevenci nevýhod ve srovnání s přímým množením venku. Mějte na paměti ideální postupy a požadavky na umístění přídavných azalek a neměli byste čelit žádným problémům v jejich zdraví nebo kvetení.