Jak úspěšně zablokovat Phlox

Když se naučíte, jak zablokovat phlox, musíte vzít v úvahu dvě úvahy. Vědí, kdy nasadit phlox a metodu samotného headheadingu. Navíc stojí za zmínku, že péče o floxy nezačíná množením a končí slepou cestou.

Musíte také pamatovat na to, že každý trénink, který každý den děláte pro phlox, je důležitý pro to, aby se jim dobře dařilo. Vzhledem k tomu, že phlox je velká skupina trvalek, bylo by nejlepší znát konkrétní požadavky na péči o vaši rostlinu. A aby byla péče pohodlnější, zvažte jejich umístění v tunelu, aby se udržely ideální podmínky pro tyto nádherné kvetoucí rostliny.

Komplexní průvodce o tom, jak zablokovat phlox

Kdy použít phlox do slepé uličky

Univerzita ve Vermontu doporučuje zaslepení po rozkvětu vašich rostlin a jakmile uvidíte vybledlé květy. Toto načasování je také ideální, protože odstranění použitých květů pomůže kontrolovat populaci floxů tím, že jim zabrání v setí. Možná budete chtít zablokovat co nejdříve, pokud vaše chladné období přijde pozdě.

Tímto způsobem si můžete vychutnat nepřetržité kvetení zdravých květin, protože letní sezóna se blíží ke konci. Svou odstávku můžete také načasovat podle toho, kdy chcete druhý květ. Například pokud váš flox kvetl v polovině července, můžete počátkem srpna zaschnout, což by mělo vést k dalšímu květu před koncem srpna.

Jak správně zafixovat phlox

Neexistují žádné speciální triky, pokud se jedná o phlox. Pokud máte zkušenosti s jinými kvetoucími trvalkami, můžete použít stejné techniky. Například začněte stříhat vybledlé květinové klastry malými nůžkami.

Čtvrtina palce nad formujícím se pupenem na stonku by měla být tam, kde řezáte. Můžete také snížit celou stonku květu, pokud všechny pupeny vybledly, aby se podpořil nový růst uprostřed sezóny. Prostor, kde se stonek vynořuje z rostliny, je ideálním místem pro řezání.

Poté, co jste odstranili všechny stonky a květiny, nezapomeňte je vyhodit, abyste předešli chorobám. Je lepší je kompostovat, abyste se vyhnuli riziku plísňových spor, které mohou infikovat phlox. Pamatujte, že tato rostlina je náchylná k vývoji padlí ze špatně zlikvidovaných použitých stonků a květů.

Proč Deadhead Phlox?

Podle univerzity na Floridě by odříznutí listů a odstranění použitých květů mělo podpořit druhé kvetení po rozkvětu. To také pomůže vytvořit hustší růst a, jak již bylo zmíněno, zabrání setí. Zabránění floxům v usazování semen prodlouží vystavení květů, protože se zaměřují na kvetení, a praxe také udržuje jejich zdravý a uklizený vzhled.

Jak pečovat o Phlox po celý rok

Obecně můžete péči o phlox zjednodušit udržováním vlhkosti půdy. Proto v létě musíte své rostliny pravidelně zalévat, zejména pokud má vaše oblast každý týden déšť méně než jeden centimetr. Jakmile přijde jaro, nezapomeňte přidat kompost a mulč, abyste zabránili vysychání půdy a zároveň udržovali plevel na uzdě.

Musíte však také znát určité rozdíly v péči o roční a trvalé floxy. Například vytrvalým floxům se daří dobře na plném slunci a bohaté a úrodné půdě. Na druhou stranu, roční phlox může vyžadovat větší zalévání, ale přesto dává přednost bohaté půdě a slunnému umístění.

Roční phlox také neroste zpět, takže je lepší ho vytáhnout v zimě. Poté můžete v zimě snížit listy vytrvalých floxů a mulčovat, protože by měly každý rok dorůst. Některé druhy floxů, jako je vysoký flox, také těží z odříznutí po prvním mrazu na podzim.

Co dělat s Dying Phlox?

Plísňové nemoci jsou nejčastějším viníkem zažloutnutí a sušení floxů. Možná to je důvod, proč je péče o zalévání zásadní, aby se zabránilo jejich šíření a zabránilo se vytvoření prostředí, které je možné pro růst plísní. Můžete zvážit pěstování v polytunnelasovém dešti, které může podporovat plísňové choroby, zejména při špatné cirkulaci vzduchu a infikované půdě.

Udržování čistoty, odstraňování úlomků, správné rozestupy a dělení zarostlých floxů by mělo pomoci předcházet nemocem. Můžete si také vybrat oblast s mírně kyselou půdou a na plné slunce pro podporu zdravého růstu. A když už mluvíme o tom, hnojivo s pomalým uvolňováním by mělo podporovat zdravé kvetení a energičtější rostliny.

Celkově by prevence byla nejlepším řešením při dobývání umírajících phloxů. Pokud jste však viděli příznaky nemocí, mohlo by být lepší vykopat infikované rostliny, abyste zabránili šíření problémů. Mrtvou část můžete také rozřezat a ošetřit fungicidem nebo insekticidem, v závislosti na zdroji nemoci.

Závěr

Jednou z věcí, které chceme pro kvetoucí trvalky, jako je phlox, je mít rozšířenou květinovou show. Chcete-li to provést, musíte se naučit, jak správně zafixovat phlox. Je to rozumně snadná metoda údržby, která slouží k odstranění použitých květů, jakmile si je všimnete.

Poté stonky a květiny bezpečně zlikvidujte, abyste zabránili houbovým chorobám, jako je padlí. Tato jednoduchá praxe údržby nejen podporuje prodloužené období kvetení nebo druhé kvetení. Pomáhá také udržovat vaše rostliny uklizené a zabránit jim v usazování semen.