Jak hnojit pomocí kapkového zavlažovacího systému

Naučit se hnojit pomocí kapkového zavlažovacího systému je poměrně jednoduché, ale zahrnuje pochopení toho, jaké hnojivo použít, a jeho začlenění do injektoru. Tento proces se také nazývá fertigation a nabízí mnoho výhod pro různé výrobní systémy. Samotné hnojení by bylo mnohem pohodlnější prostřednictvím zavlažovací vody, protože rozumíte tomu, jak funguje kapkový zavlažovací systém.

Se správnými znalostmi v oblasti hnojení můžete využít rychlejšího příjmu vody a živin. Také můžete být efektivnější při používání vody a hnojiv. Pokud používáte místo venkovní zahrady apolytunnelin, můžete také najít hnojení pro vaši správu rostlin výhodnější.

Jak správně hnojit kapkovým zavlažovacím systémem

Krok # 1. Zjistěte, jaké hnojivo použít

Jak lze předpokládat, správné hnojivo pro kapkovou závlahu je rozpustné ve vodě. Poté zabudujete do systému kapkové závlahy vstřikovač hnojiva, který za vás hnojivo rozptýlí. Tímto způsobem můžete ovládat zalévání i hnojení v jednom systému.

Jak zabránit ucpání

Mějte však na paměti, že se chcete vyhnout ucpávání kapačů vodou rozpustným hnojivem. Za tímto účelem filtrujte za hnojicí jednotkou a použijte produkt, který se dobře mísí s vodou. Pamatujte, že špatně rozpuštěný roztok ucpá zářiče, protože částice zůstanou v suspenzi.

Některé další běžné chyby v hnojivech, kterým je třeba se vyhnout, jsou kombinace chemikálií a hnojiv. To může způsobit zbytky, které nakonec zaplní zářiče systému. Také chcete zředit koncentraci hnojiva, která by stačila na jeden zavlažovací cyklus.

Jak zabránit zpětnému toku

Více řečeno, přidejte něco do proudu jednotky, protože běžným problémem s hnojením je, když hnojivo zpětně proudí do zdroje vody. Abyste předešli problémům, zkontrolujte zařízení. Některé oblasti mají také zákony o umístění zařízení zabraňujícího zpětnému toku.

Krok # 2. Začleňte hnojivo do kapkového zavlažovacího systému

Dalším krokem je začlenění hnojiva do kapkového zavlažovacího systému. Chcete zkontrolovat emitor ve velké vzdálenosti od čerpadla, aby byl pod plným tlakem. Tímto způsobem nebudete čelit problémům se vstřikováním ze špatně natlakovaného kapkového zavlažovacího systému.

Zařízení a filtry pro prevenci zpětného toku

Jak již bylo zmíněno dříve, chcete zaručit, že žádné částice nebudou ucpávat emitory, a možná budete muset přidat zařízení zabraňující zpětnému toku. U samotného filtru zvažte typ injektoru a zdroj vody, abyste vybrali ten správný a umístěte jej mezi injektor a zdroj vody. Mezi bočnicemi a vstřikovačem je také nutný další filtr, aby se zabránilo potenciálnímu ucpání emitentů částicemi.

Jak zajistit rovnoměrné hnojení a zabránit ucpaným odkapávacím čarám

Jakmile máte všechny tyto části zajištěné, musíte systému umožnit dosáhnout plného tlaku vstřikováním hnojiva. Je nutné zdůraznit, že kapkový zavlažovací systém je pod plným tlakem, protože chcete, aby každý vysílač byl ve vzájemném spojení. Tímto způsobem můžete zajistit rovnoměrné rozložení hnojiva v celém systému kapkové závlahy.

Po injekci zavlažovací systém důkladně očistěte. Pokud nevyprázdníte živiny v systému, můžete ucpat odkapávací potrubí.

Běžné vstřikovače pro hnojení kapkovým zavlažovacím systémem

Obecně platí, že hnojení pomocí kapkového zavlažovacího systému je stejně snadné jako přidání injektorů hnojiva do sestavy kapací hlavy. Díky tomu je hnojení vynikající volbou pro komerční pěstitele a dokonce i pro ty, kteří rostou ve skleníku. Existují dva běžné typy injektorů, které můžete použít pro kapkovou závlahu.

Prvním typem je injektor, který přidáte do kapací hlavy, který pro vás nasaje hnojivo a vstřikuje jej do zavlažovacího systému v koncentraci. Na druhou stranu můžete také použít filtry T a Y jako injektory a přidat do nich pelety, které se rozpustí a vstoupí do systému. Oba vstřikovače se snadno používají, pokud budete postupovat podle pokynů, znáte své hnojivo a zkontrolujete jejich kompatibilitu s vaším systémem.

Další metody hnojení pro odkapávací systémy a co nebude fungovat

Někteří pěstitelé se při hnojení nespoléhají na kapkové zavlažování. Místo toho umístí hnojivo s časovým uvolňováním pod každý vysílač nebo postranní šaty mezi vysílač a rostlinu pomocí rozpustného hnojiva. Ústředním konceptem zde je zaručit, že hnojivo dosáhne kořenů rostlin a dostane se do mokré zóny emitentů.

Proto nemůžete posypat suchým hnojivem na povrch půdy nebo použít hadici ke krmení tekutým hnojivem. Používání hnoje a jiného mulče také nebude fungovat, protože je pod ním a nevytvoří mokrou zónu, která by přinesla živiny do půdy.

Závěr

Hnojení nebo použití kapkového zavlažovacího systému k hnojení je vynikajícím způsobem, jak šetřit hnojivo a vodu a zajistit rychlejší příjem obou rostlin. Naučit se hnojit pomocí kapkového zavlažovacího systému je také něco, čeho byste se neměli nechat zastrašit, pokud rozumíte dvěma tématům, o nichž tento článek hovořil.

Nejprve si uvědomte, že ve vodě rozpustné hnojivo, které se snadno rozpouští ve vodě, je zásadní, aby se zabránilo ucpání systému. Za druhé, chcete přidat filtry a zařízení zabraňující zpětnému toku, abyste předvídali běžné problémy s hnojením, jako je zablokování a zpětný tok hnojiva. A nakonec musíte systém používat pod plným tlakem, abyste zajistili rovnoměrné rozložení hnojiva.