Jak přidat Mycorrhizae do půdy. 3 Nejlepší faktory

Můžete se naučit, jak přidat mykorhizy do půdy, když vezmete v úvahu tři faktory, a tento článek se jimi bude podrobněji zabývat později. Pamatujte, že jako zahradník musíte vždy usilovat o objevování různých technik, jak zlepšit prostředí svých plodin a rostlin. Pochopení toho, jak přidat mykorhizy do půdy, vám umožní sklízet mnoho výhod v zahradě a ve skleníku.

Co dělají mykorhizní houby pro vaše rostliny? Pro začátečníky podporuje vztah mezi těmito dvěma organismy lepší příjem minerálů a vody rostlin. Při přidávání mycorrhizae však musíte znát metodu, načasování a úvahy. Možná budete také muset najít druhy mycorrhizae, kterým se ve vaší lokalitě bude dařit nejlépe.

Jak správně přidávat mykorhizy do půdy

Metoda

Prvním faktorem, který musíte zvládnout při přidávání mykorhiz do půdy, je samotná metoda. Proces je poměrně přímočarý a nepotřebujete k tomu žádné nástroje ani vybavení. Primárním konceptem, který si musíte pamatovat, když se naučíte přidávat mykorhizy do půdy, je kontakt mezi kořeny a houbami.

Vyberte formulaci

Mykorhizní očkovací látka může být v různých formulacích, kterými jsou granule a prášek. Proto je můžete použít na různé způsoby, které vyhovují vaší pěstitelské praxi v zahradě nebo ve skleníku. Mykorhizy můžete také přidávat do půdy v různých fázích pěstování rostlin.

Vyberte fázi růstu

Například můžete při setí semen přidat formulaci do seťového lůžka nebo do zeminy. Můžete jej také otřít přímo na kořenový bal během výsadby nebo přesazování. V opačném případě můžete jen hodit nějaké do výsadbové díry.

Vyberte postup pěstování

Další metodou přidávání mykorhiz do půdy je použití zavlažovacího systému, kořenového dipu nebo porézního média. Sodding může být také vynikajícím způsobem, jak přidat mycorrhizae smíchané s vodou před nebo po položení drnu. Stejná směs bude fungovat také v případě, že rostliny jsou již vysazeny nebo vstříknou formulaci do kořenové zóny zavedené rostliny.

Načasování

Druhým faktorem při přidávání mykorhiz do půdy je načasování aplikace. Jak již bylo řečeno, mycorrhizae můžete přidat v různých fázích růstu pomocí správné metody aplikace. Dobrou zprávou, že nemáte konkrétní načasování, je, že produkty můžete používat bez ohledu na aktuální životní cyklus vašeho závodu.

Nejvýhodnější doba pro ošetření rostlin nebo půdy je však během nejranější části růstu rostliny. O těchto obdobích můžete uvažovat jako o výsevu nebo při zakládání rostlin z transplantací nebo množení. Kromě spouštění rostlin ve skleníku představují tato načasování také ideální příležitost k využití výhod mycorrhizae.

Frekvence

Další výhodou při ošetření půdy mykorhizami v rané fázi růstu rostliny je, že nebudete potřebovat tolik produktů, kolik byste potřebovali v pozdějších fázích. Je to proto, že půdy, kterou budete používat, je také méně. Více si pamatujte, že některým rostlinám, jako jsou letničky, se daří pouze s jednou aplikací.

Nejlepší je však provést svůj výzkum, abyste vytvořili optimální interval opakování pro vaši zahradu nebo skleník. U některých rostlin, zejména u rostlin s delšími životními cykly, může být nutné opětovné použití. To bude také pravda, pokud rostlina v určitém okamžiku vyžaduje opětovnou výsadbu.

Pamatujte, že tyto houby nejsou volně žijící, což znamená, že smrt rostliny bude také znamenat jejich smrt. Symbiotický vztah mezi rostlinou a houbami zůstane po celou dobu jejího života, což bude diktovat opětovné použití.

Úvahy

Sazby

Nyní, když máte pochopenou metodu a načasování, je třeba zdůraznit význam dalších úvah v mykorhizních aplikacích. Například byste měli vědět, kolik mycorrhizae použít na vaše rostliny. Stejně jako u jakéhokoli jiného produktu, který používáte na zahradě, pečlivě kontrolujte sazby štítků a dbejte na to, abyste je dodržovali.

Někteří zahradníci mají běžnou mylnou představu, že aplikace nad doporučenou míru bude mít také větší dopad. Bude to však jen zbytečný podnik, protože elektrárna použije pouze to, co potřebuje. Pokud budete postupovat podle doporučení, budete pravděpodobně těžit z toho nejlepšího.

Podmínky prostředí a místa

Při použití mycorrhizae mohou vysoké teploty kolem 140 ° F hub zabít. Ve své pěstitelské praxi můžete používat fungicidy, takže si dávejte pozor na produkty, které nepoškodí mykorhizy.

Více si přejete dávat pozor na fosfor. Na rozdíl od určitých fungicidů nebo vysokých teplot samotný fosfor nezabije mykorhizy. Vysoká hladina fosforu však zpomalí vztah mezi rostlinou a houbami.

Závěr

Věděli jste, že můžete snadno využít symbiotického vztahu mezi houbami a rostlinami? Proces učení, jak přidávat mykorhizy do půdy, je relativně jednoduchý, pokud si uvědomíte tyto tři faktory. Nejprve pochopte metodu a zvolte správnou aplikační techniku ​​pro svůj režim.

Zadruhé, najděte ideální načasování přidávání mykorhiz v raných fázích růstu rostliny. A konečně, rychlost a podmínky prostředí a lokality mohou ovlivnit výkon nebo dokonce zničit samotné houby. Celkově by pochopení těchto tří faktorů mělo pomoci naučit se, jak úspěšně přidávat mykorhizy do půdy.