6 tipů, jak ořezávat lilie Calla

Možná vás vaše láska k druhu Zantedeschia inspirovala, abyste se naučili stříhat lilie kala. Věděli jste, že na rozdíl od toho, co si většina lidí myslí, tyto rostliny nejsou považovány za pravé lilie? Pokud nevíte, lilie kala pochází z Jižní Afriky, kde se jim daří v půdě bohaté a vlhké.

I když rostou v částečně stinných oblastech, musí tyto rostliny také získat plné slunce, protože to podporuje kvetení. Ve většině případů můžete vidět tyto neposkvrněné květy calla ve tvaru trubky, které se používají ve svatebních aranžmá, stejně jako svatební kytice. Zatímco většina z jeho květů je bílá, callas může také přijít v různých barvách.

Tipy na prořezávání lilie Calla

Pokud chcete, aby vaše kala zůstala krásná a zdravá, musíte se naučit, jak je stříhat. Abyste měli náskok, podívejte se na tyto kroky při prořezávání kala:

Tip č. 1. Osušte své lilie kala poté, co jejich květy uschly

Pokud jde o prořezávání, klíčové je načasování. Nezapomeňte zahájit proces až poté, co uvidíte uschnout kala. Nechte své nástroje prořezávat, jakmile si všimnete, že květiny již plně vyrostly a uvolnily své výrazné těžké vůně.

Tip č. 2. Neřezávejte každý rok více než 1/3 stonku kala.

Pokud nechcete eliminovat potenciální květy, vyhněte se stříhání během pozdní části podzimu nebo časné části jara. Ve většině případů má keř kala asi 8 až 12 stonků, které mají různý věk s průměrem asi 1 až 2 palce. Mějte na paměti, že byste každý rok neměli stříhat více než 1/3 stonku.

Tip č. 3. Nezapomeňte odstranit mrtvé větve

Pokud nevíte, nejzákladnější typ prořezávání zahrnuje odstranění mrtvých větví. Během jara je nejlepší zbavit se mrtvých větví keře, které vypadají, jako by pravděpodobně nepřežily trestající zimní počasí. S výjimkou případů, kdy je hlavní kmen nebo plná větev mrtvá, budete muset odříznout pouze mrtvé části.

Tip č. 4. Ostrým nožem odřízněte mrtvé stonky

Jak již bylo zmíněno dříve, je třeba eliminovat pouze mrtvé části. Můžete je odříznout pomocí ostrého nože, abyste nebyli schopni rozdrtit zdravé větve.

Tip č. 5. Dejte keři keřů správnou formu

Jakmile úspěšně odříznete každý stonek a větev, která v nich nemá žádné známky života, je čas dát keři keřů správnou tvář. Je důležité si uvědomit, že v některých případech mají větve tendenci růst takovým způsobem, že způsobují jejich tření o sebe.

Z tohoto důvodu je nejlepší stříhat větve, které rostou výše než ostatní větve. Chcete-li to udělat správně, musíte řezat nad uzlem, abyste jej vrátili zpět na slušnou délku.

Tip č. 6. Odstraňte pěstované květiny.

Pokud chcete svým lilkám pomoci lépe kvést, musíte je zabít tím, že se zbavíte vyrostlých květů. Pokud je neodstraníte, vaše rostlina bude plýtvat většinou energie na produkci semen. Naopak, odstřelování kala lilie odstřižením květů, jakmile uvidíte, že začínají mizet, vám pomůže zajistit, že v příští sezóně vyprodukuje více květů.

Je skvělý nápad pěstovat lilie kala a jiné druhy rostlin v hobby skleníku?

Pěstování jakéhokoli druhu rostlin v hobbypolytunnelje skvělý nápad, protože nabízí řadu výhod, jako například:

Výhoda č. 1. Chrání vaše rostliny před neustále se měnícími povětrnostními podmínkami

Skleníkové zahradnictví funguje jako ochranná bariéra proti nepříznivým povětrnostním podmínkám, jako jsou silné deště, silný vítr, sníh, plískanice, krupobití a vánice, které mohou vážně poškodit vaše jemné rostliny. Na rozdíl od tradičního venkovního zahradnictví eliminuje polytunnelgardening nutnost nouzových příprav na nepříznivé počasí.

Výhoda č. 2. Udržuje ničivé brouky a zvířata na uzdě

Mít svůj vlastní hobbypolytunnel znamená, že můžete chránit své rostliny před škodlivými brouky, jako jsou mšice, červi zelí, červi, housenky, brouci, brouci, brouci, brouci mexičtí, brouci Colorado, japonští brouci a šupiny.

Výhoda č. 3. Eliminuje potřebu zahradní boudy

Kromě toho, že vám hobbypolytunnelcan poskytne dostatek místa pro zahrádkářství, slouží také jako úložný prostor pro všechny vaše zahradnické potřeby a vybavení. Uložení těchto položek do vašeho hobbypolytunnel by je navíc zpřístupnilo.

Výhoda č. 4. Sázet můžete kdykoli

Jednou z nejlepších věcí na zahradnictví s polytunnelem je skutečnost, že vám nic nezabrání v pěstování jakéhokoli druhu rostlin kdykoli! Jelikož vám váš koníček umožňuje manipulovat s prostředím vašich rostlin, můžete snadno udržovat teplotu, vlhkost a světlo na úrovních, které budou vašim rostlinám nejlépe vyhovovat.

Závěrečné úvahy o tom, jak ořezávat lilie Calla

Znalost ořezávat lilie kala je nesmírně důležitá, pokud se chcete ujistit, že vaše rostliny zůstanou krásné a ve špičce. Když už jste u toho, zvažte jejich pěstování v hobbypolytunnelso, abyste se osobně setkali s výhodami, které vám to přináší.