Jak transplantovat třapatky. Nejlepší dvoustupňový průvodce

Naučit se, jak přesazovat koneflowery ve dvou jednoduchých krocích. Krása koneflowerů nekončí jen u samotných květů, ale podle toho, jak jsou odpouštějící, pokud jde o jejich pěstování. Zahradníci by se neměli cítit zastrašováni při přesazování a změně uspořádání koneflowerů na zahradě.

Ti, kdo používají apolytunnel k pěstování třapatek, mohou mít při transplantaci náskok. Nezapomeňte, že klíčem k úspěšné transplantaci je pěstování energických rostlin, které zvládnou přechod lokality. Toho lze ve skleníku dosáhnout snadno, protože stabilní podmínky nezatěžují koneflowery.

Jak přesadit třmeny, aby byl zaručen úspěch

Krok # 1. Příprava webu

Předtím byste chtěli připravit místo pro vaše transplantace třapatky. Udělejte to před vykopáním rostlin, abyste zabránili vysychání. Coneflowers nejsou vybíraví, pokud jde o web, ale stojí za to pamatovat na jejich ideální rostoucí prostředí.

Ideální umístění

Třapatkám se daří dobře v zónách 3 až 9, což vám poskytne představu o podmínkách, které jsou pro tyto květiny nejlepší. Pokud vaše oblast zažije kruté zimy, budete mít větší šanci na úspěšné pěstování koneflowerů ve skleníku. Pamatujte, že koneflowery preferují horké počasí, zejména při výrobě květin.

Na zahradě vyberte oblast, která je plně slunná. Možná budete muset upravit půdu organickou hmotou, ale třapatky by měly tolerovat půdy s nízkou úrodností. Přesazujete však rostliny na novém místě, takže by mělo být úrodné.

Kvalita půdy

Někteří zahradníci obdělávají půdu kompostem a pomalu se uvolňujícím hnojivem. Zemina by měla být také dobře odvodněná, ale jakmile se třapatky vytvoří, mohou přežít sucho. Je jen důležité si pamatovat podmínky zmíněné pro vyšší šanci na přežití vašich transplantací.

Krok # 2. Kopání a výsadba

Odstranění a vykopání hrnce

Druhým a posledním krokem pro přesazování koneflowerů je vykopání sazenic a jejich vysazení na místo. Zde je nutné zdůraznit jemné vyjímání sazenic z nádoby. Užitečnou technikou je držet stonku blízko půdy a vytáhnout ji z květináče.

Také nechcete nechat koneflowery čekat příliš dlouho, protože by mohly vyschnout. Proto v místě vykopejte díry s odstupem tří stop od sebe. Hloubka by mohla být dvojnásobek průměru předchozího kontejneru na sazenice, aby bylo možné předvídat kořeny vašich rostlin

Výsadba a údržba

Chcete, aby byla půda na stejné úrovni jako část stonku, která se připojuje ke kořenům. Před zasazením rostlin do díry musíte také uvolnit nečistoty v kořenovém balu. Poté coneflowers stabilizujte vyplněním mezery zeminou a poklepáním na místo.

Po výsadbě transplantace důkladně zalévejte, abyste jim pomohli usadit se a mulčovat kolem rostlin pro zadržování vody. Nemusíte však neustále zalévat koneflowery, protože nechcete podporovat hnilobu. Před zaléváním zkontrolujte, zda je půda suchá, aby nedošlo k ponechání rostlin ve stojaté vodě.

Dělicí šišky

Podle Clemson University můžete koneflowery rozdělit každé tři až čtyři roky. Tato technika není jen užitečnou metodou šíření pro koneflowery, ale musíte ji také udělat jako součást údržby. Znalost transplantace koneflowerů je také později pomůže rozdělit.

Jaro vs. podzim

Nejlepší čas pro rozdělení koneflowerů je na jaře nebo na podzim. Koně jsou náchylné k přerůstání a přeplnění na svém místě, zejména na jaře. A toto období je pro divizi vynikající, je to, že přesazení nově rozdělených koneflowerů bude mít rychlejší čas na to, aby se usadili.

Na druhou stranu, dělení na podzim je výhodné pro kopání rostlin kvůli listové formě shluku. Díky tomu je také pohodlnější odstraňovat části, které vegetační období nepřežily. Nejlepší by však bylo v létě se nikdy nerozdělovat, protože kvůli produkci květin nemají dostatek energie na zakořenění.

Kdy byste neměli rozdělovat a přesazovat koneflowery?

Přesněji řečeno, přesazování za horkých a suchých letních podmínek vystaví rostliny riziku stresu. Pokud není zamračený den nebo pokud nemůžete poskytnout ochranu před slunečním teplem, nikdy v létě nedělte ani nepřesazujte koneflowery.

Jak transplantovat divize

Tento článek dříve pojednával o tom, jak přesazovat třapatky, ale týká se sazenic, které jste začali ve skleníku. Měli byste také vědět, jak správně transplantovat divize, abyste zajistili přežití svých koneflowerů. Chcete-li tak učinit, začněte kopat kolem rostliny hluboko ve vzdálenosti 6 palců.

To usnadní vytažení rostliny bez poškození kořenů. Poté chomáč nakrájejte na části a odstraňte mrtvé části. Každá sekce by měla mít průměr přibližně 8 palců, aby bylo zajištěno, že se jim daří, a můžete je přesadit ve vzdálenosti 12 palců.

Závěr

Můžete spustit coneflowers v polytunnelor nebo je šířit z divizí. Musíte však vědět, jak správně přesazovat koneflowery, abyste zajistili, že zapustí kořeny a nebudou stresováni. Metoda je jednoduchá a můžete ji zjednodušit na přípravu místa a kopání a výsadbu.

Vyberte dobře odvodňující a úrodné místo, které je plné slunce, a opatrně odstraňujte koneflowery z květináče nebo země. Nakonec je podle toho rozmístěte a po výsadbě polévejte, abyste jim pomohli usadit se.