Jak vypěstovat begónie ze semen pomocí 3 snadných kroků

Příprava, výsadba a údržba by vám měla pomoci pochopit, jak úspěšně vypěstovat begónie ze semene. Tato snadná pokojová rostlina, kterou nazval Extension University of Vermont Extension, je vhodná pro začátečníky, takže byste se neměli nechat zastrašit při jejím množení ze semen. Kromě toho můžete použít skleník pro spouštění begónií ze semen, abyste zajistili, že získají ideální podmínky růstu bez výkyvů.

Pamatujte, že semena, bez ohledu na typ rostliny, mohou být pro začátek obtížná, protože jsou náchylná k poškození v důsledku nepředvídatelných podmínek. Můžete však těžit ze začátku begónií ze semen, protože možnosti výběru k růstu jsou rozsáhlé. Šíření begónie ze semen je také efektivní, ale cenově dostupná volba, zvláště pokud máte existující rostliny, ze kterých můžete semena získat.

Jak snadno vypěstovat begónie ze semen

Příprava

Stejně jako při shromažďování semen calibrachoa je třeba zkontrolovat, zda semenné lusky začínají vysychat květy begónie. Sklizte lusky, než se rozdělí, což můžete udělat sami na kousku papíru. Tímto způsobem můžete papír složit do trychtýře a nasypat semínka na nádobu.

Semena nechte týden zaschnout a pomocí dvou papírů oddělte plevy a semena. Pokud nemáte existující rostliny, z nichž byste semena mohli získat, můžete vždy zkontrolovat spolehlivé zdroje. Americká společnost Begonia Society doporučuje použít počáteční fond, pokud již jste členem.

Výsadba

Použití semen je pohodlný způsob, jak získat nové druhy begonií. Chcete však odložit výsev až do března, protože včasné zahájení může zabránit růstu stonku, protože sazenice se zaměřují na tvorbu hlíz. Této nevýhodě v produktivitě se můžete vyhnout použitím apolytunnel, abyste zajistili optimální klima a světlo pro jejich růst.

K výsadbě semen begónie nezapomeňte použít čisté a nové zásobníky na sazenice. Desky předem vydezinfikujte, abyste předešli plísňovým chorobám, a používejte pouze sterilní zeminu pro zalévání semen. Pěstování begonií ve vnitřních prostorách však může používat bez půdy směs doporučenou univerzitou ve Vermontu.

Když je zaséváte na médium, nezakrývejte je půdou a ujistěte se, že mají určité mezery. Místo toho misku přikryjte čirým plastem, abyste udrželi prostředí sterilní a udrželi vlhkost a vlhkost. V závislosti na odrůdě budou begónie klíčit týdny až měsíce, protože mají mírný růst.

Někteří zahradníci si všimli klíčení do pěti dnů, zatímco jiným trvalo měsíce, než rostly.

Údržba

Ve skleníku bude také snadné použít rostoucí světlo, jako jsou fluorescenční žárovky, které podpoří silný růst. Americká společnost Begonia Society zdůrazňuje jasné světlo jako požadavek na vytvoření zdravých sazenic pro přesazení a úspěšnou dospělost. Doporučení pro světlo je nechat je rozsvícené po dobu 14 hodin ve vzdálenosti 6 palců od vrcholu kontejneru.

Jaká teplota je však ideální pro begónie? Pamatujte, že begónie je mrazuvzdorná od zón 8b do 11. Proto by ideální teploty pro ně byly mezi 62 ​​až 72 ° F. Poté udržujte půdní vlhkost bez nadměrného zavlažování a nejlepší způsob, jak to udělat, je nalít vodu pod podnos, aby půda prosakovala.

A co hnojení? Begony můžete příležitostně krmit zředěným rozpustným hnojivem a kromě toho při startování použít zalévací směs. Později přesuňte sazenice do jejich jednotlivých zásobníků, když vyrostou dva nebo tři pravé listy.

Kdy transplantovat begónie ze semen

Vaše tvrdá práce z přípravy, výsadby a údržby bude marná, pokud nebudete studovat specifika transplantace begónie. Jak již bylo zmíněno dříve, růst pravých listů je známkou toho, že můžete transplantovat begónie. Při zvedání rostlin a jejich oddělování však buďte šetrní.

Stejně jako všechny rostliny je zásadní, aby se vaše begónie nejprve přizpůsobily počasí. Začněte tím, že necháte své sazenice zůstat venku několik hodin denně, což zvyšuje dobu, kdy jsou teploty teplejší s nocí nad 50 ° F. Pokud vaše rostliny nevykazovaly známky potíží, můžete je zasadit do zahrady v částečném stínu bez rizika šoku z transplantace.

Běžné problémy při pěstování begonií ze semen

Použití rostoucího světla by mělo zabránit rozvoji dlouhonohých sazenic. Na druhou stranu, zahradníci, kteří zapomněli na sterilizaci semen a sadby, riskují růst řas na svých begóniích. A konečně, správné zavlažování by vám mělo pomoci vyhnout se vysychání a tlumení, proto vždy každý den kontrolujte vlhkost půdy.

Závěr

Begonias jsou jednou z nejlepších rostlin vhodných pro začátečníky, které můžete mít na zahradě. Ale pokud chcete mít čas od času jiné begónie, chcete se naučit, jak pěstovat begónie ze semene. Příprava, výsadba a údržba by vám měla pomoci zajistit úspěch až do přesazení.

Začněte tím, že sbíráte semena nebo je kupujete ze spolehlivého zdroje a poté použijte sterilní podnos s půdou pro zalévání semen. Můžete také použít apolytunnel k udržení ideálních podmínek růstu, jako je teplota a rostoucí světla pro vaše begónie. Poté, co pomine nebezpečí mrazu, můžete své sazenice pomalu vytvrdit, než je přesadíte do zahrady.

Správné postupy hospodaření by celkově měly zabránit běžným problémům, jako je tlumení, vysychání, růst řas a dlouhonohé sazenice. Ujistěte se, že jste zkontrolovali podmínky svých begonií a ujistěte se, že jste v souladu s jejich optimálními rostoucími požadavky.