Jak uplést návlek na polštář pro začátečníky ve 4 neuvěřitelně jednoduchých krocích

Pokud vás zajímá, jak uplést povlak na polštář pro začátečníky, ať už jste zruční ve Velké Británii nebo začátečník v oboru, těchto pár jednoduchých kroků vás provede.

S vhodnou strukturou příze jsou pletené kousky měkké a při kontaktu s nimi působí příjemně a pohodlně. Z tohoto důvodu se obvykle vyrábí mimo jiné na spacích materiálech, jako jsou přikrývky a povlaky na polštáře.

Průvodce pletením polštářů

Zde jsou čtyři jednoduché kroky, jak pletené povlečení na polštář:

Krok 1: Připravte všechny materiály

Pro tento kutilský projekt byste potřebovali základní požadavky na sešívání, jako je vaše jehla a nit, podvazovací kolíky a řezné nástroje. Také byste potřebovali prázdný povlak na polštář, dvě jehlice na pletení, háčkovací háček a kuličky z příze.

Krok 2: Vyberte typ stehu

Mějte na paměti, že se jedná o uspořádání příze, nikoli o barvu a tvar výsledného produktu. S tím se říká, že po celém světě existuje nespočet počtů vzorů šití. Níže uvedené jsou některé z nejznámějších a nejpoužívanějších.

Mezi mnoha jsou stehy základní nebo podvazkový, lícovým, lícovým, lícovým, semenným, lankovým, plaveckým a ostrůvkem. Všechny sledují odlišnou organizaci přízí a končí svým jedinečným designem.

Krok 3: Pletené tak, aby zakrývaly alespoň přední část polštáře

Procesy se pohybují od jednoduchých po složité, v závislosti na vzoru. Bez ohledu na to musíte nejprve na přízi udělat slipknot. Poté ji nahodíte na jehlu, začnete plést v závislosti na vámi zvoleném vzoru a poté ji odhodíte a projekt ukončíte.

Chcete-li jej nasadit, zasuňte levou jehlu do smyčky od uzlu a utáhněte ji. Poté si pracovní přízi omotejte kolem palce a vytvořte otvor, kam může projít jehla. Napněte vlnu a opakujte kroky, dokud nepokryjete požadovanou délku.

Mezitím jej odhoďte, upleteme dva stehy a levou jehlou přetáhneme první steh přes druhý a druhý upustíme. Opakujte to, dokud nezůstane jen jeden steh. Vezměte 10 palců ocasu příze a omotejte jej kolem jehly. Poté přetáhněte steh přes konec a utáhněte jej.

Krok 4: Šitý pletený kousek na prázdnou polštářku

Zarovnejte pletený vzor s prázdným polštářem a dočasně je spojte. Chcete-li připevnit oba panely, přišijte kolem všech stran látkového potahu, nejlépe stejnou barvou nitě, abyste příliš nepůsobili na šev.

Tipy, jak uplést povlak na polštář

Obecně platí, že v pletacích projektech existují tipy, které by také dobře fungovaly na povlečení na polštář. Ty by však nebyly neznámé těm, kteří již mají v řemesle vysokou úroveň dovedností.

Rozumně vyberte typ jehly

Různé typy a značky pletacích jehel na trhu a výrobci je vyrábějí z různých materiálů. Pro začátečníky by doporučenou odrůdou bylo dřevo nebo bambus kvůli jejich surovému povrchu, který snižuje tření s přízí.

Velikost jehly odpovídá přízi

Když si kupujete přízi nebo vlnu na pletení, míč obvykle přichází se štítky. Jeden označuje doporučené velikosti jehly. Vezměte na vědomí, že to nemusí být nutně přesné, protože o milimetr méně nebo více by stále fungovalo docela dobře.

Jaké jsou výhody používání polštáře?

Většina z nás používá polštáře roky, ale znáte výhody používání jednoho? Zde jsou některé z výhod používání polštářů:

Zarovnání páteře

Návrháři vyvíjejí vysoce kvalitní polštáře, které udrží vaši páteř v přirozeném vyrovnání. Křivka krku drží a podporuje váhu krku. Je nezbytné udržovat tuto pozici, i když spíte. Pokud je váš polštář příliš vysoký, může to zatěžovat krk a zádové svaly. Může to také způsobit zúžení vzduchového potrubí, což může bránit vašemu dýchání a bránit noci klidného spánku. Na druhou stranu, pokud je váš polštář příliš nízký, může také zatěžovat krční svaly.

Pro pohodlí

Pohodlí je jedním z hlavních důvodů, proč lidé používají polštáře. Pokud se polštář, který používáte, cítí pohodlně, pomůže vám relaxovat a dobře spát, takže se ráno probudíte odpočatí. K polštářům mohou přispět také pohodlnější polštáře. Někteří dávají přednost bavlněným polštářům, jiní mají rádi hedvábí nebo flanel.

Všestranný

Polštáře jsou univerzální. Všestranný v tomto případě znamená, že se mohou přizpůsobit různým typům poloh spánku. Některé polštáře se mohou dokonce přizpůsobit jedinečnému tvaru a spánkové poloze uživatele. Úprava pomáhá zmírnit bolestivé a tlakové body.

Sečteno a podtrženo, jak uplést povlak na polštář

Naučit se, jak uplést povlak na polštář pro začátečníky, nemusí být tak snadné, o to více, pokud jste předtím neměli žádné zkušenosti. Koneckonců, je to dovednost, která vyžaduje čas, aby byla zdatná. Váš první britský projekt nemusí vypadat tak, jak jste očekávali, ale stále je výsledkem vašeho úsilí.