Kolik yardů příze udělat deku

Pokud vás zajímá, kolik yardů příze vyrobíte přikrývku, bude to záviset na typu přikrývky. Také byste chtěli vzít v úvahu další faktory, jako je rozchod deky nebo počet stehů na palec. Vždy můžete šit deku dohromady

, ale háčkování bude dalším zážitkem, který musíte vyzkoušet.

Je však nutné zdůraznit, že se jedná o odhady. Stále musíte přidělit více materiálů v závislosti na stehu, který vytvoříte. Pokud jste těmito úvahami docela zahlceni, pokračujte ve čtení níže.

& nbsp;

Kolik příze potřebujete k výrobě deky?

Yardy příze, které budete potřebovat k vytvoření přikrývky závisí na požadované velikosti a typu a rozměru přikrývky . Například přikrývka do postýlky o rozměrech 36 x 36 palců s objemným rozchodem nebo 3,5 ok na palec bude potřebovat 653 yardů příze za předpokladu, že budete mít 4,5 řádků na palec.

Pokud používáte jiný rozchod , změní se také tato částka. Pokud chcete vyrobit Afghánce, který má rozměry 48 x 60 palců a česaný rozchod 5 stehů na palec, budete potřebovat 2 458 yardů příze. Online existují různé pletací kalkulačky, takže stačí zadat typ přikrývky a měřidlo, abyste věděli, kolik příze budete potřebovat.

& nbsp;

Kolik příze na přikrývku v plné velikosti?

Afghánskou deku v plné velikosti můžete vyrobit pomocí přibližně 18 kuliček příze nebo až 4000 yardů příze, protože vytváříte něco barevného.

& nbsp;

Jak odhadnout množství příze, které budete potřebovat

Abyste pochopili kalkulačky pro pletení nebo háčkování, musíte vědět, jak odhadnout množství příze, které pro svůj projekt budete potřebovat. Začněte tím, že se naučíte rozměry konkrétní deky, kterou máte, a jaký typ stehů použijete.

Pamatujte, že každý steh se liší potřebným množstvím příze. Měřidlo, které zvolíte při háčkování, také ovlivňuje množství potřebné příze. A konečně, hmotnost příze může znamenat více či méně yardů.

& nbsp;

Kolik příze potřebuji pro deku velikosti Queen?

Protože přikrývka velikosti queen měří 50 x 70 palců, budete podle našeho průvodce odhadem potřebovat přibližně 9 liber příze. Také by bylo nejlepší, kdybyste věděli, kolik stehů na přikrývku nahodíte. Deka velikosti Queen bude potřebovat 20 stehů, protože jste délku 50 palců rozdělili na 2,5.

& nbsp;

Kolik příze je v přadenu?

Při nákupu přízí narazíte na výraz „přadeno“. To se týká příze, která se volně válcuje v podlouhlé formě. Naučte se číst pásek přadena a pamatujte, že počet yardů v přadenu se bude lišit v závislosti na hmotnosti příze.

Stojí za zmínku, že metráž pro dvě přadénka se bude vždy lišit, protože příze se prodává podle hmotnosti a nikoli podle metráží. Posledně jmenovaný je pouze odhadem nejmenšího množství příze, které můžete v přadenu očekávat. Vždy zkontrolujte odhad příze na obalu příze, který vám pomůže s projektem přesně.

& nbsp;

Co mohu háčkovat pomocí 500 yardů příze?

Existuje mnoho projektů, které můžete udělat s 500 yardy příze. Pamatujte, že můžete dělat různé vzory i s pouhým přadénkem příze, takže mít 500 yardů vám umožní vyrábět šátky a jiné větší věci. Bylo by mnohem snazší plést i tyto příklady.

Pokud máte 500 metrů česané příze, můžete si vyrobit pončá, šály, šály, tašky nebo dokonce roztomilý psí svetr. Je také možné vyrobit svetr pro batolata, dětskou přikrývku, čepice, koberce nebo pantofle s objemnými a mimořádně objemné příze . Internet nabízí širokou škálu vzorů, takže vašich 500 metrů příze bude pravděpodobně použito.

& nbsp;

Co můžu plést s přízí 400 yardů?

Ať už máte česanou, objemnou nebo mimořádně objemnou přízi, 400 yardů je více než dost pro různé vzory, které můžete plést. Najdete vzory pro šály, šály, kapoty, tašky, dětské vesty a svetry, koberce, vesty nebo dokonce pončo s kapucí. Pokud chcete ponožky nebo dětské předměty, jako jsou šaty, zaneprázdní vás také 400 metrů sportovní příze a prstová příze.

& nbsp;

Pletení a háčkování

Jelikož se zaměřujeme na to, co můžete dělat s určitým množstvím příze, bylo by nejlepší vědět, jak se liší pletení a háčkování, abyste vybrali nejlepší metodu pro svůj projekt nebo vzor. Nejlepším způsobem, jak tyto dva odlišit, je pletení pomocí páru dlouhých jehel, zatímco háčkování používá jeden háček. Háčkování je proto přátelštější pro začátečníky, protože háček použijete pouze k zavěšení smyček k sobě.

& nbsp;

Závěr

Zvažujete pletení nebo háčkování deky? Musíte vědět, kolik yardů příze vyrobíte přikrývku, abyste zajistili, že váš projekt proběhne hladce. Afghánec bude potřebovat až 4000 yardů příze, ale mějte na paměti, jaké faktory je třeba vzít v úvahu, abyste mohli odhadnout, kolik yardů budete potřebovat pro přikrývku.

Jsou velikostí a typem vaší deky a také měřítkem. Existuje mnoho online kalkulaček, které vám pomohou získat loděnice, které budete potřebovat, a vzory také zmíní přadena příze potřebná k dokončení projektu. Celkově doufáme, že vám tento článek pomohl s odhady příze, takže pokud máte další dotazy, zanechte prosím komentář.