Jak zablokovat Dianthus: 5 kroků, které potřebujete vědět

Vědět, jak zablokovat Dianthus, je prvním krokem k zajištění toho, aby vaše rostlina zůstala produktivní po celou dobu květu. Dianthus produkuje krásné jasně růžové, červené nebo levandulové květy během období květu, což z něj dělá jednu z oblíbených zahradnických rostlin, které rostou v jejich zahradách. Jakmile květiny vyrostou, některé květy zhnědnou a je důležité tyto utracené květiny odstranit.

Deadheading je proces odstraňování použitých květin z rostoucí rostliny. Hlavním účelem je podpořit aktivní kvetení kvetoucích rostlin dříve, než budou mít šanci vyprodukovat semena. Dalším důvodem je to, že udržování slepých uliček zlepšuje vzhled rostliny, protože Dianthus, který není oříznutý, má tendenci vypadat chaoticky a zarostle.

Deadheading Dianthus úspěšně

Některé rostliny Dianthus, v závislosti na kultivaru, mohou produkovat květ po celý rok, zatímco jiné mohou produkovat málo. Jedním z nejlepších způsobů, jak co nejlépe využít kvetení vaší rostliny, můžete pravidelně provádět slepou cestu. Vzhledem k tomu, že se Dianthus může znovu rozkvétat na každém stonku, může jeho zahlcení vyžadovat, aby to zahradníci dělali s opatrností.

Deadheading se obvykle provádí uprostřed sezóny. Je lepší provést slepou cestu, když již existuje velké množství utracených květin, než řezat utracené květiny jeden po druhém.

Zde je návod, jak můžete uvrhnout svoji rostlinu Dianthus do hlavy:

Krok 1. Zkontrolujte květy

Při slepém pokusu nejprve prohlédněte stonky před řezáním. Zkontrolujte, zda na stonku nejsou pupeny, protože je možné, že na jedné stonce může růst spousta květů. Poslední věc, kterou chcete, je odříznout pupeny a zabránit jejímu kvetení.

Krok 2. Ujistěte se, že jsou vaše nástroje čisté

Při slepém řezu musíte použít nůžky nebo nůžky, abyste na stonku provedli čistý řez. Než však nástroje použijete, ujistěte se, že jsou čisté, aby nedocházelo k šíření nemocí z jedné rostliny na druhou a aby bakterie, viry a houby nenakazily stonky rostliny. Chcete-li své nástroje vyčistit, sterilizujte je alkoholem nebo je otřete alkoholovými ubrousky.

Krok 3. Vystřihněte květiny

Zkontrolujte stonky, zda neobsahují pupeny. Pokud jsou přítomny pupeny, odřízněte květiny asi půl palce nad pupenem ve stonku. Pokud nejsou žádné pupeny, odřízněte těsně pod první sadou listů mrtvé květiny Dianthus. Stejný postup opakujte na ostatních stoncích rostlin.

Krok 4. Shromážděte použité květiny ke kompostování

Jakmile odstraníte všechny utracené květiny pro Dianthus, sbírejte je do tašky. Přeneste je na hromadu kompostu. Je důležité nenechávat je v oblasti, kde se nachází váš Dianthus, protože mohou přilákat škůdce a jiný hmyz.

Krok 5. Vyčistěte své nástroje

Jakmile skončíte se slepým chodem, je důležité očistit své nástroje alkoholem nebo alkoholovými ubrousky, než je vložíte zpět do kůlny. Tímto způsobem se můžete ujistit, že při příštím útoku na Dianthus budete používat čisté nástroje.

Další tipy pro květiny Dianthus

Péče o květiny Dianthus je extrémně snadná a pokyny jsou přímé. Zde je návod, jak se můžete snadno starat o své květiny Dianthus a zajistit, aby přežily:

Tip 1. Pravidelně je zalévejte

Rostliny pravidelně zavlažujte, zvláště když je půda suchá. V ideálním případě by rostlina měla být kvetena alespoň jeden palec každý týden.

Tip 2. Nakrmte je hnojivem

Aplikujte hnojivo s pomalým uvolňováním do půdy, kde jste zasadili Dianthus. Můžete také přidat lopatu kompostu. To bude stačit k celoročnímu krmení vašich rostlin Dianthus.

Tip 3. Nezapomeňte své rostliny zablokovat

Rostliny pravidelně zakrývejte, abyste podpořili kvetení.

Tip 4. Nevysazujte je do prostředí s vysokou úrovní vlhkosti

Rostliny Dianthus nemají rádi prostředí s vysokou vlhkostí. Nezapomeňte pěstovat svou rostlinu v oblasti s průměrnými klimatickými podmínkami.

Tip 5. Pamatujte, že musí být úplně slunce

Tyto rostliny milují plné slunce. Umístěte je na místo, kde mohou každý den přijímat alespoň 6 hodin slunce.

Tip 6. Vyberte správný druh půdy

Rostliny Dianthus potřebují dobře odvodňující půdu, jinak bude jejich stonek hnít. Půda by měla být také zásaditá, ne kyselá.

Pěstování Dianthus v hobby skleníku

Dianthus roste nejlépe při teplotách mezi 60 ° F a 70 ° F během dne a mezi 50 ° F a 60 ° F v noci. I když mohou snášet mrazy, je lepší je udržovat v interiéru uprostřed zimy, protože nebudou schopni přežít hluboké zmrazení. Proto mnoho lidí používá k pěstování rostlin Dianthus hobby skleníky.

Zde jsou některé z výhod pěstování Dianthus v hobby skleníku:

Prodlužte vegetační období dianthus

Jedním z mnoha důvodů, proč je hobbypolytunnel životaschopným místem pro výsadbu, je to, že v něm můžete pěstovat rostliny Dianthus po celý rok. Když je zima, můžete své rostliny Dianthus uložit dovnitř a ujistit se, že budou i nadále produkovat květiny.

Ochrana před ničivými chybami

Zatímco některé pěstované odrůdy Dianthus byly upraveny tak, aby odolaly napadení škůdci, některé druhy jsou stále náchylné k škůdcům. Karafiáty jsou pro jednoho běžného škůdce Dianthus a mohou svá vajíčka pokládat na listy rostliny, což může způsobit poškození. Hobbypolytunnelcan také slouží jako ochranná bariéra proti broukům, které mohou promarnit veškeré vaše úsilí v zahradnictví.

Ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Nepříznivé počasí může snadno vykořenit vaše něžné rostliny nebo zničit jejich strukturu a integritu. Díky hobbypolytunnelto, který vašim rostlinám poskytne vrstvu ochrany před silným větrem, silnými dešti, sněhem, plískanicí, krupobitím a jinými nepříznivými povětrnostními podmínkami, si můžete být jisti, že je zajištěna jejich bezpečnost.

Naučte se, jak Dianthusovi zabít hlavu

Nezáleží na tom, jestli plánujete prodat své rostliny Dianthus nebo je jen pěstujete jako koníček – musíte se naučit umrtvovat Dianthus, aby vám mohly dát takové květy, jaké jste vždy měli chtěl.