Jak pěstovat rajčata v mini polytunnel

Zjistěte, jak pěstovat rajčata v minipolytunnel při výsadbě a údržbě, a každý rok získáte čerstvou zásobu této lahodné a zdravé ovocné zeleniny. Bez ohledu na váš dostupný prostor vám minipolytunnel zajistí, že vašim plodinám bude dobře prospívat. Pěstování rajčat bude také snazší pro začínající zahradníky využívající mini skleník.

Další skvělá věc na rajčatech ve skleníku je, že můžete každý rok zasít na podzim a na jaře pro střídání dvou plodin. Při správném plánování, kdy pěstovat rostliny a starat se o ně v mini skleníku, můžete s minimálním úsilím sklízet mnoho výhod. Rajčata však nejsou pro líné farmáře, proto si přečtěte níže tipy pro produktivní mini skleník.

Jak pěstovat rajčata v minipolytunnel pro úspěch

Jaké odrůdy rajčat získat pro mini skleník?

Než začnete s výsadbou, je nutné se poučit o odrůdách rajčat vhodných pro mini skleník. To zaručí úspěch, protože podmínky v tunelu podporují jejich růst a produktivitu. Ale protože rajčata dobře prospívají na slunci, vynikající teplo uvnitř polytunnelalkoholu vás již zvýhodňuje.

Podle University of Massachusetts Amherst by polytunnelfarmers nikdy neměli používat odrůdy polních rajčat, protože kvůli své adaptabilitě nebudou dobře vydávat. Chcete použít nizozemské hybridní neurčité odrůdy, protože jsou výslovně vyšlechtěny pro produkci polytunnel. Výrobci polytunnel doporučují pro mini skleník Ailsa Craig, Black opal, Capprica, Ferline a Sungold.

Jak pěstovat rajčata v mini skleníku?

Dvě plodiny vs. jedna plodina

Při pěstování rajčat v mini skleníku vyberte, zda chcete pěstovat dvě plodiny ročně nebo jednu plodinu ročně. Státy jako Mississippi mohou mít systém dvou plodin, kde můžete sázet na jaře a na podzim. U systému s jednou plodinou je to obvykle na jaře, protože ve většině oblastí jsou horká léta.

Půdní kultura vs. hydroponie a réva vs. keře

Další věc, kterou je třeba se rozhodnout, je, zda chcete pěstovat rajčata v minipolytunnel pomocí půdní kultury nebo hydroponie. První používá půdní půdu, zatímco ve druhé rozvíjíte kořeny v umělé půdní směsi. Jakmile si vyberete svůj výrobní systém, je nejlepší pěstovat rajčata jako révu pro minipolytunnel, protože rostoucí keře vyžadují větší prostor.

Jakmile se rozhodnete pro svůj systém pěstování a produkce, můžete semena vysadit na zásobník na osivo. Vyberte si oblast v polytunnel, která není zasažena přímým slunečním zářením, ale je stále teplá. Udržujte kompost vlhký, ale nikdy jej nepřeplňujte, abyste předešli chorobám.

Jakmile se sazenice objeví, přemístěte podnos do světlé oblasti a počkejte 60 dní, než je zaléváte. Je to vynikající způsob, jak zjistit, zda můžete rajčata vysadit venku, nebo zda jsou připravena na zalévání v polytunnelif, pokud jsou vysoká nejméně 6 až 8 palců. A konečně, abyste zajistili, že se vašim rostlinám v mini skleníku dobře daří, udržujte ideální teploty na 70 až 80 ° F ve dne a 60 až 65 ° F v noci.

Jak se starat o rajčata v mini skleníku?

Zalévání

Rajčata potřebují hodně vody, ale nadměrné zalévání může také způsobit problémy. Další častou chybou zahradníků je, že nezalévají kořeny, ale voda shora může způsobit nemoci a škůdce. Četnost zalévání obecně závisí na tom, zda je půda suchá.

Krmení

Nejlepší způsob, jak poznat hnojivo pro vaše rajčata, je otestovat půdu. Poté, co znáte potřebné živiny, můžete hnojit, až se ovoce blíží své konečné velikosti, a po sklizni. Poté krmte, abyste zabránili spálení.

Větrání a vlhkost

Kromě teploty je důležité udržovat vlhkost mini skleníku mezi 60 a 70 procenty. Tímto způsobem můžete snížit riziko nemocí a také zlepšit opylování. Vždy zkontrolujte ventilaci a seřiďte ji podle venkovní teploty.

Plevel a škůdci

Mulčování a fumigace mohou regulovat plevel v mini skleníku. Pamatujte, že neexistují žádné herbicidy určené pro použití tunelů. U škůdců v mini skleníku může řádná hygiena a dohled zabránit chybám.

Jaké jsou doprovodné rostliny pro rajčata v mini skleníku?

Svůj minipolytunnel můžete využít výsadbou rajčat s doprovodnými rostlinami. Doprovodná výsadba je vynikající a spolehlivý způsob, jak ušetřit místo a mít rostliny, které budou navzájem těžit. Při správném plánování můžete pěstovat jiné plodiny s rajčaty a zabránit výskytu škůdců.

Například bylinky jako fenykl a kopr odradí škůdce, ale také přitahují užitečný hmyz, jako jsou berušky. Jiné rostliny, jako je máta, dokonce pomáhají zlepšit zdraví a chuť rajčat. Pokud chcete esteticky příjemný mini skleník, nechtíky také dělají skvělé sousedy s rajčaty.

Závěr

Pokud chcete čerstvý přísun zdravých a lahodných rajčat, zvažte jejich pěstování v mini skleníku. Není to ohromující naučit se pěstovat rajčata v minipolytunnel, protože to lze rozdělit na výsadbu a údržbu. Mnoho univerzitních rozšíření také nabízí příručky, které zahradníkům pomohou při produkci rajčat.

Proč mini skleník? Díky své velikosti můžete snadno udržovat a sledovat vnitřní podmínky, abyste podpořili růst plodin. Navíc je to nejlepší pro začátečníky, kteří se nechtějí nechat zahltit chovem rajčat.