Jak zavěsit závěsy od zdi ke zdi

Dobrý závěs od zdi je někdy dokonalým způsobem, jak rozdělit místnost nebo zakrýt neatraktivní část Dům. Naštěstí se můžete naučit, jak zavěsit závěsy od zdi ke zdi pomocí zábradlí nebo jednoduchých napínacích tyčí.

& nbsp;

Pokud visíte látku mezi dvěma stěnami, které jsou od sebe vzdáleny méně než 120 palců, můžete tento problém rychle vyřešit pomocí napínacích tyčí. Můžete také vyzkoušet nástěnné konzoly na tyče a hledat extra dlouhou záclonovou tyč.

& nbsp;

Někdy však chcete zakrýt celou oblast a 120palcová tyč sotva pokryje polovinu celého prostoru. Naštěstí můžete nainstalovat stropní lištový systém, který vede z jedné stěny na druhou.

Instalace záclonových stop

Naštěstí není instalace stopy zvukové opony příliš obtížná. Můžete je připevnit na strop pomocí jednoduchých nástrojů, jako je vrtačka, šroubovák a laserová vodováha. Je to rychlý a přímý proces.

& nbsp;

Krok 1: Změřte svou šířku.

Vezměte měřicí pásku a změřte vzdálenost mezi oběma stěnami. Musíte vědět, jak dlouho musí být váš železniční systém. Existují kolejové systémy se spojovači, které se připojují k dalšímu úseku trati na delší vzdálenosti a vytvářejí bezproblémovou kolejnici přes strop

& nbsp;

Je také důležité vědět, zda budete potřebovat instalace s jednou nebo více stopami. Všimněte si, kolik kanálů potřebujete k úplnému pokrytí šířky mezi stěnami.

& nbsp;

Krok 2: Vyberte sledovací systém.

Více kolejových systémů může nabídnout buď svářečku pro snadné spojení mezi dvěma kusy. Jinak je možná budete muset během instalace zarovnat a připojit ručně. Budete potřebovat další hardwarové sady, abyste minimalizovali šev a vytvořili, abyste zmenšili šev a vytvořili úplně rovné zarovnání.

& nbsp;

Můžete si také vybrat ze stěn nebo stropů. Rozhodněte se, který z nich nejlépe vyhovuje vašemu domovu. Můžete také zvážit barvy jako bílé, černé nebo jasně zbarvené stopy. Některé obchody dokonce nabízejí barevné zábradlí.

& nbsp;

Krok 3: Nainstalujte kolejnice.

K vyznačení stěny nebo stropu použijte tužku a laserovou hladinu. Uveďte umístění kolejnic. Možná si budete chtít vypůjčit laserovou hladinu, abyste vytvořili bezproblémovou instalaci dráhy pro široké prostory. Označte a vyvrtejte otvory po povrchu.

& nbsp;

U hliníkových pásů vyvrtejte malé otvory ve středu drážky skrz horní část drážky. Jakmile jej umístíte do správné polohy, přišroubujte šrouby a namontujte je na zeď nebo strop. Při montáži dávejte pozor, abyste nepoškodili kolejový systém.

& nbsp;

Krok 4: Zavěste závěsy

Použijte jednoduchý háček na závěs a připevněte jej k závěsu. Všimnete si, že kolejnice již má zabudovaná očka nebo malé smyčky, kterými můžete háček protáhnout. Protáhněte háček závěsu smyčkami a opakujte pro každý panel.

& nbsp;

Nevynechávejte žádné očko, abyste nezanechali mezery v závěsech. Nainstalujte tažnou hůlku doprostřed dráhy, aby se vaše závěsy rychle otevřely nebo zavřely. Podle potřeby upravte závěsy.

& nbsp;

Napínací tyče

Můžete se také naučit, jak zavěsit závěsy od zdi ke zdi pomocí jednoduché napínací tyče. Tato metoda funguje pouze u krátkých zdí, protože tyče mají obvykle omezenou délku. Naštěstí je to mnohem snazší a touto metodou můžete skrýt konkrétní oblasti v domě.

& nbsp;

Kupte si napínací tyč vhodné velikosti a připevněte ji podle pokynů výrobce. Upravte obě poloviny otočením ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Umístěte je mezi prostor a utáhněte hřídel.

& nbsp;

Závěsy zavěste pomocí jakéhokoli závěsu, jako jsou sponky na prsteny, háčky na závěsy, nebo si udělejte kapesní závěs. Můžete také sklouznout na horní část karty nebo skrytou soupravu karet pro plovoucí efekt. Je to skvělý způsob, jak skrýt pračky nebo vytvořit bariéru mezi toaletou a vanou.

& nbsp;

Další tipy

Pokud zbožňujete závěsné závěsy na prutech, můžete se rozhodnout pro více prutů namontovaných na strop vedle sebe, zejména pro velké prostory. To vám však nezaručí bezproblémový efekt. Nebudete moci zcela posunout panel z jedné strany na druhou.

& nbsp;

Pokud chcete zavěsit závěsy z jedné stěny na druhou a vytvořit tak rozdělovač, rozhodněte se pro stropní držáky. Jsou perfektní, pokud se chystáte rozdělit otevřený půdorys na konkrétní oblasti.

& nbsp;

Stejně jako zavěšení běžných záclon můžete zvážit šířku a délku látky. I když používáte záclonu jako rozdělovač místnosti, pokuste se, aby vypadala plná místo plochá. Pomůže vám vnést esteticky příjemný design s praktickými a nákladově efektivními výhodami.

& nbsp;

Vyberte záclonu, která slouží svému účelu. Například pokud chcete úplné soukromí, rozhodněte se pro husté nebo zatemňovací závěsy, které zcela stíní jednu oblast před druhou. Na druhou stranu můžete použít zúžení k zjemnění místnosti a vytvoření jemného rozdělení mezi mezerami.

& nbsp;

Celkově není příliš těžké se naučit, jak zavěsit závěsy na zeď. Je také výhodné, pokud víte udělejte to sami . Budou existovat případy, kdy se zdá praktické skrýt určité oblasti, jako je pračka nebo prádelna. Buďte vždy diskrétní stylově.