Jak barvit orchideje modře. 2 snadné způsoby

Můžete se rychle naučit, jak barvit orchideje modře dvěma jednoduchými způsoby. Ponoření a infuze jsou důvěryhodné techniky pro změnu barvy orchidejí. Koneckonců, modré květy jsou přirozeně velmi vzácné, díky čemuž jsou modré orchideje vyhledávanější v zahradách a sklenících.

Je smutné, že je těžké chovat modro zbarvené orchideje a dokonce i orchideje Vanda jsou blíže fialové barvě. Chcete-li dosáhnout poutavých modrých orchidejí, pěstujte své rostliny v Polytunnel, abyste zajistili kvalitní květiny. Poté vyzkoušejte dvě níže uvedené metody a experimentujte s koncentracemi barev, dokud nedosáhnete modré barvy, kterou hledáte.

Návod, jak barvit orchideje modrou

Existují dvě hlavní techniky k barvení orchidejí na modro. Pokud chcete použít řezané květiny, je vhodná metoda ponoření. Na druhé straně mírně pečlivá metoda infuze poskytuje uspokojivější výsledek kvůli tomu, jak distribuuje modrou barvu v orchideji.

Ponoření

Ponoření je nejjednodušší způsob, jak barvit orchideje modře. Pokud jste obeznámeni s umíráním tulipánů a růží, můžete při barvení orchidejí použít podobnou techniku. Použijte řezané bílé květy orchidejí doplněné stonky a ponořte je do barevné vody.

K vytvoření řešení pro ponoření můžete použít potravinářská barviva rozpustná ve vodě. Množství použitého barviva bude určovat intenzitu barev vašich výsledných modrých orchidejí. Ale co když nechcete k barvení používat řezané květiny?

Výsledek by bohužel nebyl tak příjemný, kdybyste tuto techniku ​​provedli se živými orchidejemi. Kořeny těchto květů koneckonců moc dobře neshromažďují vodu. Pokud se vám však podařilo úspěšně barvit živé orchideje na požadovaný modrý odstín, může to být dlouhodobý výsledek.

Infuze

Pokud se rozhodnete barvit orchideje modře pomocí infuze, můžete dosáhnout uspokojivějšího výsledku. Tato technika je na trhu běžná při vytváření orchidejí modrého motýla. Můžete je snadno odlišit, protože vzdušné kořeny vykazují postupnou modrou barvu a v stopce je místo, které dostalo infuzi.

Infuzní technika barvení orchidejí spočívá v tom, že pomocí jehly přímo vstříknete barvivo do stonku květu. Vytvoříte malou díru, abyste vytvořili cestu ve stonku rostliny pro injekci injekční jehly. Pro tuto metodu však budete používat speciální barvivo.

Bude trvat 24 hodin, než orchideje změní barvu, a pro dosažení nejlepších výsledků použijte čerstvé pupeny orchidejí, které ještě nekvitly. Chcete-li zalepit otvor, který jste právě vstříkli, musíte jej také zakrýt voskem. Výsledek vypadá přirozeněji, ale stojí za zmínku, že k úspěšnému naplnění orchidejí je zapotřebí praxe a dokonce i pomoc profesionála.

Chcete použít správné barvivo a zajistit, aby se dobře distribuovalo v květu. V opačném případě riskujete poškození orchidejí nesprávnou injekcí. Celkově je infuze techničtější, ale poskytuje uspokojivější výsledek.

Co se stane, když se obarvené orchideje znovu rozkvétají?

Obarvené orchideje a jejich výsledné modré květy jistě vyniknou v každé zahradě. O tyto rostliny ve skleníku jste se však starali a byla by škoda, aby se po barvení poškodily. Pokud jste provedli výše uvedené metody, co se stane s orchidejí, když rebloomuje?

Nejlepší květy pro barvení jsou ty bílé, a když vaše rostliny vydávají nové květy, budou také bílé. Vynikající technikou pro získání čerstvých květů v modré barvě by bylo barvení květin ve fázi pupenu. Neočekávejte však, že barva bude stejně intenzivní.

Jak se starat o obarvenou orchidej

Barvení orchidejí není přirozený proces. Můžete tedy očekávat, že díky nim budou rostliny citlivější na podmínky prostředí. Například kolísání světla a teploty může způsobit poškození snadněji než dříve.

Apolytunnelcan pomáhá udržovat vaše obarvené orchideje vypadat živé a zdravé, protože udržuje životní prostředí. Ve skutečnosti neexistují žádné jedinečné postupy, které musíte udělat pro obarvené orchideje. Je třeba jen zdůraznit, že jsou náchylnější k environmentálním změnám.

Postarejte se o své obarvené orchideje stejným způsobem jako o jakoukoli orchidej. Teplota a vlhkost by neměly být extrémní a rostliny by měly být dobře hydratovány. Pokud jste se rozhodli vyluhovat orchideje, nezapomeňte po vstříknutí barviva díru voskem zakrýt.

Závěr

Pokud jste někdy viděli modrou orchidej, pravděpodobně vás napadlo pěstovat je sami. Pravda za těmito jedinečnými květinami však spočívá v tom, jak barvit orchideje modře pomocí dvou metod. Je to překvapivé, ale modrá barva není mezi květinami běžná, zejména u orchidejí.

To vede k vynálezu ponoření a infuze k barvení bílých orchidejí do modra. Můžete dokonce barvit orchideje v jejich fázi budování, takže nové květy budou mít světlejší modrou barvu. Řezané květiny jsou ideální pro ponoření, zatímco čerstvé pupeny orchidejí dobře reagují na infuzi.

Uvědomte si však, že obarvené orchideje budou vyžadovat pozornou péči, protože tento proces je činí náchylnějšími ke změnám prostředí. A pokud se rozhodnete aplikovat rostliny sami, buďte velmi opatrní, aby nedošlo k poškození rostliny. Pomocí apolytunnelvytvoříte silné rostliny, které budou dobře zacházet s barvením a mohou poskytnout konzistentní prostředí pro ochranu obarvených rostlin.