Tipy pro šalvějové zelené stěny a to, jaké barevné záclony se nejlépe hodí

Rozhodnout se pro šalvějově zelené stěny a to, jaké barevné závěsy se hodí k tak živému odstínu, může být docela výzva. Ale ať už je vaše oblíbená barva zelená, můžete si vybrat ze široké škály barevných záclon.

& nbsp;

Naštěstí pro vás zelená ve skutečnosti nabízí širší vizuální rozsah, díky čemuž je kompatibilní se spoustou různých barev, dokonce i se samotnou. Můžete si hrát se zemskými tóny, které mu dodají příjemnou a uvolňující atmosféru. Můžete také dosáhnout < span style = "font-weight: 400"> elegantní design interiéru

spárováním s čirými bílými závěsy.

& nbsp;

Podívejme se dnes na různé barevné kombinace, které by vyhovovaly těm živým šalvějově zeleným stěnám. Koneckonců, výběr správné barevné opony je při navrhování vašeho prostoru zásadní. Pomůže vám vytvořit dramatický kontrast nebo harmonickou směs podle toho, jaké barvy se rozhodnete sestavit.

Žlutá

Zelená funguje s teplými barvami naprosto fantasticky. Představte si podzimní barevnou paletu se šalvějově zelenými stěnami a žlutými závěsy. Možná však budete chtít přidat nádech žluté barvy pomocí vzorovaných záclon místo pevných.

& nbsp;

Žlutá a zelená často vytvářejí dokonalou kombinaci, která vám poskytne zářivý a bohatý barevný vzor, ​​který může být také relaxační, pokud k dokončení vzhledu použijete dřevěné tóny a jiné barvy zvýraznění. Žlutá doplňuje zelené pozadí a poskytuje relaxační efekt.

Světle šedá

Elegantní světle šedá záclona je jedním ze způsobů, jak do místnosti přidat trochu světla. Vzhledem k tomu, že šalvějová zelená je střední odstín, světle šedá záclona dokonale zapadne do designu. Zjemní to vzhled a vytvoří uklidňující kulisu v ložnici.

& nbsp;

Zkuste si pohrát se světle šedými texturovanými závěsy, které dodávají trochu bílé barvy. Barevná kombinace sladěná s čirou látkou umožňuje dostatečné množství přirozeného světla osvětlit místnost a dát jí přirozenou záři.

bílá

Bezpochyby je přidání plné a sofistikované bílé čiré clony fantastickým způsobem, jak zajistit maximální světlo v místnosti. Dodává prostředí jasný a vzdušný pocit a je ideální pro vytváření relaxačních prostor.

& nbsp;

Zkuste kromě bílé záclony začlenit bílou i jiné způsoby. Zkuste například přidat bílé květináče, pokud máte pokojové rostliny. Celkově bílá vytváří fantastický pár se šalvějí zelenou díky své harmonické a uvolňující barevné kombinaci.

tóny Země

Možná jste už viděli přicházet tento a myslíte si, že je příliš běžné na to, abychom ho považovali za jednu z možností. No, někdy má jednoduchost své výhody. Koneckonců, jaký lepší způsob, jak tyto zelené zdi smrknout, ne-li pomocí odstínů, které příroda navrhuje?

& nbsp;

Zkuste použít hnědé vzorované závěsy, které mají kombinaci černé a jiných odstínů hnědé. Vzhledem k tomu, že šalvějová zeleň je velmi zemitý tón, její obklopení zemitými barvami vytváří barevné schéma orientované na přírodu a podporuje relaxační prostředí.

Zelená

U šalvějově zelených stěn rozjasněte místnost přidáním světle zelených čirých záclon. Stejně jako bílá propustí do místnosti dostatek slunečního světla a vytvoří krásný a přirozeně dobře osvětlený prostor.

& nbsp;

Používání světle zelené barvy je také perfektní příležitost k sestavení monochromatického barevného schématu. Zelená je výjimečná barva, která uklidňuje oči. Pokud máte rádi zelenou, proč nezkusit experimentovat s různými odstíny, abyste vytvořili hloubku a kontrast v celém prostoru.

Modrá

Zelená a modrá jsou zvýrazňující barvy, takže není pochyb o tom, proč mohou tyto dva typy dobře fungovat. Díky bohaté šalvějově zelené stěně jej můžete doplnit světle modrými nebo vzorovanými modrými závěsy.

& nbsp;

Zkuste použít čiré modré závěsy nebo vzorované modré závěsy, které mohou oživit váš prostor. Může také vytvořit lehké a vzdušné prostředí, které vás přiblíží přírodě. Můžete se rozhodnout pro nebesky modrou pevnou oponu pro přirozenější vzhled.

Tipy

U šalvějově zelených stěn je zkuste spárovat s čirými závěsy v barvách, které jsme zmínili výše. Samozřejmě mějte na paměti, že limitem je vaše představivost. Můžete zkusit dát dohromady dva závěsy a krásně je vrstvit.

& nbsp;

Zkuste experimentovat s různými barevnými kombinacemi. Využijte doplňkové, kontrastní a zvýrazňující barvy na zkrášlení prostoru na maximum. Jednobarevné závěsy jsou skvělým způsobem, jak zachovat jednoduchost celého designu.

& nbsp;

Některé barvy jsou však lepší, pokud jsou začleněny do texturovaných nebo vzorovaných drapérií. Vyberte si geometrické vzory, které mají nádech bílé, zelené nebo šedé. Pro světlý kontrast můžete dokonce namíchat studené barvy, jako je modrá a zelená.

Jak vybrat barvy

Nejlepší přítel interiérového designéra je to, co obvykle nazýváme barevným kruhem umělce. Zobrazuje více než primární a sekundární barvy. Barevné kolo vám pomůže určit vztah mezi různými barvami.

& nbsp;

Můžete zjistit, které z nich vytvářejí kontrastní nebo doplňující kombinace. Zvýrazněné barvy vám pomohou vybrat harmonická směs mezi odstíny. Můžete také vidět různé odstíny, které mohou dobře fungovat s určitým odstínem zelené, jako je šalvějová zelená.

Souhrn

Bez ohledu na to, jaké barevné závěsy si vyberete, musíte v celém designu procvičovat jednotnost. Věnujte pozornost svým nábytkovým akcentům a v těchto drobných detailech přidejte trochu barvy záclony.

& nbsp;

Pokud máte například čiré bílé závěsy, proč je nezačlenit také do polštářů a koberečků? Celkově šalvějově zelené stěny a to, jaké barevné závěsy se k ní nejlépe hodí, je docela náročný výkon. Je to však možné a funguje skvěle s množstvím různých barev.

& nbsp;