Jak se starat o Bacopu. 3 faktory úspěchu

Existují tři důvody, jak zvládnout péči o bacopu. Je však nutné zdůraznit znalost konkrétního typu bacopy, kterou pěstujete, abyste přizpůsobili podmínky a postupy údržby vhodné pro daný druh. Pěstování a péče o bacopu je nicméně obecně snadné, takže lze tuto rostlinu považovat za vhodnou pro začátečníky.

Ti, kteří mají apolytunnelcan, také využívají jeho výhody při péči o bacopu. Pamatujte, že při péči o jakoukoli rostlinu bude stabilní prostředí, které apolytunneloffers nabízí, vždy výhodné pro zachování jejího zdraví. Zahradník bude muset pouze zaznamenat požadavky závodu, aby zajistil úspěch.

Jak se starat o Bacopu pro začátečníky

Umístění

Prvním faktorem pro zajištění štěstí vašich rostlin bacopa je poskytnout jim ideální místo pro pěstování. Můžete pěstovat bacopu v polytunnel pro začátečníky, protože bude pohodlnější je udržovat za stabilních podmínek. Bez ohledu na to by pro bacopu byla nejlepší oblast s částečným sluncem nebo stínem.

Bacopa by měl dobře prospívat při přijímání ranního slunce, ale nechcete dlouhodobé vystavení ostrému slunci. Částečný stín by byl nejlepší, ale pokud rostete ve skleníku, zajistěte nějaké světlo. Ti, kteří rostou v jejich domovech, mohou také chovat bacopu v okenní krabici, ale mějte na paměti, že bacopa má tendenci se rychle šířit, zejména v nádobách.

Když už mluvíme o šíření, očekávejte růst vašich rostlin bacopa. Chcete se ujistit, že poskytujete dostatek prostoru pro jejich vývoj, a můžete se na to připravit tím, že budete znát zvyky odrůdy bacopa, kterou máte. Obecně se mohou během jedné sezóny rozšířit až na dvě stopy, ale některé mohou dosáhnout až čtyř stop, takže je možná budete muset časem oříznout v nádobách.

Voda a hnojivo

Stejně jako při zalévání a krmení jakékoli rostliny se také chcete naučit specifické potřeby rostliny bacopa, kterou pěstujete. Lze však tyto postupy zjednodušit na základě obecného ideálního stavu rostliny bacopa. Pokud je například místo a podnebí teplejší a suchší než obvykle, můžete předpokládat, že rostliny potřebujete více zalévat.

Pamatujte, že bacope se daří ve vlhké a dobře odvodňující půdě, takže je pro péči nutné zajistit, aby byly dobře hydratované. Udržování rostlin hydratovaných zajistí zdravé a konzistentní květy. Nedostatek dostatečného množství vody může způsobit vadnutí a dokonce zastavení kvetení, ale nadměrné zalévání vás také vystavuje riziku hniloby.

Vždy pamatujte na zalévání rostlin bacopy a před tím zkontrolujte horní palec povrchu. Pokud jde o krmení, můžete hnojit jednou za měsíc a po celou sezónu jako součást péče. To pomůže při produkci květin a udrží půdu bohatou pro zdraví rostlin.

Ochrana proti škůdcům

Dalším faktorem, který musíte mít na paměti, je to, jak zvládnete škůdce na vašich rostlinách bacopa. Například nejběžnějším hmyzem, se kterým se v bacope setkáváme, jsou mšice. Prevence bude vždy lepší než léčba, proto zajistěte řádnou hygienu a přidělte karanténní prostor pro nové rostliny.

Jakmile uvidíte mšice, můžete k ošetření rostlin bacopa použít neemový olej. Je však nutné zdůraznit dodržování etiket na insekticidech, aby nedošlo k poškození rostlin. V některých případech můžete dokonce řešit populaci mšic jednoduchým postřikem vodou.

Kromě škůdců by měla obecná údržba prostředí a pečlivost při krmení a zalévání předcházet problémům, jako je hniloba a plísňové choroby. Vždy zkontrolujte teplotu, vlhkost, cirkulaci vzduchu a vzdálenost mezi vašimi rostlinami. Celkově rostliny bacopa nemají rozsáhlý seznam závažných chorob, pokud se o ně důsledně staráte.

Jak propagovat Bacopu

Postupem času si také můžete z vaší rostliny odnést řízky a připravit novou bacopu. Na konci léta si můžete vzít odřezky z koncových ročních bacopas a zasadit je do hrnců se směsí písku a rašeliny. Zajistěte vlhkost půdy a zakryjte nádoby plastem, aby se usnadnilo usazování.

Hrnce můžete umístit někam jasně, ale mimo přímé sluneční světlo. Polytunnel by byl také vynikající pro spouštění řízků bacopa, aby byly chráněny před drsnými teplotami. Růst kořenů můžete očekávat do čtyř týdnů a poté, co pomine nebezpečí mrazu, na jaře mladé rostliny znovu vysaďte venku.

Závěr

Jednou z nejlepších rostlin na pěstování kontejnerů je bacopa a můžete si také vybrat z odrůd, které budou vyhovovat vašemu prostoru. Naučit se, jak pečovat o bacopu, je dokonce bez stresu, pokud budete mít na paměti tři faktory. Například zkontrolujte umístění, pokud je optimální pro podmínky pěstování odrůdy, kterou pěstujete.

Vaše postupy řízení, jako je krmení a napájení, také hrají významnou roli v celkovém zdraví a produkci květu vaší bacopy. Udržujte půdu vlhkou a dobře krmte své rostliny bacopa. Jediným možným problémem při pěstování bacopy jsou mšice.

Jejich zamoření můžete vždy zabránit tím, že budete mít na paměti své každodenní postupy. Více vám může prospět pěstování bacopy v polytunnel, abyste zajistili stabilní prostředí. Díky tomu bude méně pravděpodobné, že dojde k chorobám, které jsou běžné v kolísajících podmínkách prostředí.