Jak vysazovat semena canna. Nejlepší čtyřkrokový průvodce

Pokud vás zajímá, jak zasadit semena canna, můžete podniknout čtyři kroky k úspěchu. Zatímco ne všichni zahradníci se rádi množí ze semen, rostliny hlíny vás nebudou bolet, aby vám rostly tímto způsobem. Budete si však dávat náskok tím, že ve skleníku začnete semena hlíny, abyste zajistili klíčení.

Můžete upravit podmínky v polytunnel, abyste zajistili klíčení a zakládání rostlin hlíny. Zkontrolujte specifické potřeby a požadavky kultivaru, který máte, a podle toho přizpůsobte polytunne. Po založení byste s touto jedinečně vypadající trvalou neměli mít žádný problém.

Komplexní průvodce pěstováním semen Canna

Krok # 1. Připravte semena

Předtím, než si budete přát si připravit semena hlíny, zajistěte jejich klíčení. To znamená, že chcete vyříznout otvor na semenném plášti. Pamatujte, že některá semena vyžadují klíčení, například vytvoření malého otvoru na vnějším krytu.

Můžete použít skalpel a poškrábat vnější kryt. Vytvoření otvoru usnadní vlhkosti dosáhnout semene uvnitř a podpoří klíčení. Poté musíte nakrájená semena canna umístit do misky s vodou.

Můžete začít umístěním semen do misky a poté nalít vodu asi na dva palce. Semena canna uchovávejte v této misce s vodou alespoň pět dní. Vodu však měňte každý den, aby byla čistá.

Krok # 2. Připravte kontejnery

Kromě samotných semen také chcete připravit nádoby na setí semen. Měla by stačit malá dobře odváděcí nádoba na každé dvě semena a později můžete rostliny pohodlně přesadit. Jaké médium funguje nejlépe pro semena canna?

Můžete použít rostoucí směs, ale někteří zahradníci také používají vermikulit pro pěstování semen hany. Chcete, aby médium zajišťovalo provzdušňování a znovu dobře vypouštějte. Počáteční směsi si můžete prohlédnout také ve své školce.

Krok # 3. Výsev a klíčení

Stejně jako při zakládání jiných semen rostlin budete mít prospěch z výsevu semen canna ve skleníku. Pamatujte, že klíčení by bylo pohodlnější v kontrolovaném a stabilním prostředí a je snazší dosáhnout v interiéru. Iowa State University doporučuje setí v interiéru v polovině nebo na konci února.

Semena canna nemusíte zasévat hluboce, ale mělo by stačit jejich nastavení a přitlačení na povrch média. Chcete je však zakrýt alespoň ¼ palcem vermikulitu, abyste podpořili klíčení. Více tedy můžete předpokládat, že pro jejich vývoj je také nezbytná vlhkost, proto také zamlžujte médium.

Krok č. 4. Údržba

Polytunnel bude praktický, pouze pokud budete udržovat podmínky v interiéru. Například semena canna budou dobře růst, když je teplota kolem 65 až 70 ° F během dne a 60 ° F v noci. Náhlé změny a extrémní teploty ovlivní klíčení.

Vlhkost je rozhodující pro klíčení. Chcete nádobu zalévat a nechat ji odtéct. Poté vermikulit a mlhu v případě potřeby vždy zkontrolujte.

Hrnce můžete také přikrýt plastem, než je umístíte někam na teplo, a semena hlíny by měla vyklíčit po jednom až dvou týdnech. Po vyklíčení odstraňte kryt, který pomáhá s vlhkostí, a umístěte sazenice pod pěstební světla ve skleníku. V tomto okamžiku čekáte, až se dostatečně zvětší na přesazení do jednotlivých nádob.

Nezapomeňte je však po uplynutí nejméně deseti dnů vytvrdit a poté je trvale přesadit venku, jakmile pomine nebezpečí mrazu.

Přesazování sazenic Canna

Jak již bylo zmíněno dříve, je důležité mladé rostliny canna vytvrdit, než je přesadíte na trvalé místo v zahradě. Jemně je nechte aklimatizovat na sluneční světlo na chráněném místě a každý den prodlužte jejich trvání. Poté si v kalendáři zkontrolujte datum mrazu.

Hrnce můžete připravit tak, že je namočíte přes mělkou nádobu pro snazší vyjmutí. Tím se zabrání poškození kořenů a snadnějšímu oddělení rostlin, pokud jsou v kontejneru dvě. Při výsadbě musíte udržovat vlhkost, která vám pomůže se založením, a můžete po týdnu hnojit zředěným tekutým hnojivem 10-10-10.

Obecná péče

Ideální umístění pro kanóny by mělo poskytovat alespoň čtyři hodiny světla a můžete také upravit půdu pro výsadbu. Zahradníci často přidávají kompost a poté na jaře hnojí, aby podpořili produkci květin. Zalévání bude také prospěšné pro tyto rostliny, ale přizpůsobte se klimatu, abyste zabránili nadměrnému nebo nedostatečnému zalévání.

Postupem času můžete odstranit vybledlé květiny, abyste prodloužili kvetení vašich rostlin hlíny. Jakmile samotná rostlina v průběhu času přestala produkovat květiny, musíte stonky a listy oříznout, pokud již nefunguje slepá hlava. Zahradníci také snižují na konci podzimu, aby podpořili kvetení v létě.

Závěr

Pokud máte rostliny hlíny, můžete zvážit jejich zahájení ze semen. Naučit se vysazovat semena canna je relativně jednoduché a můžete tento proces zjednodušit do čtyř kroků. Snad nejdůležitějším krokem je zde důležitost přípravy semen a použití apolytunnelto pro zajištění klíčení.

Před zasetím do interiéru budete muset poškrábat malý otvor na plášti semen a semena nejprve namočit do vody. Poté vtlačte semena na vermikulit a zajistěte půdní vlhkost a konzistentní vnitřní teploty. Semena by měla vyklíčit za týden a můžete je aklimatizovat na přesazení.