Jak pěstovat Dianthus v květináčích ve 2 snadných krocích

Naučit se pěstovat dianthus v květináčích ve dvou snadných krocích vám umožní mít tyto nádherné karafiáty i bez velkého otevřeného prostoru. Navíc je můžete začít v Polytunneland uspořádat sbírku květin v květináčích s látkovými květináči. Později můžete rostliny dianthus, které jste vypěstovali, použít v jiném uspořádání jako podestýlku.

Než budete pokračovat v článku, stojí za zmínku, že dianthus zahrnuje mnoho rostlin a můžete si vybrat z letniček, dvouletek a trvalek. Také by bylo nejlepší vybrat vhodnou odrůdu nebo kultivar pro vaši pěstitelskou zónu. V opačném případě použijte apolytunneland a upravte prostředí na ideální stav vašich rostlin.

Jak úspěšně pěstovat Dianthus v květináčích

Krok # 1. Příprava média a webu

Rozhodujícím faktorem pro zajištění zdravého růstu dianthu je médium, které si vyberete. Chcete úrodnou, křídovou a poněkud vlhkou půdu s neutrálním pH. Tyto vlastnosti se však mohou měnit v závislosti na tom, jaký dianthus máte, protože některé druhy preferují kyselou půdu, zatímco jiné mají jiné požadavky.

Více možná budete potřebovat specifický substrát, který poskytne živiny, které vaše rostliny dianthus potřebují. Chcete-li mít obecnou představu, zahradníci se rozhodnou pro něco s mulčováním kůry nebo přírodní hlíny. Perlit a rašelina by také měly zlepšit kvalitu média.

Kam byste měli umístit hrnce? Používání polytunnel pro květináče Dianthus vám dává výhodu, protože struktura je chrání před drsným podnebím, jako je vítr a déšť. Oblast by však měla být slunečná, aby vytvářela barevné a voňavé květy dianthus.

Krok # 2. Výsadba a údržba

Ideální doba pro výsadbu dianthus je na jaře nebo na podzim, abyste se ujistili, že nebezpečí mrazu pominulo nebo že ještě nedorazilo. Vždy zkontrolujte očekávaná data mrazu, abyste mohli umístit ochranu nebo začít v případě potřeby v tunelu. K zasetí semena jemně vtlačte do květináče a udržujte vlhkost po celou dobu klíčení.

Květy Dianthus nakonec vyvinou semena, která můžete sbírat z rostlin v květináčích. Na druhou stranu můžete nechat semena spadnout do země, pokud jsou v zahradě, a budou dobře růst bez velké pomoci.

Napájení a krmení dianthu v květináčích

Každá odrůda dianthus se bude lišit v požadavcích na zálivku a hnojení, proto je nejlepší je nejprve zkontrolovat. Rostliny dianthus však obecně tolerují určitou suchost. Zalévání by bylo ideální, až když médium vyschne, aby nedošlo k přetečení, které by mohlo způsobit problémy.

Na druhou stranu můžete během vegetačního období hnojit, abyste podpořili růst. Udělejte to jednou za měsíc a můžete také hnojit, než na jaře rozkvétají. Rostliny Dianthus nejsou těžká krmítka, takže jim stačí lehké hnojení.

Řezání dianthu v květináčích

Řezání mrtvých květů, listů a stonků ve vašich rostlinách dianthus v květináčích je nutné. Tímto způsobem bude vaše rostlina snáze vytvářet nové květy, protože uschlé části nekonkurují živinám. Po období květu můžete snížit zhruba jednu třetinu rostliny, abyste pomohli lepšímu růstu pro příští sezónu.

Běžné problémy při pěstování Dianthus

Bez ohledu na to, kde roste dianthus, je nejlepší být připraven na běžné problémy, se kterými se můžete setkat. Dobrou zprávou je, že tyto rostliny nemají žádné závažné nemoci, které by mohly zahnat nováčkovské zahradníky. Jednoduché postupy řízení, jako je sanitace, správné zavlažování a udržování ideálních podmínek, by měly pomoci předcházet houbovým chorobám a dalším problémům.

Jsou rostliny Dianthus náchylné k škůdcům? Snad všichni zkušení pěstitelé dianthu vědí, jak otravné jsou mšice. Kromě postupů prevence škůdců můžete vždy hledat organické insekticidy a měly by být stejně účinné jako chemikálie.

Šíření Dianthus

Rostliny dianthus můžete spustit v polytunnel, který zaručí růst. V závislosti na vaší odrůdě se můžete množit z řízků nebo dělení. Proces obou metod je podobný tomu, jak budete pěstovat další kvetoucí rostliny.

Například sbírejte odřezky dianthus s nejméně třemi listovými uzly a poté je po osmi týdnech na konci léta nebo na podzim zakořeněte. Na druhou stranu je dělení vynikající metodou, pokud si všimnete, že se dospělá rostlina zmenšuje. Rozdělte rostlinu před novým pučením a zajistěte, aby každá část měla pupeny.

Závěr

Nemusíte se vzdát nádherných růžových rostlin, pokud nemáte velký prostor. Budete překvapeni, že naučit se pěstovat dianthus v květináčích trvá jen dva kroky. Nejprve vyberte vhodné médium a umístění pro květináče, které by mohlo být specifické pro vybranou odrůdu dianthus.

Pak můžete zasadit semena přímým lisováním na půdu a zajištěním půdní vlhkosti pro podporu klíčení. Pro údržbu muškátů v květináčích je zalévejte pouze tehdy, když je půda suchá, a krmení by bylo ideální jednou za měsíc během vegetačního období a před jarním kvetením. Můžete také vytvořit lepší květy odříznutím odumřelých listů, stonků a květů.

Nakonec byste neměli mít žádný problém se škůdci a chorobami v rostlinách dianthus. Nejsou náchylní k závažným onemocněním, pokud jste pečliví v postupech řízení. Pokud byste ale viděli na trhu jejich běžného škůdce, mšice, organické pesticidy, bylo by to bezpečné řešení.