10 tipů: Jak zabránit malým chybám ve vašem tunelu

Pokud jste hrdým vlastníkem jakéhokoli typu polytunnelů pro komerční nebo osobní účely, měli byste vědět, jak zabránit malým chybám ve vašem skleníku. Milovníci zelených, kteří nedávno zahájili svou cestu zahrádkářstvím v tunelech, se obávají různých druhů hmyzu, které se náhodou dostanou dovnitř a ven ze skleníků. Zatímco někteří z nich neškodně hledají rostliny k opylování, jiní je prostě chtějí spolknout.

Abyste se ujistili, že vaše jemné rostliny jsou chráněny před ničivými brouky, které mohou potenciálně vyhodit veškeré vaše zahradnické úsilí z okna, musíte mít na paměti několik věcí.

Tipy, jak udržet Yourpolytunnel bez destruktivních chyb

Naštěstí můžete udělat určité věci, které vám pomohou udržet ty ničivé zahradní brouky na uzdě. Začněte podle těchto tipů:

Tip č. 1: Udržujte svůj polytunnelclean

Nezáleží na tom, zda máte mini skleník, komerční skleník nebo semipropolytunnel – musíte se ujistit, že zůstane čistý. Pokud nevíte, plevele, které rostou uvnitř uzavřeného prostoru i mimo něj, mohou přitahovat brouky způsobující nemoci, jako jsou roztoči, třásněnky, mšice a mouchy.

Tip č. 2: Identifikujte svého nepřítele

I když může být náročné správně identifikovat destruktivní chyby, se kterými se potýkáte, nemůžete se jim vyhnout. To může vyžadovat odbornou pomoc, protože různé druhy škůdců vyžadují různé typy zásahů. Jinými slovy, neexistuje žádný univerzální lék na napadení škůdci.

Tip č. 3: Vysaďte správný druh trávy a trvalek mimo perimetrický tunel

Můžete zabránit třásněnkám, aby se nedostaly dovnitř vašeho tunelu, pokud zasadíte jemné kostřavy a jiné druhy trav, které mají kolem vnějšího obvodu skleníku úzké čepele. Je také skvělý nápad zasadit poblíž vašeho polytunnelů okrasné trvalky nebo listnaté plevele, protože fungují jako rezervoáry pro ničivé třásněnky.

Tip č. 4: Otočte termostat na 90 °, než zavřete prázdný dolů na sezónu

Věděli jste, že třásněnky mohou přežít v prázdném nebo zmrazeném polytunnel po delší dobu? Během těchto chladných zimních měsíců zůstávají tyto chyby naprosto v pořádku, protože se drží na plevelech a všech druzích úlomků, zatímco čekají, až teploty vzrostou. Abyste zabránili tomu, aby zůstali uvnitř prázdného skleníku, zkuste termostat přibližně na 50 až 10 dní otočit na přibližně 90 ° F, než se ho rozhodnete na sezónu zavřít.

Tip č. 5: Umístěte obětované měsíčky do prázdného skleníku

Poté, co necháte svůj prázdnýpolytunnel vařit po dobu deseti dnů, můžete se rozhodnout umístit několik obětovaných měsíčků do svého polytunnel, abyste přilákali žíznivé a hladové třásně. Dejte štěnicím několik dní na migraci na květiny, než vytáhnete květy napadené třásněnkami.

Tip č. 6: Zbavte se stojatých kaluží vody

Mušky na pobřeží mohou začít v malém počtu, ale jakmile se dostanou do vašeho hobby skleníku, mohou se rychle množit. Je důležité si uvědomit, že tyto chyby potřebují k přežití řasy. Pokud nejste ochotni tomuto hmyzu obětovat listy vašich něžných rostlin, určitě se zbavte stojaté kaluži vody na podlahách z tunelů, abyste zabránili růstu řas.

Tip č. 7: Odstraňte své sentimentální rostliny, které přitahují chyby

Věděli jste, že některé rostliny obsahují populace třásněnek, roztočů, mšic nebo šupin? Některé z těchto rostlin zahrnují ibišek, mandevillu nebo citron „Ponderosa“. Pamatujte, že by to nemělo být nikde uvnitř produkčního skleníku.

Tip č. 8: Představte chyby, které jsou dobré pro vaše rostliny

Nejlepší je naplánovat pravidelné zavádění určitého prospěšného hmyzu, který zahrnuje dravce roztočů, kudlanky nábožné, ničitele červotočů, lady brouky, dravce much, čmeláky, prospěšné hlístice, dravce mšic, zelené krajky, dravce houby komárové, dravce třásněnky a další. Můžete to udělat, když koordinujete harmonogram sezónní výsadby a produkce plodin. Při přípravě na zavedení dobrých brouků se ujistěte, že používáte bio-racionální pesticidy místo těch, které produkují zdlouhavé zbytkové účinky.

Tip č. 9: Zalévejte své rostliny správně

Lehké zalévání, které se často provádí, nezpůsobí, že se vašim rostlinám bude dařit, protože spouští nadměrnou hladinu vlhkosti a také rozvoj mělkých kořenů. Bez řádného zavlažování mohou být vaše rostliny náchylné k odtoku much, břehů a hub.

Tip č. 10: Vyvarujte se nadměrného hnojení živinami

Napadení mšicemi a mšicemi má tendenci se zhoršovat při nadměrném hnojení živinami, protože tyto chyby se budou muset více živit, když vaše rostliny vykazují růst a spoustu dalšího dusíku.

Měli byste si pořídit mini skleník?

Ano! Zatímco pravidelné skleníky plné velikosti jsou skvělé, pěstování vašich jemných rostlinných dětí v minipolytunnelis je ještě lepší. Vzhledem k tomu, že tyto miniaturní skleníky nezabírají mnoho místa, jsou ideální pro milovníky zeleně, kteří mají omezený životní prostor, a pro ty, kteří nemají na zahradě žádný prostor.

Vzhledem k tomu, že tyto typy skleníků jsou extrémně mobilní, můžete je snadno přemístit z jednoho místa na druhé, aby vaše rostliny získaly více slunečního světla nebo stínu. A co víc, mini-skleníky jsou také skvělé pro nadšence zahradnických nováčků. Kromě toho, že jsou velmi snadno ovladatelné, mini-skleníky jsou také vynikající pro zahájení semen.

Myšlenky na to, jak zabránit malým chybám ve vašem skleníku

Důležitost naučit se, jak udržet malé chyby ve vašem polytunnelisu, je něco, čemu musí každý nadšenec do zahrady rozumět. Použití výše uvedených tipů by vám mělo pomoci udržet vaše rostliny zdravé a bez chyb.