Jak se zbavit těžařů listů: 7 užitečných tipů

Je nesmírně důležité vědět, jak se zbavit listových horníků, protože tito škůdci mohou způsobit vážné poškození rostlin, pokud jim to dovolíte.

Horníci listů jsou červí nebo larvální stádium hmyzu, který se živí mezi spodním a horním povrchem rostlinných listů. Mohou výrazně snížit hodnotu úrody, takže byste měli vědět, jak se jich správně a efektivně zbavit.

Proč je těžba listí těžba zabít

Těžba listí je náročné zabíjet, protože jedí vnitřní listy rostlin. Obvykle se vyskytují na keřích, keřích a listnatých stromech, jako je osika, jilm, topol a hloh.

Postřik rostlin pesticidy by mohl pomoci. Účinek však nemusí trvat tak dlouho, protože tato metoda pokrývá pouze povrch listu.

Jak se zbavit listových horníků

Organické a přírodní metody fungují nejlépe při nakládání s listovými horníky, takže nečekejte, až na listech rostlin najdete zakroucené tunely. Pokud se chcete zbavit nezletilých listů, postupujte co nejdříve podle těchto rad, abyste své rostliny zachránili dříve než později.

Tip č. 1: Zlikvidujte infikované listy

Odlomte infikované listy a uložte je do koše. Měli byste také zkontrolovat nové transplantace, zda nevykazují známky aktivity listových horníků. Existují dva způsoby, jak se vypořádat s těžaři listů při nových transplantacích: vrácení rostlin do školky nebo odstranění infikovaných listů.

Tip č. 2: Stiskněte listy

Jakmile si všimnete začátku bílých vlnovek, měli byste listy rostliny zmáčknout, abyste zabili larvy. Mačkáním listů získáte potěšení ze zabíjení listových horníků, aniž byste se jich museli dotknout.

Tip č. 3: Použijte pasti plodiny

Pastí se rozumí rostliny, které vypadají atraktivně pro škůdce. Pěstujte pastviny poblíž, abyste zabránili zamoření listových horníků rostlinami. Některé z nejlepších pastevních plodin jsou sametové listy, orlíček a jehňata.

Tip č. 4: Používejte bariéry

Můžete použít černé plastové nebo plovoucí kryty řádků, abyste zabránili listovým horníkům v napadení vaší zahrady. Plast zabraňuje zralým larvám padat do půdy a kopat do ní, čímž narušuje jejich životní cyklus.

Na druhou stranu plovoucí kryty řádků zabraňují dospělému hmyzu samicím přistát na rostlinách a snášet vajíčka. Konce a boky krytů musíte připevnit k zemi, aby se zabránilo vniknutí hmyzu.

Tip č. 5: Vypusťte prospěšný hmyz

Ve své zahradě můžete vypustit užitečný hmyz, jako je Diglyphus isaea, abyste zabíjeli listové horníky. Je to parazitická vosa, která bodá a paralyzuje listové horníky. Samice položí vajíčka do blízkosti listového horníka a násadové larvy sežerou ochrnutého hostitele.

Tip č. 6: Použijte lepivou past

Lepkavé pasti jsou potaženy lepidlem. Karty jsou buď umístěny na držáku tyčinek, nebo zavěšeny ve skleníku. Dospělí se zaseknou na lepidle, zabrání jim v páření a snášejí vajíčka.

Tip č. 7: Postříkejte rostliny neemovým olejem

Neemový olej je obecný pesticid, který můžete použít k řízení aktivity listových horníků. Pesticid zabije dospělé mouchy a larvy. Pesticid však musíte aplikovat ve správný čas. Pokud nastříkáte rostliny příliš brzy, pesticid nebude účinný.

Abyste dosáhli výsledků, musíte pesticid aplikovat často, jednotně a důsledně. Neemový olej naruší životní cyklus listových těžařů a zabrání jim v dospělosti. Může se však také stát, že v zahradě zabijete přátelskou faunu, takže buďte opatrní.

Proč byste se měli snažit pěstovat své plodiny, květiny a jiné rostliny ve skleníku?

Pěstování rostlin v apolytunnelis je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro své rostliny udělat. Mnoho zahradníků je však stále na plotu, protože si myslí, že skleníky jsou drahá investice. Zatímco tam jsou skleníky se skleněnými stěnami od podlahy ke stropu, některé jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, které určitě zapadnou do vašeho rozpočtu.

Zde je několik důvodů, proč byste měli zkusit pěstovat rostliny ve skleníku:

Ochrana před škůdci a většími zvířaty

Mšice, červi zelí, listoví těžaři, červi, hlodavci, krtci, jeleni a další škůdci a zvířata by rádi ochutnali vaše rostliny. Budou žvýkat na vaše listy, květiny a plody, což způsobí, že růst bude zakrnělý. Udržováním rostlin uvnitř apolytunnel je udržujete v bezpečí před těmito škůdci a zvířaty. Můžete dokonce přidat síto nebo lapač, který vaše rostliny dále ochrání.

Chraňte své rostliny před špatným počasím

Špatné počasí, jako jsou bouřky, silný déšť, silný vítr a extrémní teplo, mohou vaše rostliny snadno poškodit. Pěstování rostlin uvnitř apolytunnel je udržuje v bezpečí před živly a umožňuje jim růst zdravě a silně.

Regulace teploty

Se skleníkem budete moci řídit teplotu uvnitř bez ohledu na počasí venku. Můžete si přizpůsobit svůj polytunneland včetně topných nebo chladicích systémů. Tímto způsobem budete moci upravit teplotu podle toho, co vaše rostliny potřebují.

Závěrečné úvahy o tom, jak se zbavit listových horníků

I když je důležité vědět, jak se rychle zbavit listových horníků, neměli byste být agresivní svým přístupem. Koneckonců, je mnohem rozumnější postavit na vaší zahradě bariéry a uvolnit prospěšný hmyz, který může zabít listové horníky.