4 účinné tipy, jak zastavit přikrývku v hromadění

Vlákna po celé vaší posteli a podlaze jsou skutečnou nepříjemností. Pokud to zažíváte, pravděpodobně vás zajímá, jak zastavit přikrývku; koneckonců je to nejpravděpodobnější, že deka je zdrojem nepořádku.

Praní v pračce je vynikající způsob, jak omezit žmolkování, ale musíte znát správný způsob, jak to udělat, pokud chcete snížit počet otravných vláken, která leží kolem. Nebojte se! Pokračujte v čtení, abyste se naučili postup přípravy deky pro pračku.

Jak mohu přestat zobrazovat reklamy?

Existuje mnoho způsobů, jak zabránit přikrývkám; jediným úlovkem je, pokud jste dostatečně odhodláni je udělat. Zde je několik tipů, jak této nepříjemnosti zabránit.

Kartáčujte přikrývku

Před praním je nejlepší otřít co nejvíce, aby volná vlákna neskončila v pračce nebo sušičce. K odstranění větších skvrn na vlákna můžete použít měkký kartáč. Buďte opatrní, abyste si náhodou nezničili deku.

Pokud máte pocit úzkosti ohledně jemnějších pilulek, můžete si najít čas a seškrábnout je pomocí žiletky. Opět buďte opatrní, abyste se vyhnuli slzám.

Zjistěte, co byste měli použít

Zkontrolujte, zda prací prostředek, který používáte, není příliš silný, protože by to mohlo způsobit větší poškození již vylučovaného materiálu – což by vedlo k většímu hromadění prášku. Při práci s dečkou na pilulky budete chtít použít jemné čisticí prostředky.

Pokud jde o další věci, které budete potřebovat, překvapilo by vás, jak může ocet pomoci jako čisticí prostředek. To platí také pro odstraňování uvolněných vláken z látek. Během cyklu máchání nalijte do náplně asi půl šálku bílého octa.

U bavlněných přikrývek se nedoporučuje používat aviváže. Aviváže mohou oslabit bavlněná vlákna a usnadnit jejich lámání, což má za následek uvolnění nití.

Během pracího cyklu používejte studenou vodu. Horká voda může způsobit větší rozrušení materiálu a tomuto se chcete co nejvíce vyhnout.

Při sušení buďte opatrní

Sušení zavěšením je efektivnější metodou pro vaši přikrývku. Pokud však musíte sušičku používat, nenechávejte ji po celou dobu suchého cyklu samotnou. Chcete často vyprázdnit lapač prachu po celý cyklus, abyste vlákna co nejvíce zlikvidovali. Pravidlem, které je třeba dodržovat, je novější přikrývka, tím častěji byste měli lapač prachu vyprázdnit.

Pokud se obáváte chuchvalců, které se hromadí při vyprazdňování lapače chuchvalců, existuje také řešení. Můžete zkusit použít sušicí kuličky, abyste přilákali vlákna, která by mohla být stále přilepená na dece. Pokud nemáte, měl by vám stačit šrot z manšestrové látky.

U volitelného hrotu můžete dokonce hodit čisté tenisové míčky, abyste během sušení načechrali deku.

Dodržujte zvláštní opatření

Abyste zabránili dalšímu hromadění po vyschnutí přikrývky, můžete pomocí elektrického holicího strojku odstranit veškerá slabá vlákna, která způsobí rozptýlení vláken. Alternativně jej můžete jemně otřít pemzou.

Pokud je vaše deka vyrobena z polyesteru, můžete získat sprejový škrob a hojně ho nanášet. Počkejte asi 2 minuty, než škrob uschne. To pomáhá posílit vlákna, aniž by byla příliš pevná.

Proč je moje hromadná deka?

Žmolkování je obvykle výsledkem tření. Kratší vlákna materiálu mají tendenci se navzájem třít až do bodu oslabení a zlomení. To se obvykle stává u nově zakoupených přikrývek, protože mohly podstoupit historii manipulace, než si jednu z regálů sundáte.

Dokonce i poté, co jste si koupili přikrývku, může být tření z praní nebo dokonce z pravidelného používání dostatečné k tomu, aby mělo za následek slabší vlákna. Nebojte se. Pokud budete postupovat podle výše použitých metod, nebudete očekávat, že ve vašem okolí uvidíte hodně chuchvalců.

Další věci, na které je třeba pamatovat, jak zabránit hromadné dece

I když nyní víte, jak správná příprava přikrývky na praní v pračce také snižuje žmolkování, stále existuje spousta tření. Z tohoto důvodu byste měli naplánovat rozumné praní deky v pračce.

Obecným pravidlem je, že deky by se měly umýt každé 1 až 2 týdny (pokud se používají často), aby nedošlo k oslabení materiálu. Pokud máte přikrývku, která se nepoužívá pravidelně, můžete ji místo toho prát každých několik měsíců.

Měli byste také poznamenat, že novější přikrývky mají tendenci více pilulky, jak již bylo uvedeno dříve, a měly by se umýt častěji, dokud nejsou malé nebo žádné známky žmolkování.

V takovém případě můžete dělat kompromisy ručním praním ve vaně nebo umyvadle. Ruční mytí způsobuje menší tření než mytí v pračce. Některé z výše uvedených metod můžete stále používat při mytí rukou, například ocet.

<

Pilulky a výsledné stopy vláken jsou obvykle ceny, které se platí za útulnou přikrývku. Naštěstí pro vás by metody uvedené v tomto článku měly být velmi užitečné při prevenci nadměrného hromadění.

Ať už ručně nebo strojem, budete i nadále potřebovat hodně trpělivosti při zacházení s uvolněnými vlákny. Stále to bude stát za to, když víte, jak zastavit přikrývku. Když je čas si deku umýt, ujistěte se, že jste důkladní pro čistší spací prostředí.