Kdo vynalezl přikrývku? Deka Edwarda nebo Thomase?

Ti zvědaví, kdo přikrývku vynalezl, mohou získat vodítko od názvu objektu. Jak se dočtete později, deky vyrobil Thomas Blanquette ve 14. století. Ve fascinující historii přikrývek je však toho k vidění více.

Pro každý typ deky existují příběhy o původu. Možná jste si přečetli zavinovačku s názvem Tula nebo svatební deka, Handira. Musíte však pochopit, jak prošla první přikrývka.

Historie přikrývky: Kdo vynalezl přikrývku?

Thomas Blanquette

Pokud se někdy divíte, kdo přikrývku vynalezl, pamatujte na příjmení Blanquette nebo Blanket. Pro zkrácení příběhu to byl ve 14. století někdo, kdo se jmenoval Thomas Blanket . Můžete také být zmateni jiným jménem, ​​které se objeví v historii deky, a to je Edmund Blanket.

Jak Thomas Blanket pomohl učinit deky dostupnějšími pro více lidí

Takže kdo vlastně vymyslel deku? Je to Edward nebo Thomas Blanket? V příběhu Krátké románky z historie Bristolu , novinář jménem Joseph Leech oslavil vynález přikrývky připsané Edwardovi Blanketovi.

Skutečným vynálezcem přikrývky je však Edmund Blanket, který na konci třicátých let 20. století zřídil několik tkalcovských stavů. Cechům a korporaci se nelíbilo, jak zaměstnával tkalce, a tak se pokusili zastavit jeho továrnu. Od krále Edwarda III. Se však objevila zpráva, že Blanketovi by se nemělo bránit.

Thomas Blanket se zase stal významnou osobností a vydláždil cestu pro výrobu cenově dostupných vlněných pokrývek.

Co znamená deka?

Termín deka se používá k definování objektu používaného k pokrytí jiného povrchu. Samotné slovo deka je odvozeno z francouzského slova blanc, což znamená bílá. To je způsobeno skutečností, že nejčasnější přikrývky jsou díky nebarvenému vlněnému materiálu bílé barvy.

Odkud pocházejí deky?

Přikrývky existují už od starověku. Deky v tomto období jsou však přístupné pouze bohatým a vlivným lidem. Protože obyčejní lidé si nemohou dovolit přikrývky, používají místo toho zvířecí kůže a listy rostlin, aby se zahřáli.

Po středověku již přikrývky nejsou považovány za luxus. Jsou více dostupné masám a jsou široce používány. Nejdříve přikrývky jsou vyrobeny z vlny; proto je deka nejprve vynalezena Thomasem Blanketem, tkadlcem z Bristolu v Anglii.

Co bylo použito před přikrývkami?

Vědci odhalili nejčasnější rohože na spaní člověka. V Africe obyvatelé před 77 000 lety používají spálenou podestýlku vyrobenou z místních rostlin. Podobně rohože nalezené v Sibudu se skládají ze zhutněných listů, stonků a trav v okruhu 10 stop od sedimentu.

Kromě této konstrukce postelí používali lidé během chladného období k zakrytí listy rostlin a zvířecí kůže. Přikrývky se také používají jako kryty zboží během přepravy. Jak se zdroje zlepšovaly, bylo mnohem snazší zahřát.

Proč byla přikrývka vynalezena?

Lze snadno předpokládat, že je vyvinuta přikrývka, která pomáhá lidem zahřát se během chladného období. V průběhu času lidé kromě vlny používali i jiné materiály. V dnešní době se deky používají na spaní, ale existují i ​​ozdobné deky, které si dáte na gauč nebo na zeď.

Kdo vynalezl elektrickou přikrývku?

S.I. Russell si elektrickou přikrývku patentoval a je považován za vynálezce elektrických přikrývek, které nyní máme. Nejčasnější surové deky ve 20. letech 20. století jsou však dost objemné a nebezpečné. V roce 1936 byla pro vyřešení problému s bezpečností vynalezena první přikrývka, která měla samostatný termostat.

Proč milujeme deky?

Všichni víme, že děti mají bezpečnostní přikrývky které je uklidňují. Jak ukazuje další výzkum, je dokonce normální, že dospělí mají ke přikrývkám stejnou náklonnost. Ale co nás, lidi, nutí milovat a pokladovat si neživý předmět, jako je deka?

Průzkum v roce 2007 < span style = "font-weight: 400"> naznačuje, že citová vazba je způsobena domněnkou, že deka má jedinečnou vlastnost. Stejným způsobem najdeme podstatu v některých dědictvích a na deku se díváme jako na svoji část. Deka může také symbolizovat dobu, kdy se cítíme šťastní a v bezpečí.

10 faktů o přikrývkách, které možná nevíte

& nbsp;

  1. Můžete spát s přikrývkou i během horkého období, protože vaše tělo bude v noci během spánku REM potřebovat extra teplo
  2. Tlak vážených přikrývek může zmírnit stres a úzkost
  3. Miminka mají prospěch z přebalování, protože je to podobné jako v děloze
  4. Přikrývky nám pomáhají vytvořit rutinu pro vytvoření konzistentního harmonogramu spánku
  5. Dětskou bezpečnostní přikrývku můžete představit již ve třech měsících
  6. Děti do 12 měsíců by neměly mít na spací ploše přikrývku
  7. Je normální, že dospělí mají bezpečnostní přikrývku
  8. Existuje tzv. požární deka kterou lze použít k hašení malých plamenů
  9. Jako ozdobný kus můžete na zeď pověsit deku
  10. Na pohovku můžete přidat přikrývku spolu s polštáři

Závěr

Přemýšlíte někdy nad historií přikrývek? Pro jednoho, kdo vymyslel deku? Předpokládá se, že Thomas Blanquette (deka) vynalezl první přikrývku.

Tkalcovské stavy, které nakonec vytvořil, pomohly učinit vlněné deky dostupnějšími pro masy. Ale před přikrývkami lidé používali listy rostlin a zvířecí kůže, aby se zahřáli. Pokud máte více zábavných údajů o historii, o které se chcete podělit, dejte nám vědět v komentářích!

& nbsp;