Jak používat Thuricide pro vaši zahradu

Pravděpodobně vás zajímá, jak používat thuricid pro vaši zahradu a jak to funguje. Možná jste slyšeli, že jiní zahradníci doporučují používat Bacillus thuringienis (Bt) nebo častěji thuricid ve formě kontroly škůdců. Čtěte dále a dozvíte se více o Bt pro hubení škůdců.

Co je Bacillus Thuringiensis?

Bt je bakterie, která se nachází v půdě. Má jedinečné vlastnosti, díky nimž je účinný při hubení škůdců, zejména vůči hmyzu, který žere list. Škůdci požírají thuricid, který reaguje na sliznici jejich žaludku.

Nebudou se moci krmit celé hodiny, což způsobí, že zemřou od hladu. Kurstaki je nejběžnější kmen Bt, díky kterému je účinný při zabíjení škůdců, kteří se živí jehličkami a listy, jako jsou housenky.

Bt obsahuje účinnou látku (krystalický protein), která dokáže potlačit škůdce. Po konzumaci paralyzuje trávicí trakt hmyzu a ony umřou hlady. Kmen Kurstaki se primárně zaměřuje na housenky, jako jsou kukuřičné vrtáky, listové válce, rajče rajských jablíček a zelí. Novější kmeny mohou nyní zabíjet komáry a mouchy.

Co si musíte pamatovat

Nyní, když víte, co je Bacillus thuringeinsis, musíte o Bt vědět ještě další věci, než je budete používat ve své zahradě.

Přečtěte si pozorně štítek

Je velmi důležité si přečíst štítek, protože pokud vaše zahrada nemá škůdce pro Bt, nemusíte ji používat. Je důležité si uvědomit, že thurcidní produkty jsou specifické, pokud jde o hmyz, který mohou nebo nemohou zabít. Stejně jako jiné druhy pesticidů může být hmyz imunní z důvodu nadměrného používání.

Další věc, kterou si musíte pamatovat, je, že thuricid ovlivňuje pouze hmyz, který pesticidy skutečně konzumuje. Nezáleží na tom, jestli nastříkáte thuricid na plodiny poté, co se larvy dostanou do ovoce nebo zeleniny. Čas je zásadní, proto své rostliny pravidelně kontrolujte.

Jak aplikovat thuricid

Představte si Bacillus thuringeinsis jako antibiotika; příliš mnoho z toho může vést k odporu. Jinými slovy, pokud nad thuricidem nadužíváte, nakonec by to už na housenkách nebo jiném hmyzu nefungovalo. Abyste zajistili, že váš thuricid bude i nadále účinný při zabíjení těchto otravných tvorů, používejte jej opatrně.

Thuricid obvykle přichází ve dvou formách: tekutý a práškový. Většina zahradníků dává přednost použití tekutého roztoku, protože má nad produktem větší kontrolu. Při míchání roztoku nezapomeňte postupovat podle pokynů na lahvičce.

Přeneste směs do malé lahvičky s rozprašovačem a opatrně ji nastříkejte na postiženou část rostliny. Aplikujte směs na listy – ujistěte se, že máte vrcholy a spodní strany tam, kde jedly housenky. Není nutné stříkat silný povlak, takže se ujistěte, že thuricid nekape.

Nakonec byste neměli očekávat okamžité výsledky. Může trvat dny nebo týdny, než ve vaší zahradě poklesne počet housenek. Nastříkejte postiženou část každých 10 dní (nebo cokoli, co je uvedeno v pokynech), dokud se problém nevyřeší.

Proč potřebujete hobby skleník?

Pokud chcete své rostliny dále chránit před škůdci a dalšími faktory, které by jim mohly ublížit, možná budete chtít zvážit pořízení hobby skleníku. Pokud jste stále na oplocení, je zde několik důvodů, proč investovat do smallpolytunnelje skvělé rozhodnutí:

Chrání vaše rostliny před škodlivým hmyzem

Můžete snížit riziko přilákání škůdců tím, že je umístíte do mini skleníku. Housenky, mšice, hlodavci, svišťi a další hmyz a zvířata by rádi kořistili na vašich listech a plodinách. Kromě toho je udržování v apolytunnelalkoho také chrání před určitými nemocemi, které by jim mohly ublížit.

Je to skvělé pro zahradníky bez velkého prostoru pro práci

Pokud jste chtěli ponořit prsty do zahradnictví, ale nemáte dostatek místa, je hobbypolytunnel skvělou alternativou. Malé skleníky jsou obvykle vysoké jen šest stop. Pokud je to pro vás příliš velké, existují i ​​menší a můžete si je umístit na balkony, paluby, terasy nebo dokonce na desky stolu. Navíc nabízí stejné výhody jako skleník běžné velikosti.

Své plodiny můžete začít vysazovat dříve

S mini skleníkem můžete regulovat teplotu uvnitř, což vám umožní zasadit brzy, ještě předtím, než začne ve vaší oblasti chladné období. Jakmile se počasí oteplí, můžete své rostliny přesadit zpět do své zahrady a očekávat dřívější sklizeň.

Chrání vaše rostliny před nepředvídatelným počasím

Mini skleníky jsou skvělé pro udržení jemných rostlin mimo led, mráz, sníh, silný vítr a silné deště. Můžete je umístit do hobbypolytunnel, dokud se počasí neohřeje, a poté je můžete přesadit zpět do své zahrady.

Sečteno a podtrženo, jak používat thuricid pro vaši zahradu

Pokud je vaše zahrada zamořená hmyzem, jako jsou housenky, červi zelí, listí, kukuřičná ušní červ a další, může být účinným řešením naučit se používat thuricid pro vaši zahradu a skutečně jej používat proti tomuto otravnému hmyzu. Nejen, že je efektivní, ale je to také ekologická alternativa škodlivých pesticidů. Před použitím jednoho se ujistěte, že víte, jak přesně jej použít k dosažení optimálních výsledků.