Co je zóna odolnosti v pěstování polytunnelů

První otázka, kterou si musíte před výsadbou položit, je: „Jaká je zóna odolnosti při růstu rostlin?“ protože se to týká klimatických podmínek oblasti. Bez ohledu na to, zda pěstujete exotické květiny nebo zeleninu, znalost zóny odolnosti vašeho místa určuje úspěch růstu rostlin a přežití. Relevance zóny odolnosti inpolytunnelgrowing je, že vám řekne úpravy, které musíte udělat uvnitř.

Kromě toho můžete určit, co můžete očekávat, a vytvářet řešení potenciálních problémů po celý rok. Pamatujte, že každé plodině a rostlině se bude dařit za určitých podmínek, takže monitorování a přizpůsobování polytunnelů je povinné. Budete také mít snazší výběr druhů a kultivarů na základě jejich odolnosti a zóny odolnosti vašeho státu.

Co je zóna odolnosti InpolytunnelGrowing a jak ji používat

Co je to zóna odolnosti?

Zóna odolnosti, rostoucí zóna nebo zóna výsadby vám řekne průměrnou roční extrémní minimální teplotu vašeho státu nebo regionu. To je pro zemědělce a zahradníky užitečnější než nejnižší teplota vůbec nebo jaká teplota by se mohla v budoucnu vyskytnout. Pro snazší identifikaci vaší zóny odolnosti vytvořilo ministerstvo zemědělství USA mapu zóny odolnosti rostlin USDA, kterou si můžete prohlédnout podle státu, regionu nebo na národní úrovni.

Celkově můžete také rozdělit mapu zóny odolnosti rostlin USDA do třinácti zón 10 ° F, které mají také subzóny 5 ° F. Severní Amerika má 13 zón odolnosti, které můžete odlišit na základě jejich teploty a podnebí. Jak ale rozlišujete jednotlivé zóny?

Od zón 1 až 13 by zóna 1 měla nejchladnější podmínky a zóna 13 by měla nejteplejší klima. V každé zóně si všimnete rozdílu 10 ° F, což znamená, že zóna 1 bude o 10 ° F chladnější než zóna 2. Pomocí těchto informací můžete vybrat doporučené rostliny pro každou zónu a každá plodina bude mít podporované zóny pro úspěšný růst .

Nenechte se však překvapit, když zjistíte, že některým rostlinám se může dařit ve více než jedné zóně odolnosti. Pokud používáte skleník, je také důležité zkontrolovat další faktory, jako jsou náhlé změny teploty, vystavení slunci, vlhkost, mráz, kvalita půdy, samotné rostliny a management. A konečně, každá zóna bude mít jiné mikroklima, které se budete muset naučit před začátkem zahrádky.

Jak používat zónu odolnosti pro množení tunelů?

Výběr rostlin

Věděli jste, že můžete také použít zónu odolnosti k výběru a provozování skleníku? Po porozumění obvyklým podmínkám můžete adekvátně určit místo, zasklení, velikost a polytunnelmateriály. Například výběr a provoz apolytunnelin USDA zóny 4 je ovlivněn tím, jak se můžete připravit na zimní sezónu.

Úprava podmínek tunelů

Pokud jste jedna zóna z doporučené zóny odolnosti, můžete pomocí apolytunnel upravit podmínky, které budou vaše rostliny chtít. To může znamenat zlepšení teplot tak, aby napodobovaly optimální podmínky pro jejich růst. Je však důležité zdůraznit účinek dalších faktorů na zajištění přežití rostlin.

Například v jihovýchodní oblasti dominují oblasti pěstování 6 až 10. Tato oblast je však také náchylná k půdám s nadměrným obsahem jílu. Nestačí vybrat doporučené rostliny pro váš stát, ale musíte také oslovit půdu nebo výzkumné rostliny, kterým se v tomto typu půdy bude dařit.

Výběr a provoz skleníku

Věděli jste, že můžete také použít zónu odolnosti k výběru a provozování skleníku? Pochopením standardních podmínek můžete adekvátně určit místo, zasklení, velikost a polytunnelmateriály. Například výběr a provoz apolytunnelin USDA zóny 4 je ovlivněn tím, jak se můžete připravit na zimní sezónu.

Jaké výzvy lze očekávat v každé zóně odolnosti?

Chladné podmínky v zónách 1 a 2 mohou být pro růst tunelů náročné. Zóna 3 může také zažít silný vítr, zatímco zóna 4 a 5 může mít krátkou vegetační dobu. Zóna 6 je hodnocení pro většinu USA a může vám nabídnout mnoho možností pěstování, protože je odpouštějící.

Když už mluvíme o tom, zóna 7 také poskytuje různé možnosti rostlin, zatímco horké léto a mírná zima v zóně 8 vám poskytnou prodlouženou sezónu výsadby. Pokud jste v zóně 9, můžete mít snadno celoroční výsadbu. Pokud jde o zónu 10, extrémní teplo může způsobit problémy.

Zóny 11 až 13 se nacházejí na Havaji, Portoriku a v některých částech kontinentálních USA. Zóna 11 dokáže přeskočit problémy s mrazem, zatímco v zónách 12 a 13 jsou nejteplejší podmínky.

Závěr

Skleníkové zahradničení vám dává možnost pěstovat většinu plodin a rostlin bez omezení a překážek ve venkovních podmínkách. Ale než začnete s výsadbou, musíte vědět, co je to zóna odolnosti inpolytunnelgrowing. Podle definice je synonymem zóny pěstování a výsadby, která určuje průměrnou roční extrémní minimální teplotu vašeho státu nebo regionu.

Na základě znalosti těchto informací si můžete vybrat rostliny, upravit podmínky tunelů a úspěšně vybrat a provozovat tunel. Nesmíte však zapomenout na náhlé změny teploty, sluneční záření, vlhkost, mráz, kvalitu půdy, samotné rostliny a správu. Tyto faktory jsou oddělené od zóny odolnosti a mohou být specifické pouze pro vaši zahradu.