Základní šití 101: Kolik merino vlny na deku

Kolik merino vlny na deku byste potřebovali použít? Obecným pravidlem je, že čím větší je plocha přikrývky, tím více vlny budete potřebovat pro svůj projekt pletení paží. Vaše dítě může mít přikrývku z merino vlny za úbohých čtyři libry, ale dospělí mohou potřebovat až osmnáct liber tohoto druhu materiálu.

Kolik merino vlny na deku bych měl použít?

Merino vlna může být tenčí než vaše typická vlna, ale je také mnohem měkčí. To znamená, že merino vlna je vynikající pro venkovní použití, zejména pro milovníky pěší turistiky. Je však ještě lepší vklouznout, když se používá jako přikrývka, a nejlépe, pokud si tuto přikrývku pletete sami.

Objednat více materiálu, než si myslíte, že budete v pletení potřebovat, je vždy bezpečné. V závislosti na vašem vzoru můžete uplést paží vlastní přikrývku z merino vlny s téměř sedmi kilogramy příze.

Hmotnost materiálu bude záviset na vašem projektu, ale můžete si vyrobit přikrývku pro dospělého za zhruba šest až osm liber merino vlny. To by mohlo stačit na váženou přikrývku, kterou můžete za méně než hodinu vyzbrojit. Zde je několik odhadů, které vám pomohou začít.

  • Přikrývka do postýlky Přikrývka o rozměrech 28 x 52 palců bude potřebovat čtyři libry příze.
  • Přikrývka do postele o velikosti twin Přikrývka do velikosti 39 x 75 palců velikosti twin použije až osm liber vlny.
  • Přikrývka do postele velikosti Queen Přikrývka o rozměrech 60 x 80 palců potřebuje 14 liber příze.
  • Přikrývka na postel velikosti King Přikrývka velikosti King o velikosti 76 x 80 palců použije až 18 liber příze z merino vlny.

Obchody mohou někdy prodávat příze podle objemu, aby vám pomohly odhadnout váhu a délku materiálů, které potřebujete použít pro svůj projekt. Některé obchody vám také mohou poradit ohledně tloušťky příze, kterou pro svůj projekt potřebujete, a objemu potřebného pro vlastní velikosti a použití.

Jaké jsou výhody toho, že máte přikrývku z merino vlny?

Merino vlna se sklízí z ovcí merino v Austrálii. I když je to velmi oblíbený materiál pro přikrývky, lze jej použít i pro jiné typy oděvů a domácích potřeb. Zde jsou některé výhody používání vlny Merino.

  • Regulátor teploty

Merino vlna pomáhá udržovat stabilní tělesnou teplotu. Když je zima, vlákna zachycují vzduch, který může pomoci izolovat vaše tělo. Když je teplo, udrží vás v suchu a bez potu, takže v chladu zůstanete chladní.

  • << Bez zápachu

Merino vlna absorbuje pachy způsobené bakteriemi. Materiál zachycuje zápach a brání jim v hromadění. To znamená, že můžete přikrývky z vlny Merino používat déle, aniž byste se museli starat o vůni potu, když se zahřeje.

  • <

Merino vlna je velmi jemná, takže je měkká a pohodlná na nošení. Díky své jemnosti a délce se vlákna ve vlně Merino snáze ohýbají a jsou pružnější, takže nezpůsobují svědění.

  • <;Odolný vůči ohni

Merino vlna je nehořlavá a většina výrobců nepřidává do příze z merino vlny chemikálie zpomalující hoření. Ve srovnání s jinými syntetickými výrobky je vlna Merino mnohem bezpečnější. Například nylon se začíná tát při teplotě přibližně 320 stupňů Fahrenheita, zatímco polyester se taví při teplotě přibližně 452 stupňů.

  • <;Ekologicky přívětivé

Merino vlna je biologicky odbouratelná a může zmizet na Zemi asi za dvanáct měsíců. To však platí pouze pro výrobky z přírodních vláken. Pokud podporujete udržitelné postupy, ujistěte se, že máte vysoce kvalitní merino vlnu, která dodržuje standardy a certifikace pro spravedlivé zacházení se zvířaty a ohled na životní prostředí.

Dokážete pletenou vlněnou přikrývku za méně než hodinu?

Pokud již máte svou zásobu vlněné příze Merino, můžete za hodinu pletenou přikrývku zpracovat. Tlustší vlněná vlákna jsou fantastická pro pletení paží, protože mohou vytvářet volné a útulné vazby.

Začněte uvázáním uzlu na konci příze. Pevně ​​jej zajistěte a odstraňte přebytečný materiál, pokud existuje. Začněte jednoduchým uzlem a pomocí dlouhého ocasu příze začněte vrhat deku. Nezapomeňte zůstat v souladu s těsností nebo uvolněním stehů stehů, aby hotový výrobek vypadal úhledně a konzistentně.

Pamatujte, že příze se pravděpodobně bude táhnout a protahovat, takže ji můžete nechat pověsit, abyste získali lepší představu o tom, jak jste na tom s prací. Odlévání první řady stehů je nejnáročnější částí, ale jakmile víte, jak budete s dekou pracovat, bude vám pohodlnější přesouvat stehy z paže do paže.

Deka nakonec získá svůj tvar.

<

Merino vlna je přírodní a obnovitelné vlákno z ovcí. V průběhu let se vyvinul tak, aby udržoval ovce v pohodlí, a lidé se je naučili používat také pro sebe.

Merino vlna má také mnoho výhod, jako je regulace teploty a hypoalergenní vlastnosti. Díky těmto výhodám je vlna Merino oblíbená u oděvů a domácích potřeb, jako jsou deky.

Nákup výrobků z merino vlny může být drahý, protože tyto materiály sklízejí australští farmáři, kteří berou v úvahu etické aspekty. Bude levnější vyrobit si vlastní přikrývku z merino vlny, kterou můžete ručně uplést za méně než hodinu.

S výše uvedenými podrobnostmi budete vědět, kolik merino vlny na deku je nutné pro velikost, kterou chcete vytvořit.