Jak vysoko by měl být namontován termostat

Vědět, jak vysoko by měl být termostat namontován, je možná ještě důležitější než jaký typ byste si měli koupit, protože výsledek určuje umístění zařízení.

Téměř, ne-li všechny, rostliny rostou v ideálním teplotním rozmezí. Počasí však nelze ovlivnit. To je důvod, proč se zahradníci rozhodnou přenést své plodiny do interiéru nebo do skleníků a rozvíjet se bez ohledu na roční období.

Abyste udrželi teplotu pod kontrolou, můžete využít zařízení zvané termostat. Můžete si svobodně vybrat z mnoha typů dostupných na trhu, ale doporučujeme vám zakoupit ty, které jsou dodávány se senzory prachu a vlhkosti.

Průvodce montáží termostatů do vaší zahrady

Typ termostatu, který byste měli použít, však není největším problémem. Místo toho je místo. Mělo by být instalováno na místě s nepřetržitým přístupem k teplotě v blízkosti rostlin, které monitorujete.

Co ovlivňuje odečty termostatu?

V závislosti na tom, kde instalujete termostat, se hodnoty teploty mohou lišit. Stejně tak vyšší oblasti nejsou tak teplé nebo chladné jako oblasti nižší. Jeho přesnost může ovlivňovat vystavení slunci, umělým zdrojům světla a dokonce i tepelným trubicím.

Cílem zde není kontrolovat teplotu místnosti, ale zóny, kde vaše rostliny rostou. Namontujte termostat ne na žádné místo v místnosti, ale zejména na střed. Poté jej nainstalujte co nejblíže plodinám.

Jak vysoko by měl být namontován termostat?

Kromě místa bylo také výše zmíněno, že záleží na úrovni zón. Proto, abyste byli co nejblíže přesné teplotě rostlin, namontujte termostat ve stejné výšce jako vaše cílové plodiny.

Pokud pěstujete různé rostliny, nemusíte zařízení odstraňovat a instalovat pokaždé, když měníte nebo přesouváte své plodiny. Namísto toho jej namontujte tak, aby bylo možné kdykoli upravit výšku termostatu.

Čemu je třeba se vyhnout při montáži termostatů?

Pokud mají vaše rostliny přímý přístup k slunečnímu teplu, neumísťujte termostat do blízkosti zdroje nebo okna. Místo čtení pouze teploty zóny rostliny se bude brát v úvahu také sluneční světlo.

Pokud není k dispozici žádná oblast mimo vysokou teplotu slunce, můžete místo toho použít kryty. Stínění termostatu přímou expozicí může pomoci zmírnit vnější interference.

Rovněž se vyhněte montáži termostatu v blízkosti žárovky nebo jiného umělého zdroje světla. Topné zařízení by také mělo být mimo zařízení. Stejně jako v případě přirozeného tepla se mohou také míchat s původními odečty.

Nenechávejte termostat příliš dlouho nezkoumaný. Stejně jako ostatní technologická zařízení se jeho výkon nakonec postupem času zhorší. Každoročně alespoň jednou zkontrolujte jeho přesnost a stav.

Může se také hromadit prach, což může ovlivnit provedení účelu termostatu. Kromě toho může vlhkost změnit výsledky, takže byste si také měli dávat pozor. Pokud váš termostat není dodáván se senzory pro tyto dva, zkontrolujte to ručně.

Pokud byste raději zařízení sami vyčistili, než abyste platili za další služby, mějte na paměti, že při manipulaci s částmi za krytem byste měli být citliví. K tomu můžete použít měkký kartáč nebo stlačený vzduch.

Nejlepší 4 výhody používání apolytunnelů pro vaše rostliny

Pokud jste se nepokusili pěstovat své plodiny ve skleníku, vážně přicházíte o výhody jeho používání, například:

Celoroční zahradničení

Tradiční zahradnické metody vám nedovolují vysazovat všechny druhy plodin po celou sezónu. Ale se skleníkem budete moci vysazovat různé druhy rostlin po celý rok, bez ohledu na roční období. Budete moci kontrolovat teplotu svého polytunnelandu, který začne vysazovat dříve nebo později v sezóně.

Více rostlin na výběr

Protože budete moci vysazovat celou sezónu, budete mít na výběr také více rostlin. Se skleníkem můžete pěstovat rostliny, které nepocházejí z vaší oblasti. Tyto uzavřené prostory obvykle poskytují vlhčí a teplejší prostředí ve srovnání s vaší zahradou. Toto nepřetržité teplo a izolace vám umožní pěstovat více zeleniny i exotických rostlin. Pokud rozumíte podmínkám růstu svých rostlin, budete podle toho schopni upravit svůj polytunne.

Rostou vaše rostliny déle

Jednou z nejvýznamnějších výhod skleníků je, že můžete prodloužit vegetační období svých rostlin. Se skleníkem můžete regulovat teplotní úrovně, vlhkost a další, aby vyhovovaly potřebám vašich rostlin. To vám umožní zasadit týdny nebo měsíce déle, než byste normálně měli na zahradě.

Zabraňte škůdcům

Skleníky také účinně chrání vaše rostliny před zvířaty a hmyzem. Krtci, jeleni, ptáci a jiní škůdci nebudou moci napadnout nebo sníst vaše rostliny.

Závěrečné myšlenky: Jak vysoko by měl být namontován termostat?

Nepochybně nesprávný výpočet toho, jak vysoko by měl být termostat namontován, ovlivňuje výsledky zařízení a celkový stav vašich zařízení. S tím bylo řečeno, ignorování tohoto kroku může být jistě fatální pro zdraví a stav vašich plodin.