Jak opylovat vnitřní rajčata

Naštěstí je naučení se opylovat vnitřní rajčata tak snadné jako 123. Květy rajčat opylují vítr a občas i včely. Pokud však plánujete pěstovat rajčata v interiéru, mohou proces opylování omezit faktory, jako jsou vysoké teploty a nadměrné teplo.

Základy vnitřní péče o rajčata

Aby opylování fungovalo, musíte se naučit základy péče o rajčata uvnitř. Zde je několik věcí, které si musíte zapamatovat:

Pravidelně zalévejte své rostliny

Pravidelně kontrolujte půdu vaší rostliny rajčete, abyste zjistili, zda potřebuje zalévat. Vložte prst do půdy a pokud je suchý, je třeba jej zalévat.

Hnojte půdu každý týden

Udržujte vaše rajčata zdravá a podporujte více produktů přidáním vyváženého hnojiva. U vnitřních rajčat, mořských řas, rybí emulze nebo zvířecího hnoje jsou skvělé možnosti.

Pomozte opylovat své rostliny

Vzhledem k tomu, že rajčata jsou samoopylující, nepotřebují nutně zahradníky nebo hmyz, aby jim pomohli opylovat. Proces opylování však můžete urychlit umístěním malého ventilátoru, který simuluje vítr, nebo je můžete opylovat ručně.

4 způsoby opylování vašich rostlin rajče vnitřní

Rostliny rajčat jsou samoopylivé a samy plodné. Jinými slovy, jediná rostlina rajčete může produkovat plodiny, aniž by musela vysazovat další. Ale jak jsme již stanovili, můžete pomoci urychlit proces opylování jejich ručním opylováním. Tady je několik věcí, které můžete udělat:

Vibrujte své rostliny rajčat pomocí zubního kartáčku napájeného z baterií

Chcete-li opylovat pomocí zubního kartáčku, musíte révy trochu protřepat umístěním zubního kartáčku na zadní stranu otevřených květů. Vibrace uvolní pyl, aby podpořily opylování.

Umístěte štětiny na stonky květin – ne přímo na květiny! Zapněte elektrický kartáček na zuby jen na několik sekund.

Použijte umělecký štětec

Kromě zubního kartáčku můžete pomocí malého uměleckého kartáče sbírat a dodávat pyl na květiny stejným způsobem jako hmyz. Kartáč nemusí být drahý, ale je lepší použít kartáče s přírodními štětinami. Tímto způsobem se pyl lepí lépe ve srovnání s plastovými kartáči.

Jemně krouživým pohybem štětcem uvnitř okvětních lístků, pestíku a na stigmatu sbírejte a distribuujte pyl. Pokud však máte několik druhů rajčat, vždy použijte jiný kartáč, abyste zabránili křížovému opylení. Pokud to není možné, ponořte a osušte svůj kartáč v izopropylalkoholu před dalším opylováním jiných odrůd.

Použijte vatové tampony

Bavlněné tampony jsou také skvělým nástrojem pro opylování, protože bavlna může pomoci sbírat a distribuovat pyl. Použijte vatový tampon podobně, jako používáte umělecký štětec. Další technikou je sběr pylu a jeho umístění do malé nádoby. Poté můžete tampon nebo štětec použít k ručnímu použití na špičku stigmatu.

Protřepejte rostlinami

Pokud nemáte elektrický kartáček na zuby, kartáč nebo vatový tampon, můžete rostliny mírně protřepat, abyste napodobili pyl z kůlny. Můžete jemně, ale rychle klepnout na každou květinu, abyste podpořili opylování.

Kdy byste měli opylovat?

Opylování rukou není jednorázová věc. Nejlepší je opylovat každé dva až tři dny, když je jasné počasí.

Zaměřte každou otevřenou květinu, dokud rostlina rajčete nepřestane kvést. Tímto způsobem jste si jisti, že každý shluk byl oplodněn. Dávejte pozor na plody, které se začínají tvořit poté, co květiny vadnou.

Proč jsou skleníky velkou investicí do výsadby?

Mini skleníky jsou skvělé pro pěstování a pěstování rajčat a jiných rostlin. Pokud jste stále na plotu, je zde několik důvodů, proč je apolytunnelkit zdravou investicí:

Ochrana před nežádoucími zvířaty a hmyzem

Mšice, hlodavci, brouci a další hmyz a velká zvířata by rádi ochutnali vaše lahodné rajské ovoce. Infekční nemoci ze sousedních rostlin mohou navíc snadno infikovat vaše zahradní rostliny. Abyste je ochránili před nežádoucími zvířaty, hmyzem a plísní, můžete je vysadit do mini skleníků.

Skvělé pro zahradníky, kteří potřebují více místa

Pokud máte omezený prostor nebo potřebujete více prostoru pro pěstování více plodin, můžete investovat do malého skleníku. Můžete je umístit kamkoli – na balkony, paluby, terasy nebo dokonce na stolní desky. Kromě toho do nich můžete zasadit téměř cokoli a ve srovnání se skleníky běžné velikosti jsou relativně levné.

Chraňte své rostliny před mrazem

Rajčata jsou rostliny s teplým počasím, což znamená, že nemohou tolerovat mráz. Pokud chcete pěstovat rajčata po celý rok nebo je chcete chránit před nepředvídatelným počasím, umístěte je do apolytunnelhelps. Jakmile se počasí oteplí, máte možnost je přesadit zpět do své zahrady.

Závěrečné úvahy o tom, jak opylovat domácí rajčata

Nyní, když jste obeznámeni s tím, jak opylovat vnitřní rajčata, víte, že existují různé techniky pro ruční opylování. Ačkoli někteří zahradníci dávají přednost mírnému protřepání rostlin, zatímco jiní používají umělecký štětec, můžete použít cokoli, co funguje pro vás a vaše rostliny rajčat. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete moci opylovat každé dva až tři dny. Budete vědět, jestli opylení funguje, pokud květy začnou vadnout a objeví se ovoce.