Jak přimět maminky, aby znovu kvetly: 5 tipů, jak vás vidět

Pokud chcete vědět, jak přimět maminky, aby znovu rozkvetly, musíte to se zdokonalováním svých zahradnických dovedností myslet velmi vážně. Možná už víte, že květiny rostlin odmítají růst, když se blíží konec vegetačního období rostliny. Budete však rádi, když víte, že existují způsoby, jak to obejít.

Bližší pohled na maminky

Maminky, nebo jinak známé jako chryzantémy, přicházejí v různých barvách, velikostech a tvarech okvětních lístků. Bez ohledu na kultivar však nikdo nemůže tvrdit, že si nemůžete pomoci, ale chcete vidět jejich květy po delší dobu.

Bohužel, vydrží jen s blížícím se podzimem a dokud sezóna nepřechází na zimu. Ještě větší škoda je, že existují případy, že maminky nekvetou, když by měly, nebo nevydrží tak dlouho, jak by měly.

Jak povzbudit kvetení maminek

Obecně platí, že maminky nejsou náročné na své potřeby, což z nich dělá rostliny s nízkou údržbou. Lidé to však často berou jako signál, že jejich zanedbávání je v pořádku, což by se nemělo stát. Pokud chcete, aby kvetly, věnujte jim pozornost.

Četné možné důvody mohou vysvětlit, proč vaše maminky nekvitnou během doby, kterou od nich očekáváte. Jedním z nich je, že tyto rostliny mají tisíce odrůd, takže některé kvetou rychleji a dříve než jiné.

Existuje však také šance, že jste udělali něco špatně, nebo vaše úsilí při jejich pěstování nestačilo. Nemusíte se o ně starat každou hodinu dne, ale potřebují vhodné světlo, vodu, hnojiva a prořezávání.

5 nezbytných tipů, jak přimět maminky, aby znovu kvetly

Jste připraveni nechat své krásné maminky znovu kvést? Chcete-li začít na této vzrušující cestě, nezapomeňte na následující tipy:

Tip č. 1: Dobře je krmte a zalévejte

Prvním a možná nejúčinnějším tipem je dobře se starat o své maminky. Pokud chcete, aby ten květ vydržel co nejdéle, dobře je nakrmte a poskytněte tolik vody, kolik vyžaduje.

Tip č. 2: Zbavte se uschlých květin

Pokud chcete povzbudit květiny, které teprve dorůstají, odstraňte ty, které uschly. Vzhledem k tomu, že mrtvé květy nemůžete obnovit, ať už je to cokoli, raději jim zabráňte zbytečně konzumovat živiny, které mají být pro nový růst.

Tip č. 3: Přidejte mulčování

Jejich květiny budou spát jako zimní tkalcovské stavy, ale můžete rozšířit květy přidáním mulče. Ty slouží jako ochrana před sníženou teplotou, která je pro matky smrtelná.

Tip č. 4: Při nákupu si vyberte silné maminky

Pokud se chystáte koupit maminky, musíte zaručit, že si ze zřejmých důvodů vyberete alespoň silnou. A protože se jim daří v teplých teplotách, nedávejte je na místo, které má sotva přístup k slunečnímu světlu.

Tip č. 5: Ujistěte se, že je nepřezimujete

Nepřeplňujte maminky, ale nedovolte, aby půda vyschla. Udržujte ji vlhkou tím, že ji zaléváte, než se země vyprahne. Můžete je také namočit do mělké vody nebo na několik hodin zcela ponořit, než je znovu vytáhnete.

Hlavní výhody pěstování rostlin ve skleníku

Pěstování rostlin uvnitř apolytunnelis je jedním z nejlepších rozhodnutí, jaké jste kdy mohli učinit. Kromě toho, že jim poskytuje ochranu, kterou potřebují před neustálou hrozbou sezónních škůdců, nechtěnými zvířaty a špatnými povětrnostními podmínkami, vám polytunnelgardening také nabízí více příležitostí k zesílení vaší zahradní hry. Zde jsou některé z nejlepších důvodů, proč byste měli vyzkoušet pěstování rostlin v mini, hobby nebo poloprofesionálním skleníku:

Vaše rostliny rostou za nejlepších podmínek

Pěstování rostlin v uzavřeném prostoru znamená mít svobodu přizpůsobit své pěstitelské prostředí podle jejich jedinečných potřeb. Můžete například libovolně upravit úrovně teploty, vlhkosti a světla, aby vaše rostliny dobře prospívaly.

Nebudete se muset starat o terénní úpravy

Na rozdíl od tradičního venkovního zahradnictví, kde musíte své rostliny pěstovat přímo ze země, vám polytunnelgardening umožňuje pěstovat je v nádobách, které můžete volně pohybovat a uspořádat podle svých představ. Se zahrádkářstvím se můžete konečně rozloučit s nákladnými výdaji na terénní úpravy.

Budete moci prodloužit vegetační období svých rostlin

Vzhledem k tomu, že apolytunnel je kontrolované prostředí, umožňuje vám pěstovat určité druhy rostlin, které nepocházejí z vaší oblasti. Nezáleží na tom, zda žijete v oblasti, kde je většinou chladné podnebí, protože v uzavřeném prostoru budete schopni udržovat konstantní úroveň teploty. To je dobrá zpráva pro každého, kdo vždy chtěl mít celoroční tropickou oázu ve svém vlastním dvorku!

Pěstujete si vlastní jídlo

Jednou z nejlepších věcí na posunu topolytunnelgardeningu je to, že vám poskytuje řadu příležitostí k pěstování vlastního jídla. Přemýšlejte o tom, kolik peněz ušetříte za nákupy potravin! Navíc si můžete být jisti, že si vy a vaše rodina užíváte čerstvé produkty, které nejsou kontaminovány toxickými chemikáliemi a pesticidy.

Závěr

Poté, co budete postupovat podle správných metod, jak přimět maminky, aby znovu kvetly, si můžete být jisti, že květy, které se zastaví, se dostaví okamžitě. Klíčem je údržba a pravidelná kontrola, proto by mělo být vaší prioritou dodržování rutiny.